Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Lubicie pierogi? W Bobrzy będzie święto tej potrawy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Lubicie pierogi? W Bobrzy będzie święto tej potrawy

Bobrza / 25 lipca 2019 / Tekst

Tysiące pierogów z przeróżnym farszem, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i wiejska potańcówka pod gwiazdami z muzyką na żywo. W niedzielę, 18 sierpnia, gmina Miedziana Góra zaprasza do Bobrzy na VIII Święto Pieroga Świętokrzyskiego.

Impreza, która tradycyjnie odbędzie się na terenie Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy, rozpocznie się o godz. 15. To będzie prawdziwa gratka dla smakoszy pierogów – chętni skosztują specjałów z nadzieniem, jakiego dusza zapragnie – począwszy od tych tradycyjnych, wytrawnych z kapustą i mięsem lub grzybami, po nadziewane warzywami czy też te podawane na słodko.

Do tegorocznego konkursu na najsmaczniejsze pierogi zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne i stowarzyszenia z całego regionu. Jakimi specjałami będą kusić? - Tego nie zdradzę, bo każdy trzyma w tajemnicy recepturę na pierogowy farsz, którym będzie chciał zaskoczyć jurorów. Ale liczyć się będzie także smak ciasta oraz sposób podania konkursowych potraw – mówi Damian Sławski, wójt gminy Miedziana Góra.  

Oprócz rywalizacji o nagrodę Złotego Pieroga, organizatorzy przewidzieli bogaty program rozrywkowy, m.in. atrakcje dla dzieci, występy zespołów folklorystycznych, zabawę taneczną, czy też specjalną konkurencję lepienia pierogów dla VIP-ów. 

- Gorąco zachęcam do udziału w tym kulinarnym święcie, do wspólnej zabawy i degustacji. Spotkajmy się w Bobrzy na smakowitym pierogu, który łączy podniebienia – zaprasza Damian Sławski, wójt gminy Miedziana Góra.  

 

ZOSTAW KOMENTARZ