Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

W środę 10 lutego 2016 roku Radio eM Kielce rozpoczyna nowy cykl audycji pt. „100% dla rodziny”. Jak sama nazwa wskazuje program poświęcony będzie rodzinom. – Będziemy mówili o wartościach, o ważnych sprawach dla małżonków, czasami dla dzieci i młodzieży, czasami dla babć i dziadków. Wszyscy żyjemy w rodzinach, więc będziemy poruszali „nasze sprawy”. I te radosne , które przeżywamy w rodzinach oraz te trudne, z których będziemy starali się znaleźć rozwiązanie – mówi prowadząca audycję Magdalena Delipacy.

 

Jeśli masz fajną paczkę przyjaciół w pracy daj nam znać, a my postaramy się w Tłusty Czwartek umilić Wam czas przywożąc dużą paczkę pączków. Nasz reporter w wybrane miejsca zawiezie paczkę składającą się z 20 pączków.

 

Wygraj kalendarze Radia eM! Zasada konkursu jest bardzo prosta.

Pierwsze 20 osób, które przyśle nam formularz zgłoszeniowy (patrz poniżej) zarejestrowany przez nasz system z parzystym numerem, wygrywa kalendarz Radia eM. W treści formularza oprócz danych osobowych prosimy napisać "Chcę kalendarz Radia eM". Łącznie rozdamy w tej zabawie 20 kalendarzy Radia eM!

Chwalimy się dalej ;) Nasz redakcyjny kolega Dariusz Skrzyniarz otrzymał tytuł Przyjaciela Wolontariatu za promocję i wspieranie wolontariatu w regionie świętokrzyskim. Nagrodę przyznano podczas X Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu. Regionalne Centrum Wolontariatu świętowało podczas tego samego wydarzenia swoje 10. urodziny. Gratulujemy Darkowi oraz Centrum!

 

Nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Bernat została wyróżniona nagrodą Głównego Inspektora Pracy statuetką „Salus Publica”. Nagroda została przyznana za zaangażowanie w upowszechnianiu problematyki ochrony pracy. Statuetkę wręczyła Iwona Hickiewicz, Główny Inspektor Pracy.

Guzik

16 października 2015 /

Jeśli już jesteśmy przy ubiegłotygodniowych gościach naszego radia. Wpadł do nas także znakomity Robert Mazur, czyli dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich. Oczywiście w mundurze ułana. Gdy już udawał się do studia, nasza bystrooka koleżanka Katarzyna Bernat wypatrzyła leżący na podłodze… guzik. – Chyba się panu urwał – zwróciłą uwagę gościowi. – Faktycznie, zawsze mam z nim kłopot – pokiwał głową pan Robert i schował zgubę do kieszeni.

Łysinka

16 października 2015 /

W Dzień Nauczyciela odwiedził nasze studio radiowe  Rafał Nowak, powszechnie znany dyrektor III L.O. im. C.K. Norwida. Gadało się o tym i o tamtym, ale w życiu by Plotkarz nie przypuszczał, że pan Rafał przywiązuje aż taką wagę do własnego wyglądu. Gdy przyszło do robienia mu zdjęcia, uśmiechnął się promiennie i oświadczył: - Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Jakoś bym przygotował tę moją łysinkę, bo bardzo się świeci na fotografiach…

Kwestia polityki

16 października 2015 /

Gorączka przedwyborcza w pełni, Plotkarz też jej uległ i wpadło mu do głowy wysondować, na kogo będzie głosował prezydent Wojciech Lubawski. Przypuszczaliśmy, że nam nie powie, ale myliliśmy się. – Żadna tajemnica. Do Senatu poprę oczywiście Krzyśka Słonia – oświadczył. Ale gdy zagadnęliśmy, na którego z kandydatów do Sejmu odda swój głos, był już bardziej wstrzemięźliwy, by nie powiedzieć: tajemniczy. – O nie, nie. Nic z tego. Nie zdradzę. Przypuszczam, że gdybym powiedział na kogo zagłosuję, wszyscy pozostali by się na mnie obrazili.

Nieco wędlinki

09 października 2015 /

Skoro jesteśmy przy jedzonku: donosimy uprzejmie, że nasze czujki namierzyły kilka dni temu Mateusza Jachlewskiego, piłkarza ręcznego Vive Tauronu Kielce, w sklepie firmowym jednej ze znanych kieleckich firm masarskich. Zapowiadało się na solidne zakupy, bo zanim szczypiornista został obsłużony, uważnie obserwował szklane gabloty z przetworami mięsnymi. Lewoskrzydłowy reprezentacji Polski poprosił jednak o kilka filetów z indyka, nieco polędwicy i trochę krakowskiej suchej.

Bułeczki

09 października 2015 /

Niedawno zawitała na rozmowę do Radia eM Małgorzata Muzoł, świętokrzyska kurator oświaty. Tematem dysputy była między innymi nowelizacja ustawy o zdrowym żywieniu w szkołach. Pani kurator oczywiście broniła rządowych pomysłów jak lwica, nawet w praktyce. Jak, zapytacie Państwo? Otóż ujrzawszy Mateusza Żelaznego, realizatora rozmowy, zajadającego się pyszną kanapką złożoną z białej bułeczki i żółtego sera, pokiwała tylko głową i rzuciła: – Ciemne pieczywko trzeba jeść, ciemne, a nie taką truciznę...

Szkło

09 października 2015 /

Plotkarzowi doniesiono ostatnio, że radny Jan Gierada ma niezwykle ciekawe hobby, zresztą jedno z wielu. Otóż kolekcjonuje butelki po alkoholu, niekoniecznie puste. Jednego z naszych szpiegów wprowadził w tajniki tej pasji: – Interesują mnie ich kształty, zresztą często zamieniam się ze znajomymi. Kiedyś z Tomkiem Boguckim wymieniłem się na butelkę whisky, która miała kształt wieży Eiffla. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej Staszek Adamczak podarował mi jakiś czas temu eksponat w kształcie Mercedesa – oświadczył.

Przez sen

02 października 2015 /

Wewnątrz 38. numeru Tygodnika eM Kielce znajdziecie Państwo materiał o zakończeniu wielkiej inwestycji Kieleckiego Parku Technologicznego, co przypomniało Plotkarzowi pewien ciekawy szczegół związany z jego dyrektorem, Szymonem Mazurkiewiczem. Otóż pan Szymon zdradził kiedyś jednej z naszych czujek, że wszystkie problemy oraz pomysły związane z funkcjonowaniem Parku rozwiązuje… w nocy. Zdarza się nawet, że artykułuje je przez sen! A żona je zapamiętuje i rano mu relacjonuje.

Na zdrowie!

02 października 2015 /

Choróbsko jakieś męczy Plotkarza od pewnego czasu, człowiek wyleczyć się do końca nie mógł, ale od czego jest senator Krzysztof Słoń ze swą niezwykłą wiedzą farmaceutyczną! Gdy ujrzał kichającego i smarkającego Plotkarza, uniósł palec wskazujący i oświadczył z miną Abrahama Lincolna ogłaszającego zniesienie niewolnictwa: - Olejek z oregano!

W Pampelunie

02 października 2015 /

Prezydent Wojciech Lubawski wrócił wypoczęty (i nieogolony) z dwutygodniowych wojaży po Europie, więc Plotkarz zajrzał do niego czym prędzej, by zapytać, jak urlop się udał. No więc generalnie było fajnie i wszystkie odwiedzane miejsca się podobały, może z wyjątkiem hiszpańskiej Pampeluny. – Dość prozaiczne miejsce – westchnął pan prezydent wyraźnie rozczarowany. I to rozczarowanie wcale Plotkarza nie dziwi. Pampelunę bowiem trzeba wziąć za rogi i odwiedzić w czasie słynnej gonitwy byków! A nawet wziąć w niej udział! Ale powątpiewamy, by prezydent miał na to ochotę…

Strona 8 z 27

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna