Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Od szkolenia do zatrudnienia w kieleckim ZDZ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Od szkolenia do zatrudnienia w kieleckim ZDZ

Kielce / 11 lipca 2019 / Tekst

W ZDZ w Kielcach odbyły się zajęcia praktyczne dla uczestników projektu "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI", organizowanego podczas kursu zawodowego "Kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacji paznokci". Młodzież biorąca udział w projekcie mogła uzyskać, podwyższyć  lub zmienić kwalifikacje zawodowe.

Podczas zajęć wskazówek udzielali zastępca Wojewódzkiego Komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach Lucyna Brelska wraz z Komendantem 13-3 HP Kielce Jackiem Klamką oraz opiekunem grupy Eweliną Jabłońską.

Zastępca komendanta przedstawiła potrzeby współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania młodzieży w omawianej problematyce. Zwróciła uwagę, że Hufiec Pracy stara się na bieżąco prezentować i poszerzać ofertę, by sprostać zarówno oczekiwaniom młodzieży, jak i pracodawców.

W trakcie wizyty w ZDZ Kielce, gdzie odbywały się zajęcia praktyczne, uczestnicy zapoznali się ze współczesnymi technikami stylizacji paznokci. Instruktorka prowadząca zajęcia Paulina Gorzkowska  omówiła zasady  pielęgnacji i stylizacji paznokci. Uczestniczki miały możliwość poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie pod okiem prowadzącej.

- Bardzo się cieszę z udziału w tym kursie , na którym chcę się jak najwięcej nauczyć. W przyszłości wiążę z tym kierunkiem swoją pracę zawodową i obecnie innej nie szukam, gdyż jestem przekonana, że po skończeniu kursu kielecki hufiec zaoferuje mi staż – mówiła Patrycja Szafranek uczestniczka projektu.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” – II edycja realizowany w ramach programu "Gwarancji dla młodzieży", współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

ZOSTAW KOMENTARZ