online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych w Związku z AIDS
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych w Związku z AIDS

Kielce / 20 maja 2017 / Tekst

W maju obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych w Związku z AIDS (International AIDS Candlelight Memorial). Z tej okazji kieleccy studenci medycyny  zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA – Poland oddział Kielce organizują spotkanie edukacyjne ze specjalistką HIV/AIDS dr Agnieszką Walendzik-Ostrowską!

Spotkanie rozpocznie się  w sobotę ( 20 maja) o godzinie 15: 00 w Kinie Moskwa. – Doktor Agnieszka Walendzik – Ostrowska jest wspaniałą specjalistką w tematyce HIV i AIDS, doradczynią z Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Krakowie.  Poprowadzi wykład pt.  „Dlaczego HIV dotyczy też Ciebie”.  Będzie on połączony z dyskusją. Dzięki czemu każdy, kto ma  jakiekolwiek wątpliwości będzie mógł je rozwiać lub czegoś nowego się dowiedzieć – zapowiada Agata Wilczek ze Stowarzyszenia. – To spotkanie jest po to, żeby z jednej strony zachęcić społeczeństwo do profilaktyki, a z drugiej ma też pokazać, że osoby zarażone nie powinny być traktowane marginalnie, nie powinniśmy ich odrzucać – dopowiada studentka.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych w Związku z AIDS to  święto obchodzone na całym świecie w trzecią niedzielę maja.  Pierwszy raz zorganizowane w 1983 roku w Nowym Jorku i San Francisco przez ruch społeczny „People with AIDS”. Kampania miała na celu wyrażenie poparcia dla ludzi żyjącymi z AIDS. - Obecnie, według najnowszych badań, około 33 milionów ludzi zmarło z powodu AIDS, a kolejne 40 milionów zakażonych jest wirusem HIV. Również w Polsce liczba zakażeń rośnie, głównie w grupie wiekowej poniżej 30 roku życia. Wynika to z większej niż kiedyś tendencji młodych ludzi do podejmowania ryzykownych zachowań, a także zwykłej nieświadomości i braku podstawowej wiedzy na temat możliwości zakażenia. Candlelight Memorial stało się doskonałą okazją by zwrócić uwagę społeczeństwa na problem związany z rosnącą ilością zakażeń HIV, podjąć działania edukacyjne mające na celu szerzenie profilaktyki oraz przeprowadzenie akcji mające na celu upamiętnienie osób, które przegrały swoją walkę z chorobą- informują  organizatorzy.

 Wtęp na spotkanie w Kielcach jest bezpłatny. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/ifmsapoland.kielce/

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna