Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Odwiedź Zatorland, bo naprawdę warto!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Odwiedź Zatorland, bo naprawdę warto!

Zator / 06 sierpnia 2019 / Tekst

W Zatorze znajduje się największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, na który składają się cztery parki tematyczne. Są to Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii i Lunapark. Jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził tego miejsca, to gorąco polecamy.

Park Dinozaurów znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca życie tych zwierząt. Pośród drzew można zobaczyć ponad sto różnych dinozaurów, z których większość porusza się i wydaje dźwięki. Przy końcu ścieżki znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczymy kolekcję skamieniałych zwierząt i elementy szkieletów dinozaurów.

W Parku Owadów zgromadzono szesnaście owadów ludzkich rozmiarów, wśród których są m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha i skorek. Część z nich jest ruchoma i wydaje dźwięki. Ekspozycja insektów wzbogacona jest również o wystawę wypreparowanych owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Maroka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady.

Park Mitologii ulokowany w dużej części na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Pięknie odwzorowane i nawiązujące do starożytnych posągów figury są znakomitym tłem do narracji o dawnym helleńskim świecie opiewanym w pieśniach i literaturze. Wszystko dokładnie obejrzymy podczas rejsu tramwajem wodnym.

Lunapark to miejsce, w którym można się zrelaksować i dobrze bawić, korzystając z kina 5D Extreme, symulatora 3D Bonanza, karuzeli "słonie", diabelskiego młyna, karuzeli wiedeńskiej i łańcuchowej, basenu z łódkami, loterii, salonu gier, zjeżdżalni, trampolin, dmuchańców i wielu innych. Można się też przejechać dinocoasterem i odwiedzić domek do góry nogami.

Posłuchaj relacji z wizyty w Zatorlandzie:

ZOSTAW KOMENTARZ