Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Książeczki i kolorowanki o Mikołajku - zabawa i nauka dla najmłodszych. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Książeczki i kolorowanki o Mikołajku - zabawa i nauka dla najmłodszych. Artykuł sponsorowany

07 sierpnia 2018 / Tekst

Wszyscy rodzice chcą, by dzieci były grzeczne, dobrze wychowane i mądre. Mają mieć dobre oceny, brak uwag w dzienniczku i zawsze czyste ubranie. A ilu rodziców w rzeczywistości ma takie pociechy? Prawie żaden! Doskonale zdawali sobie z tego sprawę Jean-Jacques Sempéi RenéGoscinny, którzy stworzyli serię przygód Mikołajka. 

 

Ci dziwni dorośli…

Książkowy Mikołajek to bohater bliższy dzieciom niż przykładni chłopcy i dziewczynki z samymi piątkami w dzienniczku. Mały rozrabiaka nie rozumie zachowania dorosłych, mówi słynne „kurczę blade” i nosi czerwony sweterek oraz rozwichrzone włosy. Wraz z Joachimem, Euzebiuszem, Maksencjuszem, Alcestem i Ananiaszem wplątuje się w kłopoty, złości nauczycieli i oddaje się beztroskiej zabawie, gdy powinien wykonywać obowiązki nałożone przez rodziców.

Mikołajek to chłopiec, jakich wielu - kłóci się z kolegami, zakochuje się w koleżankach z klasy, udaje chorego przed rodzicami i jest radosnym łobuziakiem, którego wszędzie pełno. Postać Mikołajka nie ma w sobie cienia idealizowania dzieci, dzięki czemu maluchom podoba się opowieść o chłopcu, który jest kochany i lubiany, pomimo swoich wad.

Seria książek o przygodach Mikołajka to pouczające historie dla dzieci i dorosłych. Dzieci uczą się, że łobuzowanie jest naturalne w ich wieku, lecz każdy czyn ma swoje konsekwencje. Rodzice poznają natomiast punkt widzenia swoich pociech, które nie zawsze rozumieją, dlaczego dorośli zachowują się w taki, a nie inny sposób.

W świecie Mikołajka

Mikołajek doczekał się kreskówkowych adaptacji, lecz nic nie dorówna książkowemu oryginałowi. Historie stworzone przez Jean-Jacques Sempéi RenéGoscinny to prawdziwe studium dziecięcych radości i problemów. Mikołajek sięga po zakazane przedmioty, pali cygaro, a nawet decyduje się na ucieczkę z domu. Jednocześnie ten sam łobuziak pamięta o urodzinach mamy i chce kupić jej kwiaty z tej okazji. Choć mama dostaje tylko jeden połamany kwiatek, doskonale rozumie, że jej syn kocha ją bardziej niż wszystkie psoty. A Mikołajka kochają czytelnicy. Chłopiec jest prawdziwy, choć nieidealny. Jest radosnym dzieckiem, które uczy się na błędach i poznaje świat w sposób, który czasem przyprawia rodziców o ból głowy, a czytelników o salwy gromkiego śmiechu.

Z Mikołajkiem całe dzieciństwo wydaje się piękniejsze i radośniejsze, dlatego dzieciom poleca się nie tylko książki z serii, ale i kolorowanki związane z cyklem. Dzięki nim w świecie malucha na stałe zagości zabawny Mikołajek - kolorowanka sprawi, że przygoda z książką będzie trwała dłużej, a dziecko pokocha i rysowanie, i czytanie.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna