Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

W rekordowym V Biegu przez Kampus Uniwersytetu Jana Kochanowskiego duży sukces odniósł nasz redakcyjny Damian Wysocki. Na 920 uczestników zajął 2. miejsce. Bieg rozgrywany na dystansie 2 kilometrów wygrał Tomasz Biskupski.

Henryk Milcarz, prezes Zarządu Wodociągów Kieleckich zdobył najbardziej prestiżowy tytuł w branży wodociągowej i kanalizacyjnej - „Manager Roku 2016 WOD-KAN”. Nagrody wręczono we wtorek w Bydgoszczy podczas uroczystej gali drugiego kongresu ENVICON Water. Kongres odbywa się w ramach największych targów branżowych WOD-KAN.

Korona Kielce w środę o 18.00 w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie Wisłę Kraków. Mamy do rozdania 14 biletów na spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 1, 4, 8, 12, 14 i 18 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

Importują dumę Indii

Kielce / 11 maja 2017 /

Dać Polakom to, co najlepsze w Indiach – takie hasło przyświeca twórcom sklepu Indra, który już od dwóch lat prowadzi w Kielcach sprzedaż mebli indyjskich.

Korona Kielce w piątek o 20.30 w ostatnim meczu fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie Jagiellonię Białystok. Mamy do rozdania 10 biletów na spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 2, 4, 6, 8 i 10 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

Korona Kielce w sobotę o 18.00 w ostatnim meczu fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Mamy do rozdania 14 biletów na spotkanie, którego stawką jest miejsce w grupie mistrzowskiej! Podwójne wejściówki zgarnie 3, 6, 9, 12, 15, 18 i 21 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

Korona Kielce poniedziałek o 18.00 w meczu zamykającym 28. kolejkę LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie drużynę Ruchu Chorzów. Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie! Podwójne wejściówki zgarnie 3, 6, 9, 12, 15 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

Od 21 do 23 kwietnia Targi Kielce będą gościć wszystkich fanów kulturystyki i fitnessu podczas „FIT Weekednu”. 8 kwietnia organizatorzy przygotowali przedsmak tego, co miłośnicy sportu zobaczą pod koniec miesiąca. 

W komentarzu pod konkursowym postem na fanpage'u Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”. Każda osoba może zamieścić tylko jeden komentarz z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Pierwsza osoba, która trafi w "szczęśliwą liczbę" dostanie od nas podwójną wejściówkę na spotkanie Vive Tauron Kielce -  Montpellier, natomiast na drugą w kolejności czeka jeden bilet.

Zdrowie pod Kontrolą” to cykliczna akcja organizowana przez Członków Stowarzyszenia w ramach Programu Stałego do spraw Zdrowia Publicznego. Dwa razy do roku w największych centrach handlowych w Polsce Studenci dzielą się swoją wiedzą z klientami galerii. W tym roku po raz pierwszy odbywa się w Kielcach. Zainteresowani mogą: poddać się badaniu ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu glukozy, dokonać pomiaru wartości antropometrycznych- wzrostu, wagi, wskaźnika BMI, dowiedzieć się jak poważnym problemem w naszym społeczeństwie jest otyłość i jak należy sobie z nią radzić, nauczyć się samobadania jąder oraz piersi w celu prewencji nowotworów, poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.

-Ponadto w ramach Wydarzenia prowadzona jest ogólnopolska akcjapod nazwą „Szpital Pluszowego Misia”, w trakcie której dzieci będą miały okazjęwcielić się w rolę lekarzy i z pomocą Studentów zadbać o zdrowie swoich ukochanychpluszaków. Poprzez formę zabawy pragniemy dążyć do zmniejszenia strachunajmłodszych przed białym fartuchem oraz uświadomienia ich, na czym polega pracalekarza – mówią organizatorzy.

W ramach współpracy z Fundacją DKMS Polska na jednym ze stanowiskProwadzona jest rejestracja potencjalnych Dawców szpiku kostnego.Zainteresowani uzyskają tam informacje o przebiegu procedury transplantacji orazrozwieją wątpliwości związane z tematyką oddawania szpiku i komórekmacierzystych.

Akcja jest objęta Patronatem Honorowym Krajowego Konsultanta z dziedziny diabetologii prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka oraz Fundacji Diabeciaki.

Kielecką szkołę odwiedzi jeden z czterech ambasadorów akcji promującej studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim –dr hab. Justyna Drukała, specjalista  w zakresie biomedycyny. Wszystko pod hasłem: „Spotkanie z Mistrzem”.

Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach  przeprowadziła warsztaty szkoleniowe dla pracowników Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Problematyka szkoleń związana była z pracą Policji i dotyczyła zakresu komunikacji interpersonalnej, negocjacji, mediacji oraz wystąpień publicznych.

Ursus w tropikach

Kielce / 16 marca 2017 /

Wyprawa zabytkowym polskim ciągnikiem Ursus C 328 z 1964 roku do Afryki – to wyzwanie, jakiego podejmują się uczestnicy „Traktoriady”, którzy będą gośćmi rozpoczynających się jutro targów AGROTECH 2017.

W komentarzu pod konkursowym postem na fanpage'u Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”. Każda osoba może zamieścić tylko jeden komentarz z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Pierwsza osoba, która trafi w "szczęśliwą liczbę" dostanie od nas trzy bilety na mecz Vive Tauron Kielce - Mieszkow Brześć!

Strona 8 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna