Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Modny makijaż na jesień 2020. Materiał partnera

środa, 30 września 2020 08:55 / Autor: Radio eM
Radio eM

Z jednej strony nadal królować będzie naturalny look. Z drugiej mocno przerysowany, niekonwencjonalny, awangardowy, a wręcz teatralny. Jakie makijaże królowały na światowych wybiegach podczas prezentacji kolekcji na jesień 2020? Czy projektanci mocno zaszaleli z makijażami?Z jednej strony nadal królować będzie naturalny look. Z drugiej mocno przerysowany, niekonwencjonalny, awangardowy, a wręcz teatralny. Jakie makijaże królowały na światowych wybiegach podczas prezentacji kolekcji na jesień 2020? Czy projektanci mocno zaszaleli z makijażami?

Moda na naturalność trwa nadal, ale w końcu nie samą codziennością żyjemy. I na większe wyjścia faktycznie tej jesieni można zaszaleć. Złoto, blask, nierówne kreski, mocno pokreślone zewnętrzne kąciki oka, usta w kolorze wiśni albo purpury, to wszystko będzie hitem. Modny makijaż na jesień 2020 to również mrok.Moda na naturalność trwa nadal, ale w końcu nie samą codziennością żyjemy. I na większe wyjścia faktycznie tej jesieni można zaszaleć. Złoto, blask, nierówne kreski, mocno pokreślone zewnętrzne kąciki oka, usta w kolorze wiśni albo purpury, to wszystko będzie hitem. Modny makijaż na jesień 2020 to również mrok.

Naturalność nadal w modzie

Choć trudno było się nadziwić licznym modelkom prezentującym makijaże na wybiegach, to wielu sławnych makijażystów postawiło na naturalny wygląd. Makijaż sauté nadal w modzie. Skóra ma wyglądać świeżo i promiennie, bez ciężkich kilogramów podkładów. Jednym słowem naturalny wygląd nadal jest w modzie. A uzyskamy go za pomocą korektorów i kremów BB. To dobra wiadomość dla minimalistek, kobiet, które nie lubią nakładać wielu warstw na twarz i cenią naturalny wygląd. To, czym możemy jeszcze podkreślić naturalność i rozświetlić skórę, to korektor rozświetlający. Delikatny modny makijaż na jesień 2020 to nadal makijaż sauté.

Pęsety nie musisz używać

Obecnej jesieni nadal królują gęste i wyraziste brwi. Nie musisz nadal używać pęsety, bo w tym sezonie nic nie ma być jak od linijki. Na większości wybiegów królowały dziewczyny z brwiami w stylu bushy. Zatem nie musisz się na nich skupiać tej jesieni.

Co z ustami?

Modny makijaż na jesień 2020 to mocne usta. I w ich przypadku makijażyści zaszaleli. Na wybiegach królowała klasyczna czerwień, ale też inne wyraziste kolory, jak wiśnia, purpura czy bordo. Nie jest już modne obrysowanie ust, a delikatne roztarcie szminki. Na wybiegach modelki miały usta wykończone zarówno szminkami z efektem matowym jak i mokrym. Co ciekawe wielu makijażystów łączyło kolory pomadki z cieniami położonymi na powiekach.

Klasyczna kreska w nowej odsłonie

Modny makijaż na jesień 2020 to widać obok naturalnego wyglądu, duże możliwości eksperymentowania. Klasyczna czarna kreska, rysowana przy linii rzęs wyrwała się schematom. W tym sezonie można ją narysować pod okiem, poniżej linii brwi, czy na zgięciu oka. Do tego nie zaszkodzą fantazyjne kształty. Eyelinery w tym sezonie będą Twoim przyjacielem i naprawdę można puścić wodze fantazji wybierając się luźne spotkanie czy wieczorną imprezę.

Złoto, złoto, złoto

I blaskZłoto daje blask, więc w tym sezonie również z nim na powiekach można zaszaleć. Królują wszystkie błyszczące akcenty. Modny makijaż na jesień 2020 to metaliczne cienie, brokat, błyszczące kryształki. U wielu projektantów w tym sezonie królowały właśnie błyszczące akcenty.

Mocna kreska w kąciku oka

Bella Hadid już od dawna promuje ten rodzaj podkreślenia oka. Mocna kreska przy zewnętrznym kąciku oka w tym sezonie jest prawdziwym hitem! Może być krótsza, dłuższa, grubsza chudsza, ważne, by pociągnąć ją wokół kącika oka i przeciągnąć w bok. Wyciągnięta kreska sprawia, że twarz prezentuje się dużo szczuplej. Jeden prosty trik a buzia wygląda na bardziej pociągłą. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak prostym sposobem wydłużyć twarz, pociągnięta kreska wokół kąciaka zewnętrznego oka da najlepszy efekt. A i makijaż będzie modny.

Mroczny look

Modny makijaż na jesień 2020 to nadal mroczny look. Jeśli kochasz mroczne klimaty, to ten sezon będzie Twój. Modelki prezentowały nieco inny typ makijażu niż dobrze nam znany, bo tej jesieni króluje niedbały, roztarty make-up. Grube czarne kreski wokół oczu, ciemne cienie obrysowujące oko, roztarte bądź mocne cienie na górnej powiece. Makijaż w mrocznej odsłonie w tym sezonie ma sprawiać wrażenie jakby niedokończonego bądź wykonywanego na szybko. A jeśli jesteś miłośniczką smokey eye, to nadal jest w modzie. Ale by być w trendach do jego wykonania nie przykładaj się aż tak starannie.

Przesadne rzęsy

W tym sezonie na wybiegach części projektantów królowały modelki z przesadnie długimi rzęsami.  Efekt podobnie zresztą jak przy nakładaniu cieni, ma być pod postacią nierównych rzęs. Ten sezon zdecydowanie będzie nieco inny od poprzednich. Choć nadal projektanci zachęcają do eksperymentowania, to nic nie ma być równiutkie, a wręcz mamy nie być idealne.Czy ten brak idealności jest kluczem w tym sezonie do modnego makijażu? Być może tak i z pewnością pozwoli kobietom zaoszczędzić kilka minut przed każdym wyjściem.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO