Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Ten weekend zwiastował zbliżającą się wiosnę. Wiele Turystów, w tym przede wszystkim rodziny z dziećmi, odwiedziło chęciński zamek. Piękna pogoda i plusowe temperatury sprzyjały spacerom po zabytkowych ruinach. Dzięki namiastce wiosny po raz pierwszy w tym roku tylko w ciągu 1 dnia przekroczyliśmy liczbę 1000 Turystów. To świetna prognoza na zbliżający się wielkimi krokami sezon.

Ubezpieczenie na narty dla dziecka to absolutna konieczność. I choć nie ma takiego przepisu, który by nakładał tego rodzaju obowiązek na rodziców, to warto zapewnić młodemu narciarzowi optymalną ochronę na stoku. Zwłaszcza, że szkolne NNW czy podstawowe ubezpieczenie oferowane przez organizatora wyjazdu może okazać się niewystarczające.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 15 do 21 lutego.

Zanim odpowiemy na wyżej zadane pytanie, należy uprzednio ustalić właściwy rozmiar opon do naszego samochodu. Najłatwiej będzie sprawdzić oznaczenia na dotychczasowych kołach pojazdu. Należy szukać ciągu znaków typu : 185/60 R14 - to będzie nasz rozmiar opon. Opon możemy szukać nie tylko na stronie producenta, ale również w sklepach internetowych (np. www.czesciauto24.pl).

Wodociągi Kieleckie są patronem konkursu dla przedszkolaków na ekologiczny strój wykonany z surowców wtórnych. Stroje w stylu nawiązują do lat II Rzeczpospolitej, kiedy powstała obchodząca w tym roku 90-lecie wodociągowa spółka.

Duchowni diecezji kieleckiej zdobyli Mistrzostwo Polski Księży w Piłce Halowej. W finale rozgromili ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli diecezję zamojsko-lubaczowską aż 6:0.

Powstali po to, aby pomagać chorym onkologicznie dzieciom. Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom, bo o nich mowa, od kilku miesięcy, wspiera pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jej członkowie zapraszają do współpracy wszystkie aktywne oraz chętne do pomocy osoby.

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że alimentów o wartości 11,4 mld zł nie zapłaciło już ponad 300 tys. ojców. Stanowią oni zdecydowaną większość dłużników alimentacyjnych. Jedynie 5 proc. z nich to matki. Rekordzista widnieje w rejestrze dłużników od 10 lat i winien jest wobec swoich dzieci ponad 600 tys. zł.

Filmowe poranki z Maszą

Kielce / 08 lutego 2019 /

Masza, ulubiona bohaterka wszystkich dzieci, tych mniejszych i większych, zaprasza w najbliższą niedzielę 10.02 do Kina Helios w Kielcach.

Balonowe Show w Kielcach

Kielce / 08 lutego 2019 /

Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na międzynarodowe widowisko dla dużych i małych „Funny Balls Show”, w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 12 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Obecnie pozycjonowanie stron to absolutny przymus, jeśli chodzi czerpanie korzyści z naszej obecności w sieci. Strona wizytówka lub też sklep online nigdy nie przyniosą oczekiwanych sum i rozpoznawalności, jeśli nie zadbamy o zgodność naszej witryny z zaleceniami stawianymi przez korporację w Moutain View. Wyszukiwarka Google to bez dwóch zdań epicentrum sieci i niemal każdej akcji, którą podejmujemy w świecie WWW. Dlatego właśnie tak kluczowym celem staje się jej ujarzmienie, oczywiście z pomocą najbardziej profesjonalnych agencji marketingu w wirtualnej rzeczywistości. Poniżej pomagamy Wam wybrać odpowiednią firmę.Obecnie pozycjonowanie stron to absolutny przymus, jeśli chodzi czerpanie korzyści z naszej obecności w sieci. Strona wizytówka lub też sklep online nigdy nie przyniosą oczekiwanych sum i rozpoznawalności, jeśli nie zadbamy o zgodność naszej witryny z zaleceniami stawianymi przez korporację w Moutain View. Wyszukiwarka Google to bez dwóch zdań epicentrum sieci i niemal każdej akcji, którą podejmujemy w świecie WWW. Dlatego właśnie tak kluczowym celem staje się jej ujarzmienie, oczywiście z pomocą najbardziej profesjonalnych agencji marketingu w wirtualnej rzeczywistości. Poniżej pomagamy Wam wybrać odpowiednią firmę.

Umowa zlecenie jest bardzo popularną formą zawierania współpracy z pracodawcą. To najczęściej zawierana umowa cywilnoprawna w Polsce. Często na jej podstawie zatrudniani są na przykład studenci. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Co może zyskać pracownik a co pracodawca?Umowa zlecenie jest bardzo popularną formą zawierania współpracy z pracodawcą. To najczęściej zawierana umowa cywilnoprawna w Polsce. Często na jej podstawie zatrudniani są na przykład studenci. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Co może zyskać pracownik a co pracodawca?

Przygotowanie życiorysu, listu motywacyjnego czy uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej to tylko niektóre etapy, które kandydat musi pokonać w trakcie starania się o nową pracę. Jednak najwięcej emocji wzbudza rozmowa kwalifikacyjna, która weryfikuje potencjał przyszłego pracownika.Przygotowanie życiorysu, listu motywacyjnego czy uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej to tylko niektóre etapy, które kandydat musi pokonać w trakcie starania się o nową pracę. Jednak najwięcej emocji wzbudza rozmowa kwalifikacyjna, która weryfikuje potencjał przyszłego pracownika.

Czasy kiedy to ludzie pracowali w jednym miejscu przez całe swoje życie minęły już bezpowrotnie. Dziś ludzie wchodzący na rynek pracy, w ciągu trwania swojej kariery zawodowej, zmieniają pracę co najmniej kilka razy.Czasy kiedy to ludzie pracowali w jednym miejscu przez całe swoje życie minęły już bezpowrotnie. Dziś ludzie wchodzący na rynek pracy, w ciągu trwania swojej kariery zawodowej, zmieniają pracę co najmniej kilka razy.

W przypadku bezrobocia występującego wśród osób młodych, bardzo często mowa jest o absolwentach uczelni wyższych. Poszukiwani na rynku pracy są natomiast absolwenci szkół zawodowych oraz techników. Czy taka sytuacja może wyznaczyć nowe trendy w nauce?W przypadku bezrobocia występującego wśród osób młodych, bardzo często mowa jest o absolwentach uczelni wyższych. Poszukiwani na rynku pracy są natomiast absolwenci szkół zawodowych oraz techników. Czy taka sytuacja może wyznaczyć nowe trendy w nauce?

Rozpoczął się rok akademicki. Tysiące studentów znów powróciło do nauki. Czy okres studiów na rynku pracy jest zmarnowanym czasem? Duża część studentów wykorzystuje go na podjęcie praktyk zawodowych i stażów. Jakie przełożenie znajduje to dla przyszłego zatrudnienia?Rozpoczął się rok akademicki. Tysiące studentów znów powróciło do nauki. Czy okres studiów na rynku pracy jest zmarnowanym czasem? Duża część studentów wykorzystuje go na podjęcie praktyk zawodowych i stażów. Jakie przełożenie znajduje to dla przyszłego zatrudnienia?

PIT-36L jak każdy formularz podatkowy, skierowany jest do określonej grupy podatników. Sama nazwa wskazuje literę „L”, która jest skrótem dla tak zwanego podatku liniowego. Po angielsku Flat Tax, czyli „płaski podatek”, wskazuje na jego specyficzne działanie. Podatek ten nie wzrasta, czy nie wskakuje na inny poziom, bez względu na to ile przychodu (dochodu) osiąga podatnik. Podatek liniowy określa stałą wartość, niezależną od podstawy opodatkowania i jest oparty o jedną stawkę - obecnie 19%. Jak więc prawidłowo skorzystać z deklaracji dla podatku liniowego i czym ona się charakteryzuje?

Większość polek nie rusza się z domu bez makijażu - nieważne czy jest to jedynie delikatnie muśnięta pudrem twarz czy kompletny makijaż z mocno podkreślonym okiem i intensywną pomadką na ustach. Kobiety lubią czuć się atrakcyjnie, dlatego każdego dnia maskują mankamenty urody i podkreślają te strefy, z których są zadowolone. Spektrum używanych kosmetyków do makijażu zależy od indywidualnych upodobań - jednym wystarczy delikatny błyszczyk i maskara, inne zaś potrzebują kilku kosmetyczek, które pomieszczą niezbędne produkty. Nie ważne ilu kosmetyków na co dzień Ty używasz - liczy się jedynie perfekcyjny wygląd, który sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie i kobieca. Czy da się wykonać doskonały makijaż kosmetykami z drogerii internetowej? Jasne, że tak - wszystkie potrzebne produkty znajdziesz na stronie: neness.pl/kosmetyki/makijaz!

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 8 do 14 lutego.

Wspaniałe kreacje, wyjątkowa atmosfera oraz smaczne niespodzianki to wszystko czekało na panie, które wzięły udział w "Szafingu" zorganizowanym w Terminalu Spotkań znajdującym się u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Małgorzata Misztal-Kątnik.

W języku potocznym określenia kredyt i pożyczka często są stosowane zamienne. Czy to dobry pomysł? Czy faktycznie nie różnią się między sobą? A może różnią się bardziej niż mogłoby się wydawać? Zanim wpiszesz do wyszukiwarki hasło kredyt a pożyczka i zaczniesz się przekopywać przez niekończące się zasoby – skorzystaj z naszego mini przewodnika.

Jury złożone ze specjalistów, psychologów, fizjoterapeutów, dziennikarzy i rodziców zdecydowało, że to właśnie rowerek biegowy otrzyma zaszczytny tytuł „Zabawki roku 2018”. Myślę, że dzieci też głosowałyby za. Kryteria, jakie brano pod uwagę, to pomysł, funkcjonalność, bezpieczeństwo, jakość wykonania, wygląd oraz wpływ na rozwój dziecka.

Filharmonia Futura zaprasza na „Koncertowe Walentynki" z muzyką lat 80': Depeche Mode, A-ha, Pet Shop Boys, Alphaville, Eurythmics, J.M.Jarre, Vangelis w symfonicznych aranżacjach. ELECTROPOP ORCHESTRA - multimedialne widowisko krakowskiej Filharmonii Futura.

Każda zima, kiedy otaczająca nas przyroda w ogromnej mierze zapada w głęboki sen, stanowi doskonały moment na to, by dobrze przemyśleć ewentualne inwestycje i inne prace, jakie zamierzamy podjąć na swojej posesji w kolejnym roku. Im rozleglejszym terenem dysponujemy, tym większe znaczenie będzie miało wspomagające nas w pracy wyposażenie. Nie koniecznie muszą to być bardzo wyrafinowane i drogie urządzenia. Czasem stosunkowo proste rozwiązania mogą znacznie ułatwić każde zadanie i sprawić, że ich realizacja i obcowanie z przyrodą stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Strona 3 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna