Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Ceny obowiązkowych polis OC to temat wzbudzający sporo emocji i kontrowersji. Nic w tym dziwnego, gdyż wzrost kosztów ubezpieczenia mocno uderzył po kieszeniach wielu kierowców. Jak przedstawia się sytuacja na rynku w tym obszarze i gdzie kupić najtańsze OC?

 

W piątek w Przedszkolu Samorządowym numer 6 w Kielcach odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas występu dzieci z IV grupy zaprezentowały wiersze, pieśni patriotyczne i taniec. Do tego ważnego dnia przygotowywały się pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Doroty Ruszel.

 

Piękny użytkowy zestaw ceramiczny przedstawiający kielecki dworzec autobusowy będzie można zakupić w Instytucie Dizajnu. Autorką projektu jest Marta Dachowska.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 9 do 15 listopada.

Na zimowy urlop wybieramy się zazwyczaj w góry. Część z nas wybiera polskie ośrodki, przede wszystkim ze względu na polskojęzyczną obsługę czy szkółki narciarskie dla dzieci. Ale coraz więcej zagranicznych kurortów przygotowuje specjalne oferty dla polskich klientów. Jeśli mamy ochotę na rodzinny wyjazd w Alpy na narty, to możemy skorzystać z nowej, skrojonej stricte pod polską rodzinę oferty wyjazdu na narty, która przypadnie do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Narty we Włoszech jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!

 

Sezon 2018 dla Energylandii był bardzo owocny, czego najlepszym dowodem jest liczba gości sięgająca blisko półtora miliona. Był to także czas, w którym zaprezentowano flagowego, największego w Europie Mega Coastera HYPERION, a także powiększono wodną strefę Water Park o część Tropical Fun z 10 zjeżdżalniami. W tym miejscu warto dodać, że w tym sezonie Energylandia została nagrodzona trzema prestiżowymi nagrodami: 1 miejsce European Star Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii „Best New Coaster”, 1 miejsce Park World Excellence Award 2018 Europe dla Speed Water Coastera w kategorii „Water Ride of The Year” (pokonując tym samym atrakcje największych europejskich parków rozrywki), a także statuetką Parksmania Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii „European Top Attractions”.

Szykując się do wyjazdu zagranicznego, każdy z nas musi kupić walutę. Jeśli wybieramy się do większości europejskich krajów, tą walutą będzie euro. Gdy pojawia się taka potrzeba, większość z nas decyduje się na najlepsze naszym zdaniem źródło waluty, czyli pobliski kantor stacjonarny lub ofertę banku, w którym założyliśmy konto. Czy to najlepsze rozwiązanie? Wiele kwestii wskazuje na to, że to jednak błąd – istnieje bowiem rozwiązanie wygodne i o wiele bardziej korzystne. I to na wyciągnięcie ręki.

 

Deficyt elektrolitów prowadzi do odwodnienia i osłabienia organizmu, dlatego tak ważne jest uzupełnianie ich poziomu np. w czasie infekcji wirusowych, ostrych biegunek czy intensywnych treningów. Czym są elektrolity i jakie symptomy świadczą o ich niedoborze? Poznaj 5 najbardziej charakterystycznych objawów!

 

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 2 do 11 listopada.

W punktach LOTTO na terenie całej Polski od 11 października do 10 listopada można zagrać w  Zakłady Specjalne. Wyjątkową okazją, dla której organizowana jest gra, jest stulecie niepodległej Polski. Aby wziąć udział w grze, należy wytypować na blankiecie 5 z 45 liczb. Można również zagrać metodą na chybił trafił - wtedy to los zdecyduje, jakie liczby znajdą się na naszym kuponie.

Nastolatek słuchający rocka, sąsiadka uwielbiająca teleturnieje muzyczne, młoda mama ćwicząca aerobik przez telewizorem – większość z nas po jakimś czasie przyzwyczaja się do odgłosów dobiegających codziennie z sąsiednich mieszkań. Nie jesteśmy jednak na to skazani! Istnieją naprawdę skuteczne metody na wyciszenie mieszkania, które nie będą nas kosztowały majątku!

 

Strona 5 z 48

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna