Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak dalece nieodpowiedzialne jest wsiadanie za kierownicę samochodu gdy nie mamy pewności, że jesteśmy całkowicie trzeźwi. Nie brakuje jednak sytuacji kłopotliwych, w których ocena własnego stanu jest trudna. Wiele ze spotkań rodzinno-towarzyskich odbywamy dziś bowiem z daleka od swojego miejsca zamieszkania. Ciągle jeszcze zwyczajem wielu osób jest przy takich okazjach sięganie po alkohol, a w biesiadnym entuzjazmie łatwo zapomnieć, że potem trzeba będzie wrócić do domu.

Budownictwo energooszczędne dopiero zaczyna być popularne nad Wisłą, ale już zdołało zebrać pokaźne grono miłośników. W końcu kto z nas nie chciałby oszczędzić na utrzymaniu domu? To bowiem pochłania niekiedy cały domowy budżet nie pozwalając na zgromadzenie oszczędności. Z drugiej strony wkładając mniej energii oraz znacznie mniej surowców będących naszym opałem możemy także pochwalić się dużo mniejszym odciskiem węglowym, a więc działamy zgodnie z ekologiczną wizją rozwoju planety. Poniżej postaramy się omówić, jakie elementy składają się na energooszczędność nieruchomości.

Codziennie mają miejsce tragiczne w skutkach wypadki komunikacyjne, w których giną młode, niewinne osoby. Utrata dziecka w tak niespodziewany i niezwykle bolesny sposób jest niepowetowana. Mimo to, rodzicom córki lub syna, zmarłych w zdarzeniu drogowym, przysługuje rekompensata w formie zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Kwota świadczenia za śmierć dziecka będzie dużo wyższa, jeśli upoważnieni skorzystają ze wsparcia kancelarii odszkodowawczej. 

Czternasty luty zbliża się wielkimi krokami a prawdziwi zakochani od dawna wymyślają, co sprawi drugiej połowie największą radość. Oczywiście sprawa staje się o wiele trudniejsza, kiedy związek bądź narzeczeństwo trwają już kilka lat i wiele propozycji prezentów już dawno zostało wykorzystanych. W takiej sytuacji musimy starać się, aby kolejny rok przyniósł wybranej osobie jeszcze większą radość. O tym jak tego dokonać w towarzystwie ekspertów przekonamy się w poniższym artykule.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 1 do 7 lutego.

Przez długi czas uważano, że istnieją tylko 4 smaki: słony, słodki, kwaśny i gorzki. Później dołączył do nich, umami, było to w 2009 roku. Okazuje się, iż jest jeszcze jeden, szósty smak, który tłumaczy nasze zamiłowanie do pizzy i węglowodanów w ogóle.

Prawie 110 litrów krwi w ciągu trzech lat przekazali pracownicy spółek należących do Krzysztofa Klickiego w organizowanych, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, akcjach honorowego oddawania krwi. Dali tym samym przykład, aby dzielić się tym cennym darem z innymi.

Kino Helios w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę na nowe przygody dzielnego Strażaka Sama z urokliwego miasteczka Pontypandy. Początek o godzinie 10.30.

Caravaning w Polsce jest coraz bardziej popularny. Polacy decydują się na zakup kamperów, ponieważ wiedzą, że dzięki temu będą mogli zapewnić sobie idealne wakacje.  Wygoda przemieszczenia się kamperem i komfort są zagwarantowane, chociażby ze względu na to, jak kampery są wyposażone.

Właściciele domów są bardziej niż kiedykolwiek entuzjastycznie nastawieni do projektów, które można zrealizować samodzielnie.  Nie w każdym przypadku jednak efekt będzie tak zadowalający jak w przypadku pracy fachowca. Zdarza się, że już w połowie rozpoczętego projektu okazuje się, że przerósł on nasze umiejętności i trzeba zadzwonić po profesjonalistę.

Właśnie rusza zimowa wyprzedaż biletów elektronicznych do Energylandii! To kolejna szansa, by załapać się na tańsze bilety wstępu do dwóch parków – Parku Rozrywki i Water Parku! Za indywidualny bilet normalny zapłacimy teraz 119 zł 99 zł!, znów za ulgowy dla dzieci do 140 cm wzrostu 69 zł 59 zł! Bilety dwudniowe zostały przecenione na 219 zł 179 zł za normalny i 119 zł 99 zł za ulgowy. Promocja trwać będzie od 23 do 27 stycznia 2019 roku.

Park Rozrywki Energylandia ostatnio ogłosił powrót muzycznych festiwali! Podano już daty dwóch pierwszych, które odbędą się pod koniec czerwca. O kolejnych dowiadywać się będziemy w najbliższych tygodniach, natomiast wiadome jest to, że wszystkie będą dwudniowe i trafią do prawdopodobnie wszystkich fanów muzyki!

Otwarte granice skusiły wielu Polaków do poszukiwania pracy poza granicami kraju. Przeprowadzka do innych państw Europy wiąże się z dość częstymi przyjazdami do Polski chociażby w celu odwiedzenia rodziny i znajomych. Jeżeli Ty także często przemieszczasz się pomiędzy krajami Starego Kontynentu, a nie przepadasz za transportem lotniczym, możesz wybrać ofertę jednej z firm transportowych.

Zbliża się najbardziej romantyczny dzień w roku, a ty nie wiesz co podarować swojej wybrance, by poczuła się wyjątkowo? Tego dnia warto postawić na klasyczną biżuterię Swarovski, która niewątpliwie zaskoczy ukochaną, a także stanie się wyjątkową pamiątką na lata. W niniejszym artykule przedstawimy kilka propozycji na idealny podarek, które możesz dokładnie obejrzeć w Swarowski sklep online.

Ferie z OHP

17 stycznia 2019 /

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielce przygotowała mnóstwo atrakcji na tegoroczne "Ferie z OHP". W programie znalazły się m.in. warsztaty z poradnictwa zawodowego, zajęcia dotyczące kompetencji społecznych oraz dni otwarte.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 18 do 24 stycznia.

Wbrew pozorom, dłużnik nie jest zobligowany do spłacania kredytu na dokładnie takich samych warunkach, na jakich go zaciągnął. Umowę z bankiem można bowiem w różny sposób modyfikować - tak, aby pozostawała dogodna dla obu stron. Poniżej opisane zostały najpopularniejsze sposoby na zmniejszenie raty kredytu o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

Kino Helios Kielce zaprasza na Filmowe Ferie. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13 będzie mnóstwo atrakcji dla wszystkich dzieci.

Zdecydowałeś się na rozliczenie deklaracji podatkowej przez internet? To zdecydowanie najprostszy sposób na zadeklarowanie swoich przychodów z poprzedniego roku. Należy jedynie wybrać odpowiedni program PIT w wersji do pobrania lub online, a także przygotować niezbędne dokumenty. Dzięki temu wypełnienie formularza nie zajmie więcej niż kilka minut. Co będzie potrzebne?

Filmowe Poranki z Maszą

Kielce / 10 stycznia 2019 /

Kino Helios w Kielcach zaprasza na Filmowy Poranek z Bajeczkami Maszy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 11 do 17 stycznia.

Ferie z Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Podzamcze Chęcińskie / 09 stycznia 2019 /

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim zaprasza do udziału w kreatywnych warsztatach, które będą odbywać się w czasie ferii zimowych w ośrodku.

Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom przywitało Nowy 2019 rok na Oddziale Onkologii i Hematologii w Kielcach. Byli już na oddziale o godzinie 20 z szampanami Piccolo, ciastem i prezentami dla dzieci.

Strona 4 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna