Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Przygotowanie życiorysu, listu motywacyjnego czy uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej to tylko niektóre etapy, które kandydat musi pokonać w trakcie starania się o nową pracę. Jednak najwięcej emocji wzbudza rozmowa kwalifikacyjna, która weryfikuje potencjał przyszłego pracownika.Przygotowanie życiorysu, listu motywacyjnego czy uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej to tylko niektóre etapy, które kandydat musi pokonać w trakcie starania się o nową pracę. Jednak najwięcej emocji wzbudza rozmowa kwalifikacyjna, która weryfikuje potencjał przyszłego pracownika.

Czasy kiedy to ludzie pracowali w jednym miejscu przez całe swoje życie minęły już bezpowrotnie. Dziś ludzie wchodzący na rynek pracy, w ciągu trwania swojej kariery zawodowej, zmieniają pracę co najmniej kilka razy.Czasy kiedy to ludzie pracowali w jednym miejscu przez całe swoje życie minęły już bezpowrotnie. Dziś ludzie wchodzący na rynek pracy, w ciągu trwania swojej kariery zawodowej, zmieniają pracę co najmniej kilka razy.

W przypadku bezrobocia występującego wśród osób młodych, bardzo często mowa jest o absolwentach uczelni wyższych. Poszukiwani na rynku pracy są natomiast absolwenci szkół zawodowych oraz techników. Czy taka sytuacja może wyznaczyć nowe trendy w nauce?W przypadku bezrobocia występującego wśród osób młodych, bardzo często mowa jest o absolwentach uczelni wyższych. Poszukiwani na rynku pracy są natomiast absolwenci szkół zawodowych oraz techników. Czy taka sytuacja może wyznaczyć nowe trendy w nauce?

Rozpoczął się rok akademicki. Tysiące studentów znów powróciło do nauki. Czy okres studiów na rynku pracy jest zmarnowanym czasem? Duża część studentów wykorzystuje go na podjęcie praktyk zawodowych i stażów. Jakie przełożenie znajduje to dla przyszłego zatrudnienia?Rozpoczął się rok akademicki. Tysiące studentów znów powróciło do nauki. Czy okres studiów na rynku pracy jest zmarnowanym czasem? Duża część studentów wykorzystuje go na podjęcie praktyk zawodowych i stażów. Jakie przełożenie znajduje to dla przyszłego zatrudnienia?

PIT-36L jak każdy formularz podatkowy, skierowany jest do określonej grupy podatników. Sama nazwa wskazuje literę „L”, która jest skrótem dla tak zwanego podatku liniowego. Po angielsku Flat Tax, czyli „płaski podatek”, wskazuje na jego specyficzne działanie. Podatek ten nie wzrasta, czy nie wskakuje na inny poziom, bez względu na to ile przychodu (dochodu) osiąga podatnik. Podatek liniowy określa stałą wartość, niezależną od podstawy opodatkowania i jest oparty o jedną stawkę - obecnie 19%. Jak więc prawidłowo skorzystać z deklaracji dla podatku liniowego i czym ona się charakteryzuje?

Większość polek nie rusza się z domu bez makijażu - nieważne czy jest to jedynie delikatnie muśnięta pudrem twarz czy kompletny makijaż z mocno podkreślonym okiem i intensywną pomadką na ustach. Kobiety lubią czuć się atrakcyjnie, dlatego każdego dnia maskują mankamenty urody i podkreślają te strefy, z których są zadowolone. Spektrum używanych kosmetyków do makijażu zależy od indywidualnych upodobań - jednym wystarczy delikatny błyszczyk i maskara, inne zaś potrzebują kilku kosmetyczek, które pomieszczą niezbędne produkty. Nie ważne ilu kosmetyków na co dzień Ty używasz - liczy się jedynie perfekcyjny wygląd, który sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie i kobieca. Czy da się wykonać doskonały makijaż kosmetykami z drogerii internetowej? Jasne, że tak - wszystkie potrzebne produkty znajdziesz na stronie: neness.pl/kosmetyki/makijaz!

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 8 do 14 lutego.

Wspaniałe kreacje, wyjątkowa atmosfera oraz smaczne niespodzianki to wszystko czekało na panie, które wzięły udział w "Szafingu" zorganizowanym w Terminalu Spotkań znajdującym się u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Małgorzata Misztal-Kątnik.

W języku potocznym określenia kredyt i pożyczka często są stosowane zamienne. Czy to dobry pomysł? Czy faktycznie nie różnią się między sobą? A może różnią się bardziej niż mogłoby się wydawać? Zanim wpiszesz do wyszukiwarki hasło kredyt a pożyczka i zaczniesz się przekopywać przez niekończące się zasoby – skorzystaj z naszego mini przewodnika.

Jury złożone ze specjalistów, psychologów, fizjoterapeutów, dziennikarzy i rodziców zdecydowało, że to właśnie rowerek biegowy otrzyma zaszczytny tytuł „Zabawki roku 2018”. Myślę, że dzieci też głosowałyby za. Kryteria, jakie brano pod uwagę, to pomysł, funkcjonalność, bezpieczeństwo, jakość wykonania, wygląd oraz wpływ na rozwój dziecka.

Filharmonia Futura zaprasza na „Koncertowe Walentynki" z muzyką lat 80': Depeche Mode, A-ha, Pet Shop Boys, Alphaville, Eurythmics, J.M.Jarre, Vangelis w symfonicznych aranżacjach. ELECTROPOP ORCHESTRA - multimedialne widowisko krakowskiej Filharmonii Futura.

Każda zima, kiedy otaczająca nas przyroda w ogromnej mierze zapada w głęboki sen, stanowi doskonały moment na to, by dobrze przemyśleć ewentualne inwestycje i inne prace, jakie zamierzamy podjąć na swojej posesji w kolejnym roku. Im rozleglejszym terenem dysponujemy, tym większe znaczenie będzie miało wspomagające nas w pracy wyposażenie. Nie koniecznie muszą to być bardzo wyrafinowane i drogie urządzenia. Czasem stosunkowo proste rozwiązania mogą znacznie ułatwić każde zadanie i sprawić, że ich realizacja i obcowanie z przyrodą stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak dalece nieodpowiedzialne jest wsiadanie za kierownicę samochodu gdy nie mamy pewności, że jesteśmy całkowicie trzeźwi. Nie brakuje jednak sytuacji kłopotliwych, w których ocena własnego stanu jest trudna. Wiele ze spotkań rodzinno-towarzyskich odbywamy dziś bowiem z daleka od swojego miejsca zamieszkania. Ciągle jeszcze zwyczajem wielu osób jest przy takich okazjach sięganie po alkohol, a w biesiadnym entuzjazmie łatwo zapomnieć, że potem trzeba będzie wrócić do domu.

Budownictwo energooszczędne dopiero zaczyna być popularne nad Wisłą, ale już zdołało zebrać pokaźne grono miłośników. W końcu kto z nas nie chciałby oszczędzić na utrzymaniu domu? To bowiem pochłania niekiedy cały domowy budżet nie pozwalając na zgromadzenie oszczędności. Z drugiej strony wkładając mniej energii oraz znacznie mniej surowców będących naszym opałem możemy także pochwalić się dużo mniejszym odciskiem węglowym, a więc działamy zgodnie z ekologiczną wizją rozwoju planety. Poniżej postaramy się omówić, jakie elementy składają się na energooszczędność nieruchomości.

Codziennie mają miejsce tragiczne w skutkach wypadki komunikacyjne, w których giną młode, niewinne osoby. Utrata dziecka w tak niespodziewany i niezwykle bolesny sposób jest niepowetowana. Mimo to, rodzicom córki lub syna, zmarłych w zdarzeniu drogowym, przysługuje rekompensata w formie zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Kwota świadczenia za śmierć dziecka będzie dużo wyższa, jeśli upoważnieni skorzystają ze wsparcia kancelarii odszkodowawczej. 

Czternasty luty zbliża się wielkimi krokami a prawdziwi zakochani od dawna wymyślają, co sprawi drugiej połowie największą radość. Oczywiście sprawa staje się o wiele trudniejsza, kiedy związek bądź narzeczeństwo trwają już kilka lat i wiele propozycji prezentów już dawno zostało wykorzystanych. W takiej sytuacji musimy starać się, aby kolejny rok przyniósł wybranej osobie jeszcze większą radość. O tym jak tego dokonać w towarzystwie ekspertów przekonamy się w poniższym artykule.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 1 do 7 lutego.

Przez długi czas uważano, że istnieją tylko 4 smaki: słony, słodki, kwaśny i gorzki. Później dołączył do nich, umami, było to w 2009 roku. Okazuje się, iż jest jeszcze jeden, szósty smak, który tłumaczy nasze zamiłowanie do pizzy i węglowodanów w ogóle.

Prawie 110 litrów krwi w ciągu trzech lat przekazali pracownicy spółek należących do Krzysztofa Klickiego w organizowanych, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, akcjach honorowego oddawania krwi. Dali tym samym przykład, aby dzielić się tym cennym darem z innymi.

Kino Helios w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę na nowe przygody dzielnego Strażaka Sama z urokliwego miasteczka Pontypandy. Początek o godzinie 10.30.

Caravaning w Polsce jest coraz bardziej popularny. Polacy decydują się na zakup kamperów, ponieważ wiedzą, że dzięki temu będą mogli zapewnić sobie idealne wakacje.  Wygoda przemieszczenia się kamperem i komfort są zagwarantowane, chociażby ze względu na to, jak kampery są wyposażone.

Właściciele domów są bardziej niż kiedykolwiek entuzjastycznie nastawieni do projektów, które można zrealizować samodzielnie.  Nie w każdym przypadku jednak efekt będzie tak zadowalający jak w przypadku pracy fachowca. Zdarza się, że już w połowie rozpoczętego projektu okazuje się, że przerósł on nasze umiejętności i trzeba zadzwonić po profesjonalistę.

Właśnie rusza zimowa wyprzedaż biletów elektronicznych do Energylandii! To kolejna szansa, by załapać się na tańsze bilety wstępu do dwóch parków – Parku Rozrywki i Water Parku! Za indywidualny bilet normalny zapłacimy teraz 119 zł 99 zł!, znów za ulgowy dla dzieci do 140 cm wzrostu 69 zł 59 zł! Bilety dwudniowe zostały przecenione na 219 zł 179 zł za normalny i 119 zł 99 zł za ulgowy. Promocja trwać będzie od 23 do 27 stycznia 2019 roku.

Park Rozrywki Energylandia ostatnio ogłosił powrót muzycznych festiwali! Podano już daty dwóch pierwszych, które odbędą się pod koniec czerwca. O kolejnych dowiadywać się będziemy w najbliższych tygodniach, natomiast wiadome jest to, że wszystkie będą dwudniowe i trafią do prawdopodobnie wszystkich fanów muzyki!

Strona 3 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna