Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Kultura Dostępna czyli polska sztuka filmowa - artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Kultura Dostępna czyli polska sztuka filmowa - artykuł sponsorowany

11 września 2018 / Tekst

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują 10 zł.

Podczas 11. edycji Widzowie kina Helios poznają najlepsze i najbardziej cenione polskie filmy ostatnich miesięcy.

We wrześniu „Twój Vincent” przeniesie Nas  w pełne malarskich inspiracji południe Francji, które stało się ważnym miejscem w życiu i twórczości Vincenta van Gogha. Na przekór jesiennej chandrze w ramach cyklu zaprezentowane zostaną: przewrotny „Atak paniki”, motywujący „Najlepszy” oraz pełen optymizmu „Plan B”. „Młynarski. Piosenka finałowa” to natomiast świetna okazja do zapoznania się z twórczością mistrza słowa - Wojciecha Młynarskiego. 22 listopada odbędzie się wyjątkowy seans filmu „Zimna wojna”, za który Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu w Cannes!

W listopadzie zaprezentowany zostanie także „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” - filmowa opowieść o bohaterskich akcjach polskich lotników walczących podczas II Wojny Światowej. W powietrzu nie mieli sobie równych, a jak wyglądało ich życie prywatne na tle rozgrywających się dramatycznych wydarzeń?

W tej edycji nie zabraknie również kina artystycznego: „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak czy wielokrotnie nagradzanego filmu „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc. Na zakończenie roku czekają na Nas pełne świątecznej magii „Listy do M.3” oraz wzruszające losy bohaterów filmu „Po prostu przyjaźń”.

ZOSTAW KOMENTARZ