online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Trening

17 kwietnia 2015 /

Zatrzymajmy się na chwilę przy tematyce sportowej. Trener Vive Tauronu Kielce Tałant Dujszebajew od lat hołduje pewnemu zwyczajowi. Otóż przed każdym treningiem, jeśli tylko ma okazję, sam robi sobie ostrą rozgrzewkę – na przykład do hali przy ul. Bocznej przychodzi co najmniej pół godziny przed rozruchem szczypiornistów, wskakuje na rowerek treningowy i pedałuje co sił w nogach. A potem jeszcze, od czasu do czasu, bierze udział w rozgrzewce z zawodnikami. I naprawdę się nie oszczędza!

A wszystko ot tak, dla sportu…

Tego jeszcze nie było! Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek postanowił sprawdzić, w jakich warunkach podróżują kibice piłki nożnej, i wraz z fanami Korony wyruszył do Poznania na mecz z tamtejszym Lechem. W pewnym momencie do prezesa dosiadł się jeden z "koroniarzy" w stanie – co tu ukrywać – lekko wskazującym na spożycie. A może nawet bardziej niż lekko. – Panie prezesie, wszystko rozumiem, wszystko, ale ten Wawrzyniak?! Dlaczego Wawrzyniak?! – rozpaczał mocno rozczarowany wyborami selekcjonera Adama Nawałki kibic. Zigniew Boniek objął go jednak czule ramieniem i to ukoiło nieco gorycz związaną z obrońcą Lechii Gdańsk.
Wawrzyniak u tego kibica jest s p a l o n y.

Radyjkowe nowości!

05 kwietnia 2015 /

Farby, wydmuszki, kolorowe ozdoby wielkanocne. To wszystko w towarzystwie lanych poranków, w których usłyszymy… głosy, nowe głosy – brzmi nieco tajemniczo. Warto jednak sprawdzić, co w Radiu eM piszczy i piszczeć będzie przez najbliższy czas.

Nagrody, nagrody

27 marca 2015 /

Nasza redakcyjna koleżanka Dorota Kosierkiewicz zgarnia ostatnio trofea całymi pęczkami.

Jakiś czas temu Plotkarz gawędził z prezydentem Wojciechem Lubawskim o literackich upodobaniach, nie pierwszy raz zresztą, więc nie było dla nas zaskoczeniem, że lubi on niektóre książki Fuentesa, prozę Williama Faulknera, kryminały Raymonda Chandlera i tak dalej.

Pod bronią

27 marca 2015 /

Szpiedzy donieśli nam o niesamowitej historii. Otóż Małgorzata Stanioch, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy, podczas urlopu na Lazurowym Wybrzeżu postanowiła w jednym ze sklepów w Monako nabyć piękny zabytkowy pistolet.

W pewnym wieku…

20 marca 2015 /

Nasi szpiedzy zauważyli, że pani poseł Renata Janik niezwykle mocno angażuje się w przedsięwzięcia mające ułatwić życie seniorom, zwłaszcza w projekty związane ze zdrowym starzeniem się.

W salach dawnego pałacu biskupów krakowskich możemy podziwiać płótna Eduarda Veitha, znakomitego czeskiego malarza pochodzącego z Nowego Jiczyna.

 

Oto mistrz

20 marca 2015 /

Wiedzieliście Państwo, że mamy w Kielcach najlepszego pływaka spośród aktorów? Pewnie nie wiedzieliście.

Niczyja wina

13 marca 2015 /

Tak á propos win: Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, generalnie nie przepada za alkoholem, ale kieliszka szlachetnego trunku w rubinowym kolorze nie odmówi.

Menu

13 marca 2015 /

Na stronie piątej tego wydania tygodnika piszemy o Super–Kobiecie Radia eM, pani Dorocie Adamczyk.

Dla sportu

13 marca 2015 /

Szpiedzy Plotkarza natknęli się ostatnio na Mieczysława Tomalę, dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Widoki

06 marca 2015 /

Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba przed rozpoczęciem uroczystości otwarcia siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kontemplowała chwilę krajobraz wokół budynku, po czym zwróciła się do grupki organizatorów:

Na otwarcie siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wśród zaproszonych gości był też zacny rektor Politechniki Świętokrzyskiej Stanisław Adamczak.

Strona 12 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna