Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Stało się… Wymarzona Honda kupiona zaledwie kilka miesięcy temu zniknęła z osiedlowego parkingu! Jeśli masz autocasco obejmujące ochroną kradzież samochodu, postaraj się myśleć pozytywnie mimo sporej straty. Ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, dzięki któremu sfinansujesz nowe auto. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady i cenne informacje z wielu stron firm ubezpieczeniowych. Dowiesz się, jak znaleźć tanie i dobre AC na wypadek kradzieży auta i co powinna zawierać umowa, aby odszkodowanie z AC było jak najwyższe.

Podróżowanie jest coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób wybiera wyjazdy zagraniczne, a dzieje się tak przede wszystkim dzięki tanim liniom lotniczym, które oferują bilety w niezwykle atrakcyjnych cenach. Okazuje się nawet, że samodzielne organizowanie wyjazdu niskobudżetowego wcale nie jest skomplikowane i każdy bez problemu może to zrobić.

Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom podarowało Oddziałowi Dziecięcemu Onkologii i Hematologii w Kielcach nowy sprzęt medyczny. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Bartosz Stemplewski.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 8 do 14 marca.

W Środę Popielcową rozpocznie się piąty finał Zdrapki Wielkopostnej. W tym roku akcja wyruszyła także do Chin. Najbardziej egzotycznym z języków, na które została przetłumaczona, jest język mandaryński.  Globalny projekt przyjął nazwę OGINI, która jest anagramem hiszpańskiej formy imienia św. Ignacego.

Jeśli Polacy mieliby wskazać zawody najbardziej według nich przydatne, bez wątpienia obok lekarza znalazłby się tam strażak. Jest on zdecydowanie jednym z najbardziej docenianych i najrzadziej obrażanych (muszą się naprawdę znaleźć tu takie sytuacje, które w rzeczywistości deklasują danego osobnika, a tacy też się przecież zdarzają). Strażacy zajmują się przede wszystkim naszym bezpieczeństwem. Właśnie dlatego powinni być wyposażani w urządzenia najwyższej jakości. Nie tylko po to, by pracowało się im sprawniej, ale przede wszystkim dlatego, że od tego zależy nasze zdrowie i życie. Strażacy częściej jeżdżą do wypadków niż do pożarów. Zabezpieczają imprezy masowe, bo tam zawsze powinna być obstawa straży pożarnej.

Gala sportów walki "WLC 6 Judgment Day" odbędzie się 9 marca w Hali Sportowej ZS im. Jana Pawła II w Mniowie. W walce wieczoru wystąpi miejscowy radny Mateusz Firek, który zmierzy się z Pawłem Kiecaną.

OC to jeden z największych wydatków każdego kierowcy. Nie dość, że obowiązkowe ubezpieczenie nie należy do najtańszych, to jeszcze trzeba je wykupywać regularnie co roku i nie da się od niego uciec. Na szczęście zmotoryzowani kielczanie nie mają wielkich powodów do narzekań, ponieważ w stolica województwa świętokrzyskiego wypada bardzo korzystnie pod względem średnich cen OC.

Pralka jest jednym z niezbędnych urządzeń w każdym domu. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych modeli, ale czy wszystkie warte są uwagi? Przygotowaliśmy ranking najlepszych pralek w cenach do 1800 zł, 2400 zł oraz o wartości powyżej 2400 zł.

Pokaz bezpiecznego gaszenia odpadów zaprezentowali kieleccy strażacy na Targach EkoTech w Kielcach. Akcja odbyła się w ramach kampanii Biezpieczne Odpady Budowlane.

Przyglądając się parametrom ekranu smartfona, zwróć uwagę nie tylko na jego wielkość czy proporcje. Równie ważna jest technologia, w oparciu o którą został wykonany wyświetlacz. Jedną z tych, które cieszą się obecnie dużą popularnością jest AMOLED. Czym jest i jaki smartfon z takim ekranem sprawdzi się najlepiej?

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pieniędzy, dlatego swoje kroki kierujesz do banku? Zanim zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj kredyty. Sprawdź, gdzie teraz warto zaciągnąć zobowiązania na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Już 2 i 3 marca Kino Helios zaprasza na czwartą edycję pokazów „Disney Junior w kinie”.

Kredyt i pożyczka to produkty bankowe, których nazwy stosowane są wymiennie. Czy słusznie? Okazuje się, że nie – mimo wielu podobieństw, można wskazać też pewne różnice. Poznaj te najważniejsze i dowiedz się, jakie ma to znaczenie dla potencjalnych kredytobiorców/ pożyczkobiorców.

Wspaniałe kreacje, wyjątkowa atmosfera oraz smaczne niespodzianki to wszystko czekało na panie, które wzięły udział w drugim już "Szafingu" zorganizowanym w Terminalu Spotkań znajdującym się u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego.

Wodociągi Kieleckie zajęły piąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji „Strefy Gospodarki”, dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”. Kielecka spółka awansowała o jedno miejsce.

Jedną z największych uciążliwości związanych z prowadzeniem ewidencji urlopowej jest konieczność takiego ułożenia planu urlopów, aby możliwe było normalne funkcjonowanie firmy. Jest to bardzo trudne, ponieważ wnioski urlopowe składane są w różnych terminach, czasem pojawiają się dodatkowe wnioski, np. o urlop macierzyński czy okolicznościowy, co powoduje konieczność zmiany całego planu. Istnieje jednak sposób, aby te kwestie znacznie uprościć i przyspieszyć obieg informacji w firmie, a jest nim elektroniczna ewidencja urlopów. Rozwiązanie to ma wiele zalet.

Wyślij pączka do Afryki

Kościół / 26 lutego 2019 /

Bracia kapucyni po raz kolejny organizują akcję pomocy pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. Zachęcają wszystkich, aby w symboliczny sposób podzielili się pączkają z ludźmi potrzebującymi w Afryce.

Szybkie tempo życia zniechęca do długotrwałych remontów i całkowitych zmian wyglądu mieszkania. Na ogół nie mamy na to czasu. Jednak wystarczy go naprawdę niedużo, by dokonać spektakularnych zmian. Na przykład sypialnię odmienimy w jednej chwili, zmieniając tylko narzutę.

Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom kupiło drugą pompę infuzyjną objętościową B. Braun Infusomat Space plus akcesoria. Sprzęt kosztował blisko 7 tysięcy złotych.

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 22 do 28 lutego.

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony prawie 20 lat temu przez UNESCO. Upamiętnia on studentów, którzy zginęli podczas demonstracji w Bangladeszu, domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Dobrze zarabiasz, jednak Ty nie jesteś w stanie zaoszczędzić ani grosza i wypłata rozchodzi się w ciągu pierwszego tygodnia? Najwyższy czas to zmienić! Beztroska finansowa może przynieść Ci same straty, dlatego czas na naukę planowania budżetu od podstaw. Zostań mistrzem strategii i opracuj budżet domowy na najbliższy miesiąc. Wpisz do niego oczekiwane dochody, wynotuj wydatki stałe i jednorazowe, a także stwórz finansowy fundusz awaryjny na niespodziewane wydatki.

W sklepach E.Leclerc ruszyła akcja lojalnościowa „Zwierzęta Świata”. Wolfy, Raffy, Elly, Pingy i Tally to imiona maskotek, które będą jej głównymi bohaterami. W ramach kampanii klienci mogą także kolekcjonować naklejki ze zwierzętami z pięciu kontynentów w specjalnym albumie. Akcja potrwa do 7 kwietnia.

Strona 2 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna