Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Kredyt na samochód – brak gotówki na zakup auta nie musi stanowić problemu. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Kredyt na samochód – brak gotówki na zakup auta nie musi stanowić problemu. Artykuł sponsorowany

27 sierpnia 2018 / Tekst

Kredyt na samochód jest dobrym udogodnieniem dla wszystkich, którzy planują kupić nowe auto, ale nie chcą płacić za nie w gotówce. Sprawdź, na czym polega kredyt samochodowy i jakie są jego zalety.

 

Kredyt na samochód dopasuje się do budżetu klienta

Kredyt samochodowy w wersji nowoczesnej, oferowany jest np. w ramach programu SEAT Financial Services. Produkt kredytowy marki SEAT nosi nazwę Kredyt Moc Niskich Rat i charakteryzuje się – zgodnie z nazwą – zaskakująco niskimi ratami. W klasycznym modelu finansowania klient spłacał pełną cenę auta, a w nowoczesnym płaci jedynie za przewidywaną utratę wartości pojazdu w okresie jego kredytowania. Taki nowoczesny kredyt na samochód pozwala znacznie zmniejszyć miesięczne zobowiązania.

Co zrobić na koniec trwania kredytu?

W trakcie trwania takiego kredytu nabywca spłaca zatem jedynie część ceny auta. Aby zakończyć umowę, dokonuje wyboru spośród 3 następujących wariantów:

l spłacić jednorazowo pozostałą część lub

l wspomagając się innym kredytem, czyli rozłożyć pozostałą kwotę kredytu na raty albo

l zwrócić kredytodawcy samochód w rozliczeniu, co gwarantuje mu odpowiedni zapis w umowie.

Ta ostatnia opcja szczególnie polecana jest wszystkim, którym zależy na możliwości stałego korzystania z nowego i w pełni sprawnego pojazdu na gwarancji. Oddając bowiem go w rozliczeniu możesz od razu wziąć nowy samochód na kredyt, na podobnych warunkach. Dzięki temu spłacając niskie raty możesz jeździć dobrym autem i po okresie eksploatacji nie martwić się o jego odsprzedaż.

Nowy samochód na kredyt z niskimi ratami

Mówiąc o wysokości rat, warto poznać je na przykładzie. Niech posłuży za niego nowy SEAT Ibiza. Samochód ten w wersji Reference, z silnikiem o poj. 1,0 TSI o mocy 95 KM oraz z systemem Start&Stop wart jest 55 800 zł. W Kredycie Moc Niskich Rat można nabyć go za 496 zł. Wystarczy zdecydować się na następujące warunki umowy kredytowej:

l okres finansowania: 48 miesięcy,

l wkład własny: 30 proc. wartości auta,

l roczny limit przebiegu: 10 tys. km.

Jeśli przewidujesz dalekie i częste podróżowanie, możesz podnieść limit przebiegu do 20 tys. km. Spowoduje to, że miesięczna rata wzrośnie niewiele, do 532 zł – przy pozostawieniu pozostałych zmiennych na takich poziomach, jak w pierwszej kalkulacji.

Obniżenie wkładu własnego do zera

Ponieważ każde z kryteriów umowy możesz dość elastycznie zmieniać, istnieje np. możliwość wzięcia kredytu całkowicie bez wkładu własnego. Przy założeniu, że wszystkie pozostałe zmienne pozostaną jak w pierwszym wyliczeniu, miesięczna rata za Ibizę wyniesie 902 zł.

Trzy złote ponad 1 proc.

Używając do wyliczenia kredytu na samochód kalkulatora przygotowanego przez SEAT Financial Services, możesz też np. znaleźć taką ratę, która jedynie o 3 zł będzie przewyższać kwotę równą 1 proc. wartości pojazdu, czyli wyniesie 561 zł. Jest ona dostępna w kredycie na następujących warunkach:

l liczba rat: 48,

l 30 proc. wartości pojazdu – wysokość wkładu własnego,

l 30 tys. km – roczny limit przebiegu.

Przykłady te stanowią wystarczający dowód na to, że Kredyt Moc Niskich Rat jest instrumentem finansowym z niskimi ratami. Jeśli ktoś jednak nadal pozostaje nieprzekonany, powinien odwiedzić stronę internetową kalkulatora i dokonać własnych obliczeń.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna