Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Teraz słówko o sesji Rady Miasta poświęconej przyznaniu Koronie pieniędzy na przetrwanie. Niemal od początku obrady prowadził Krzysztof Adamczyk z SLD. Pan Krzysio, pałający do klubu taką miłością, że aż chciał go kupić, w pewnym momencie najwyraźniej nie mógł sobie poradzić z obsługą sprzętu, który umożliwiał zabieranie głosu radnym w ramach ad vocem: nie wiedział, jak przedłużyć aktywność ich mikrofonów. I dlatego niektórych z nich trudno było usłyszeć. Na ich miejscu uczcilibyśmy profesjonalizm pana Krzysia.

Najlepiej minutą ciszy.

Czujki Plotkarza przyskrzyniły radnego Tomasza Boguckiego w miejscu co prawda nader banalnym, bo w jednym z kieleckich hipermarketow, ale na czynności fikuśnej, by nie rzec: ekscentrycznej. I pachnącej mocno wakacjami. Otóż radny Bogucki przymierzał… sombrero. W tym meksykańskim kapeluszu z szerokim rondem – wedle naszych szpiegów -  wyglądał bardzo radykalnie i rewolucyjnie – niczym Pancho Villa, legendarny przywódca partyzantki chłopskiej. Ale, jak się domyślamy, sombrero nie na soldateskę było mu potrzebne, tylko na urlop. Choć nie mamy pewności, czy je kupił.

Gdyby tak, problem nakrycia głowy miałby z głowy.

Odwiedzili niedawno naszą redakcję znakomici historycy: Leszek Bukowski, naczelnik kieleckiej delegatury IPN, oraz Piotr Gontarczyk, współautor (wraz ze Sławomirem Cenckiewiczem) doskonałej książki „SB a Lech Wałęsa”. Panowie zasiedli w studio, w którym pracowała klimatyzacja. Nasza znakomita koleżanka Katarzyna Bernat zapytała, czy ten lekki chłodek im nie przeszkadza, na co obaj zgodnie odrzekli, że absolutnie. Jednak po wyjściu ze studia czym prędzej pomknęli na słoneczko, a naczelnik Bukowski oświadczył z wyraźną ulgą: – No, nareszcie trochę cieplej…

Ale to nie zmrozi naszych stosunków?

Wiadomość jest taka, że nasz ulubiony bohater romantyczny, czyli senator Krzysztof Słoń, zwyciężył niedawno w kategorii VIP w tegorocznych mistrzostwach świata w… szypułkowaniu truskawek, zorganizowanych po raz kolejny w Bielinach. Zwycięstwo przypłacił jednak pewnymi stratami rzeczowymi, mianowicie poplamioną na czerwono koszulą. Miał jednak to szczęście w nieszczęściu, że w turniejowych zmaganiach towarzyszyła mu i kibicowała małżonka, więc nie musiał się przed nią w domu z tych plam tłumaczyć.

I w ten sposób nie dał plamy…

Kto pamięta ostatni koncert Edyty Bartosiewicz w Kielcach? Hm, no właśnie... Uwaga! Właśnie się dowiedzieliśmy, że Edyta za kilka miesięcy wystąpi w Kielcach! "Sen”, „Urodziny”, „Szał”, „Ostatni” czy „Skłamałam” znowu usłyszymy w stolicy świętokrzyskiego. Już zacieramy ręce na koncert w KCK!

Zawitał do naszej redakcji ksiądz dr Rafał Dudała, opiekun środowisk akademickich, na małą dyskusję przy dobrej włoskiej kawce.

Profesor dr hab. Krzysztof Grysa, prorektor ds. innowacyjnej gospodarki i współpracy z przemysłem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, w czasach liceum – jak sam przyznaje – sporo wagarował.

W chwili, gdy to piszemy, nie znamy jeszcze wyniku piątkowego meczu naszej Korony, uskrzydlonej perspektywą zakupu przez AS Romę. Możemy mieć jedynie nadzieję, że poszło im lepiej niż w trzech poprzednich meczach.

W niedzielny wieczór w amfiteatrze na Kadzielni zagrał zespół Perfect. Kielce były jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy koncertowej uświetniającej 35-ciolecie grupy.

Jakiś czas temu senator Krzysztof Słoń zaczepił naszego znakomitego redakcyjnego kolegę Roberta Majchrzyka, twórcę cyklu „Wywiad bez krawata”, i oświadczył: – Słucham tych Pana wywiadów, fajne to jest, ale po swoim miałem trochę problemów w domu. Nasz kolega wytrzeszczył oczy ze zdumienia i poprosił o wyczerpujące wyjaśnienia. – A bo, panie redaktorze, żona stwierdziła, że byłem za mało romantyczny – stwierdził senator z szelmowskim uśmiechem.

Zajrzał niedawno do naszej redakcji Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, no i… wydało się. Otóż panu Szymonowi stuknie w tym roku czterdziestka. Szczerze mówiąc, nie wygląda na kogoś, kto by przechodził kryzys wieku średniego (jak Plotkarz) i w ogóle niewiele sobie robi z upływu lat. Zagadnęliśmy go, czy chociaż ogląda czasem kultowego „Cztedziestolatka”. – „Czterdziestolatek”? Taki serial? Coś mi się kojarzy z młodości – zaczął usilnie szukać w pamięci. To dobitnie dowodzi, że jest świetnie przygotowany – jak śpiewał w czołówce tego serialu Andrzej Rosiewicz – na drugie tyle lat.

Lubimy spotykać się z naszymi słuchaczami, a jeszcze bardziej lubimy dawać Wam prezenty! Stąd też zrodził się pomysł na akcję „Bombowa niespodzianka Radia eM!”. Wam wspaniałe prezenty i pyszne upominki z okazji imienin, urodzin, rocznic i z wielu innych powodów. Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy wybrać do kogo i gdzie chcielibyście, aby zawitał nasz szalony reporter Michał Trzepałka z „Bombową niespodzianką Radia eM” i skontaktować się z nami telefonicznie 41-349-50-51 lub wysłać do nas wiadomość na Facebooku. Relacja z Waszej niespodzianki pojawi się na żywo po godzinie 14 w programie „Halo Kielce!” na 107,9 FM.

Zbliżająca się Matura 2015 dla wielu uczniów oznacza wiosnę z głową w książkach. A gdyby tak spróbować podejść do niej bez żadnego przygotowania? W końcu mówi się, że Nowa Matura jest dużo prostsza od tej sprzed lat. Postanowiliśmy w Radiu eM zmierzyć się z ubiegłorocznymi arkuszami egzaminacyjnymi. - Niech każdy spróbuje rozwiązać test z innego przedmiotu… i proszę ściągać!” – zaproponował Piotr Michalec, dyrektor programy Radia eM. Zgodziliśmy się pod warunkiem, że wyprawi nam… studniówkę – w końcu należała się wszystkim maturzystom! „Będzie, jeśli dobrze odpowiecie na wszystkie pytania” – dodał. Niestety, nici ze studniówki…

W tym numerze tygodnika eM Kielce odsłaniamy przed Wami kolejne tajemnice naszych radiowych korytarzy. Oto główne wejście do redakcji, gdzie niemalże od samego progu wita Was nasza sympatyczna sekretarka, Agnieszka Pawlusińska . Nikt nie jest w stanie zliczyć tysięcy spraw, które ma na swojej głowie, ale też nikt nie przygotowuje tak wspaniałej kawy o poranku dla naszych gości. Z tego powodu momentami żałujemy, że nie możemy przyjść do pracy jako rozmówcy porannej audycji „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat, dla których Agnieszka parzy „małą czarną”.

Strona 8 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay