Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Najlepsze smartfony z ekranem AMOLED – jaki wybrać? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Najlepsze smartfony z ekranem AMOLED – jaki wybrać? Materiał partnera

28 lutego 2019 / Tekst

Przyglądając się parametrom ekranu smartfona, zwróć uwagę nie tylko na jego wielkość czy proporcje. Równie ważna jest technologia, w oparciu o którą został wykonany wyświetlacz. Jedną z tych, które cieszą się obecnie dużą popularnością jest AMOLED. Czym jest i jaki smartfon z takim ekranem sprawdzi się najlepiej?

AMOLED to wyświetlacz, który wykorzystuje organiczne diody elektroluminescencyjne. Zastosowanie tej technologii sprawia, że ekran nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia, aby wydobyć z obrazu pełen kontrast czy nasycenie barw. Z tego względu wyświetlacze AMOLED są coraz powszechniej stosowane w również w urządzeniach mobilnych.

Ponadto telefony z ekranem AMOLED:

zapewniają głębszą czerń i żywsze kolory,

mają mniejsze problemy z kontrastem kolorystycznym, także w silnym słońcu,

potrzebują mniej energii do działania – co przekłada się na wyższą żywotność baterii.

Właśnie dlatego ekrany oparte o tę technologię można znaleźć w większości flagowych modeli najważniejszych koncernów.

Jaki telefon z AMOLED wybrać?

Decyzja nie jest prosta, ponieważ modeli wyposażonych w ekran z AMOLED przybywa z roku na rok. Pomocne informacje można znaleźć m.in. w porównaniu telefonów na 2019 rok w komorkomat.pl . Zawarte tam dane pomogą Ci odpowiedzieć sobie na pytanie, które z urządzeń z wyświetlaczem AMOLED najlepiej spełni Twoje oczekiwania – w końcu sam ekran to nie wszystko!

Na uwagę zasługują przede wszystkim urządzenia takie jak:

Samsung GalaxyNote 9 – tu znajdziesz ekran Super AMOLED, który zapewnia jeszcze lepszą widoczność obrazu w słoneczny dzień. Koreański flagowiec został w 2018 roku okrzyknięty telefonem z najlepszym ekranem na rynku. Trudno się z tym nie zgodzić, bo kontrast, nasycenie barw, ostrość oraz głębia czerni zachwycają, podobnie jak wysokie parametry techniczne modelu.

Xiaomi Mi Mix 3 – flagowiec chińskiego producenta o bezramkowej konstrukcji, ale bez przeszkadzającego niektórym notcha. 403 piksele na cal w technologii Super AMOLED robią wrażenie!

Motorola Moto Z2 Play – model z 2017 roku, który jest uznawany za urządzenie z jednym z najładniejszych wyświetlaczy. 401 px na cal, przekątna 5,5 cala w połączeniu z technologią AMOLED sprawiają, że to urządzenie warte uwagi – zwłaszcza dla poszukujących modeli ze średniej półki cenowej.

Więcej telefonów z ekranem AMOLED możesz porównać ze sobą, korzystając z porównywarki internetowej. To ułatwi Ci podjęcie decyzji i zakupienie smartfona, który nie tylko zachwyci świetnym obrazem, ale i zapewni pełen komfort pracy.

ZOSTAW KOMENTARZ