Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Już 2 i 3 marca Kino Helios zaprasza na czwartą edycję pokazów „Disney Junior w kinie”.

Kredyt i pożyczka to produkty bankowe, których nazwy stosowane są wymiennie. Czy słusznie? Okazuje się, że nie – mimo wielu podobieństw, można wskazać też pewne różnice. Poznaj te najważniejsze i dowiedz się, jakie ma to znaczenie dla potencjalnych kredytobiorców/ pożyczkobiorców.

Wspaniałe kreacje, wyjątkowa atmosfera oraz smaczne niespodzianki to wszystko czekało na panie, które wzięły udział w drugim już "Szafingu" zorganizowanym w Terminalu Spotkań znajdującym się u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego.

Wodociągi Kieleckie zajęły piąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji „Strefy Gospodarki”, dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”. Kielecka spółka awansowała o jedno miejsce.

Jedną z największych uciążliwości związanych z prowadzeniem ewidencji urlopowej jest konieczność takiego ułożenia planu urlopów, aby możliwe było normalne funkcjonowanie firmy. Jest to bardzo trudne, ponieważ wnioski urlopowe składane są w różnych terminach, czasem pojawiają się dodatkowe wnioski, np. o urlop macierzyński czy okolicznościowy, co powoduje konieczność zmiany całego planu. Istnieje jednak sposób, aby te kwestie znacznie uprościć i przyspieszyć obieg informacji w firmie, a jest nim elektroniczna ewidencja urlopów. Rozwiązanie to ma wiele zalet.

Wyślij pączka do Afryki

Kościół / 26 lutego 2019 /

Bracia kapucyni po raz kolejny organizują akcję pomocy pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. Zachęcają wszystkich, aby w symboliczny sposób podzielili się pączkają z ludźmi potrzebującymi w Afryce.

Szybkie tempo życia zniechęca do długotrwałych remontów i całkowitych zmian wyglądu mieszkania. Na ogół nie mamy na to czasu. Jednak wystarczy go naprawdę niedużo, by dokonać spektakularnych zmian. Na przykład sypialnię odmienimy w jednej chwili, zmieniając tylko narzutę.

Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom kupiło drugą pompę infuzyjną objętościową B. Braun Infusomat Space plus akcesoria. Sprzęt kosztował blisko 7 tysięcy złotych.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 22 do 28 lutego.

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony prawie 20 lat temu przez UNESCO. Upamiętnia on studentów, którzy zginęli podczas demonstracji w Bangladeszu, domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Dobrze zarabiasz, jednak Ty nie jesteś w stanie zaoszczędzić ani grosza i wypłata rozchodzi się w ciągu pierwszego tygodnia? Najwyższy czas to zmienić! Beztroska finansowa może przynieść Ci same straty, dlatego czas na naukę planowania budżetu od podstaw. Zostań mistrzem strategii i opracuj budżet domowy na najbliższy miesiąc. Wpisz do niego oczekiwane dochody, wynotuj wydatki stałe i jednorazowe, a także stwórz finansowy fundusz awaryjny na niespodziewane wydatki.

W sklepach E.Leclerc ruszyła akcja lojalnościowa „Zwierzęta Świata”. Wolfy, Raffy, Elly, Pingy i Tally to imiona maskotek, które będą jej głównymi bohaterami. W ramach kampanii klienci mogą także kolekcjonować naklejki ze zwierzętami z pięciu kontynentów w specjalnym albumie. Akcja potrwa do 7 kwietnia.

Ten weekend zwiastował zbliżającą się wiosnę. Wiele Turystów, w tym przede wszystkim rodziny z dziećmi, odwiedziło chęciński zamek. Piękna pogoda i plusowe temperatury sprzyjały spacerom po zabytkowych ruinach. Dzięki namiastce wiosny po raz pierwszy w tym roku tylko w ciągu 1 dnia przekroczyliśmy liczbę 1000 Turystów. To świetna prognoza na zbliżający się wielkimi krokami sezon.

Ubezpieczenie na narty dla dziecka to absolutna konieczność. I choć nie ma takiego przepisu, który by nakładał tego rodzaju obowiązek na rodziców, to warto zapewnić młodemu narciarzowi optymalną ochronę na stoku. Zwłaszcza, że szkolne NNW czy podstawowe ubezpieczenie oferowane przez organizatora wyjazdu może okazać się niewystarczające.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 15 do 21 lutego.

Zanim odpowiemy na wyżej zadane pytanie, należy uprzednio ustalić właściwy rozmiar opon do naszego samochodu. Najłatwiej będzie sprawdzić oznaczenia na dotychczasowych kołach pojazdu. Należy szukać ciągu znaków typu : 185/60 R14 - to będzie nasz rozmiar opon. Opon możemy szukać nie tylko na stronie producenta, ale również w sklepach internetowych (np. www.czesciauto24.pl).

Wodociągi Kieleckie są patronem konkursu dla przedszkolaków na ekologiczny strój wykonany z surowców wtórnych. Stroje w stylu nawiązują do lat II Rzeczpospolitej, kiedy powstała obchodząca w tym roku 90-lecie wodociągowa spółka.

Duchowni diecezji kieleckiej zdobyli Mistrzostwo Polski Księży w Piłce Halowej. W finale rozgromili ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli diecezję zamojsko-lubaczowską aż 6:0.

Powstali po to, aby pomagać chorym onkologicznie dzieciom. Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom, bo o nich mowa, od kilku miesięcy, wspiera pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jej członkowie zapraszają do współpracy wszystkie aktywne oraz chętne do pomocy osoby.

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że alimentów o wartości 11,4 mld zł nie zapłaciło już ponad 300 tys. ojców. Stanowią oni zdecydowaną większość dłużników alimentacyjnych. Jedynie 5 proc. z nich to matki. Rekordzista widnieje w rejestrze dłużników od 10 lat i winien jest wobec swoich dzieci ponad 600 tys. zł.

Filmowe poranki z Maszą

Kielce / 08 lutego 2019 /

Masza, ulubiona bohaterka wszystkich dzieci, tych mniejszych i większych, zaprasza w najbliższą niedzielę 10.02 do Kina Helios w Kielcach.

Balonowe Show w Kielcach

Kielce / 08 lutego 2019 /

Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na międzynarodowe widowisko dla dużych i małych „Funny Balls Show”, w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 12 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Obecnie pozycjonowanie stron to absolutny przymus, jeśli chodzi czerpanie korzyści z naszej obecności w sieci. Strona wizytówka lub też sklep online nigdy nie przyniosą oczekiwanych sum i rozpoznawalności, jeśli nie zadbamy o zgodność naszej witryny z zaleceniami stawianymi przez korporację w Moutain View. Wyszukiwarka Google to bez dwóch zdań epicentrum sieci i niemal każdej akcji, którą podejmujemy w świecie WWW. Dlatego właśnie tak kluczowym celem staje się jej ujarzmienie, oczywiście z pomocą najbardziej profesjonalnych agencji marketingu w wirtualnej rzeczywistości. Poniżej pomagamy Wam wybrać odpowiednią firmę.Obecnie pozycjonowanie stron to absolutny przymus, jeśli chodzi czerpanie korzyści z naszej obecności w sieci. Strona wizytówka lub też sklep online nigdy nie przyniosą oczekiwanych sum i rozpoznawalności, jeśli nie zadbamy o zgodność naszej witryny z zaleceniami stawianymi przez korporację w Moutain View. Wyszukiwarka Google to bez dwóch zdań epicentrum sieci i niemal każdej akcji, którą podejmujemy w świecie WWW. Dlatego właśnie tak kluczowym celem staje się jej ujarzmienie, oczywiście z pomocą najbardziej profesjonalnych agencji marketingu w wirtualnej rzeczywistości. Poniżej pomagamy Wam wybrać odpowiednią firmę.

Umowa zlecenie jest bardzo popularną formą zawierania współpracy z pracodawcą. To najczęściej zawierana umowa cywilnoprawna w Polsce. Często na jej podstawie zatrudniani są na przykład studenci. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Co może zyskać pracownik a co pracodawca?Umowa zlecenie jest bardzo popularną formą zawierania współpracy z pracodawcą. To najczęściej zawierana umowa cywilnoprawna w Polsce. Często na jej podstawie zatrudniani są na przykład studenci. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Co może zyskać pracownik a co pracodawca?

Strona 2 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna