Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przedsiębiorcy spotkali się z panią minister

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Przedsiębiorcy spotkali się z panią minister

Kielce / 15 maja 2019 / Tekst

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, spotkała się dziś ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami. Wydarzenie było okazją do wymiany poglądów na temat funkcjonowania biznesu w naszym województwie.

Organizatorem spotkania był poseł Michał Cieślak. – Po pierwsze, cieszę się, że mogę być z wami po raz drugi i przedstawić rozwiązania, które wypracowaliśmy także na bazie tych spotkań. Po drugie, chciałabym wam podziękować za ubiegłoroczny, ponad 5-procentowy wzrost gospodarczy, ponieważ to zasługa waszej pracy i pomysłowości. Jesteście autorami tego sukcesu – mówiła do przedsiębiorców minister Emilewicz, która przedstawiła także rozwiązania wprowadzone przez rząd w tym zakresie.

W Grand Hotelu Kielce zgromadzili się przedstawiciele świata biznesu z różnych branż różnej wielkości. Mieli oni możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na najbardziej palące problemy gospodarcze, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. – Tego typu inicjatywy są jak najbardziej potrzebne. Gospodarka to najważniejszy element funkcjonowania państwa, a przedsiębiorcy nie zawsze są doceniani. W sytuacji, kiedy uwarunkowania zewnętrzne, czyli podwyżki cen prądu i gazu, powodują, że mamy „pod górkę”, to spotkanie ma szczególne znaczenie. Warto docenić przedstawienie dużych zmian w prawie przez panią minister – zauważył Stanisław Rupniewski, prezes firmy Supon Kielce-Katowice.

Podobnego zdania jest Paweł Tracz, przedsiębiorca i prezes Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców. – Dzięki temu spotkaniu mamy możliwość dostępu do wiedzy na temat zmian w gospodarce. Jako przedstawiciele biznesu oczekujemy wdrożenia ich w praktyce – tłumaczył.

Organizatorzy i partnerzy cyklu udzielali także przedsiębiorcom indywidualnych konsultacji w specjalnie przygotowanych punktach. Do ich dyspozycji byli eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego, PKO Banku Polskiego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Urzędu Zamówień Publicznych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Funduszu Rozwoju i Agencji Rozwoju Przemysłu.

W spotkaniu wzięli udział także Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz senator Krzysztof Słoń.

ZOSTAW KOMENTARZ