STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Konkurs „1 z 200”! W komentarzu pod postem na FanPage EM Kielce Sport wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawni do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Prosimy udostępnić post swoim znajomym, bo jeśli nie Ty, to może oni ;) Może się zdarzyć, że będziemy podpowiadali w komentarzach... Osoba, która trafi w liczbę, o którą nam chodzi dostanie od nas proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Dziś gramy o dwa bilety na mecz Ligi Mistrzów PGE VIVE Kielce - Paris Saint Germain! Powodzenia!

Od 1 marca 2018 roku zaczną obowiązywać w Kielcach nowe zasady prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Ma to związek z wejściem w życie rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów komunalnych.

Ponad tysiąc sympatyków biegania z 29 krajów rywalizowało na 10-kilometrowej trasie zorganizowanej w minioną sobotę na ulicach Brukseli imprezy „Polish Run”. To wspólna inicjatywa Ambasady RP w Królestwie Belgii i Domu Polski Wschodniej, którego współgospodarzem jest województwo świętokrzyskie. Celem przeprowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zawodów była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Świętokrzyskie reprezentowali wicemarszałek Jan Maćkowiak i skarbnik województwa, Maria Fidzińska-Dziurzyńska. Oboje ukończyli bieg z bardzo dobrym czasem poniżej 55 minut.

Za nami pierwsze losowanie Eurojackpot z udziałem polskich graczy. Okazało się ono szczęśliwe dla dwóch osób ze świętokrzyskiego, gdyż udało im się zdobyć wygraną IV stopnia, wartą ponad 111 tys. zł każda. Tym razem szczęśliwymi kolekturami okazały się punkty w Działoszycach przy ul. Pińczowskiej oraz w Kielcach przy ul. Żytniej.

Innowacyjność w kuchni

Kielce / 31 sierpnia 2017 /

Nowoczesne technologie każdego roku coraz mocniej wchodzą w nasze codzienne życie... również do naszych kuchni. I nie ma się czemu dziwić. Dość powiedzieć, że jeszcze kilka dekad temu teflon stosowany był jedynie przy produkcji satelit i wahadłowców – dziś ułatwia smażenie w każdym gospodarstwie domowym. Na teflonie jednak ta historia się nie kończy.

W miejscu dawnej restauracji Royal przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach pojawił się nowy lokal. PSS „Społem” otworzyła tam Centralny Bar Mleczny, gdzie zjemy dania według tradycyjnych receptur za naprawdę niewielką cenę.

Zamek Królewski w Chęcinach to jedno z tych miejsc w województwie świętokrzyskim, które z pewnością warto odwiedzić w wolnej chwili. W odrestaurowanych ruinach średniowiecznej twierdzy jest co oglądać. Turyści mogą zajrzeć do skarbca, starej studni czy do pozostałości po części mieszkalnej twierdzy. Dostępne do zwiedzania są także baszty, z których szczytów rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Chęciny i spory kawałek Kielecczyzny. Stąd widać także fragment stolicy województwa. Ponadto, przy sprzyjającej pogodzie z zamku można dojrzeć nawet… Tatry.

Korona Kielce w poniedziałek o 18.00 w meczu 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy na Kolporter Arenie zmierzy się z Cracovią Kraków.  Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 1, 5, 10, 15 i 20 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Magiczne Ogrody w Janowcu to wyjątkowy Park Tematyczny. Walorem tego miejsca jest piękne położenie ale też ogrom ciekawych atrakcji. Park wypełnia atmosfera baśni, która urzeka nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych, którym przypominają się dziecięce lata. Można spędzić tu cały dzień, korzystać z atrakcji czy też wypoczywać w otoczeniu zieleni i ochładzać się w mini sadzawkach.

Konkurs „1 ze 100" - kupon do MK Bowling w Galerii Echo! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru kuponu. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz kupon upoważniającego do godzinnej gry w kręgle w MK Bowling w Kielcach, proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o godzinny kupon na grę w kręgle w MK Bowling w Galerii Echo! Powodzenia!

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy najpóźniej w czwartek przed 10.00 (ale postaramy się jak najszybciej). Udostępniajcie post konkursowy!

Konkurs „1 ze 100" - 2x bilety do kina Helios! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz 2 biletów do kina Helios w Kielcach, proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o podwójne bilety do kina Helios (bilety obowiązują od poniedziałku do czwartku, na dowolny seans)! Powodzenia!

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy najpóźniej we wtorek przed 11.00 (ale postaramy się jak najszybciej). Udostępniajcie post konkursowy!

Korona Kielce w poniedziałek o 18.00 domowym meczem z Zagłębiem Lubin zainaugruuje nowy sezon LOTTO Ekstraklasy.  Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 1, 4, 8, 12 i 14 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Miłośnicy starych aut z Kielc i okolic na dziedzińcu przy Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej pokazali jakie skarby trzymają w swoich garażach. Na płycie placu zaparkowały takie auta jak nysa, polonez, skoda, fiaty 125p, 126p i 127. To pojazdy, które budzą wspomnienia i wciąż potrafią zachwycać, są sprawne technicznie, mimo że mają po kilkadziesiąt lat.

Strona 4 z 30

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna