Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Przynajmniej raz na dwa miesiące Ministerstwo Zdrowia jest zobowiązane opublikować wykaz leków zagrożonych brakiem dostępności. Bardzo na listę trafiają leki, które dla wielu pacjentów są niezbędne do życia. Niestety zakup tych preparatów nie należy do prostych. Czasem tylko niewielka liczba aptek posiada takie preparaty na stanie. W jaki sposób można sobie poradzić z zakupem leków trudno dostępnych?

Chociaż wielu Polaków deklaruje się, że co roku wyjeżdża na wakacje za granicę, to duże grono wybiera jednak polskie kurorty. W okresie letnim, szczególnie nad Bałtykiem, trwa tzw. sezon wysoki, w którym ceny w hotelach, domach wczasowych i pensjonatach są najwyższe, a miejsca te notują jednocześnie największe obłożenie gośćmi. Zatem, czy znalezienie noclegu na wakacje w Polsce jest łatwe?

Coraz więcej osób decyduje się na palenie w piecach ekogroszkiem. Popularność tego rodzaju opału wynika przede wszystkim z jego ceny, która jest stosunkowo niska. Co jeszcze mówi się o ekogroszku i które z tych obiegowych opinii są prawdziwe?

Biokominki, które bez problemu można zaliczyć do grupy kominków nowoczesnych, mają szereg różnych zalet. Coraz częściej doceniają je zadowoleni nabywcy tych produktów. Co wpływa na to, że stają się one coraz bardziej popularne?

Jesteś właścicielem restauracji lub pubu? Gratulacje! Zapewne wiesz, jak cenne jest dbanie o klienta, o to, aby mu niczego nie zabrakło. Czy pomyślałeś o tym, żeby przygotować dla nich dodatkową przestrzeń wypoczynkową lub jadalną, znajdująca się na świeżym powietrzu, poza budynkiem. Czy wiesz, w jaki sposób pomogą ci w tym ogrzewacze gazowe?

Kiedy już składanie aplikacji mamy za sobą i udało nam się otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pojawia się obawa związana z przebiegiem spotkania. Pragniemy wypaść jak najlepiej, żeby otrzymać zatrudnienie i możliwość  dalszego rozwoju kariery. Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie naszej kandydatury, dowiedzmy się jak zrobić dobre wrażenie w przyszłej firmie.

Poszukiwanie dobrego i stałego miejsca zatrudnienia to nie lada wyzwanie, które wymaga od nas uzbrojenia się w cierpliwość. Nie ważne, czy zamierzamy zmienić pracę, czy dopiero rozpoczynamy karierę. W proces szukania pracy musimy zainwestować przede wszystkim czas i konsekwentne działania.  Co nam pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy?

Każdemu zdarzają się gorsze dni. Takie, w których nie mamy chęci pracować i wszystko dookoła nas irytuje. To całkiem normalne i powszechne zjawisko. Człowiek nie jest przecież robotem i posiada szereg przeróżnych emocji. Co jednak zrobić, gdy taki stan utrzymuje się dłużej? Czy jest to syndrom wypalenia zawodowego?

Promieniowanie UV wspomaga produkcję witaminy D3, poprawia koloryt skóry i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niestety na tym lista jego zalet się kończy. Zbyt częste zażywanie kąpieli słonecznych bez odpowiedniej ochrony powoduje przedwczesne starzenie się skóry, oparzenia słoneczne, przebarwienia, a nawet groźne zmiany nowotworowe. Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV?

Recman - polska marka eleganckiej odzieży męskiej, której garnitury nosi sam mistrz Wimbledonu, Łukasz Kubot - już 19 lipca otworzy swój najnowszy salon w Kielcach w Galerii Echo. Z tej okazji aż do 21 lipca na wszystkich odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty i wiele niespodzianek.

Forma skonstruowania łożysk jest tak złożona, iż ciężko jest dojrzeć system ich pracy. Diagnoza funkcjonowania oparta jest na dźwiękach, które łożyska mogą wydawać, gdy doszło do usterki i na poziomie smaru.

Prawdziwy związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa, który małżonkom daje siłę i jest początkiem nowej rodziny, w której wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoja miłość, a także zachowywać wzajemną wierność.

Strona 6 z 43

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna