Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Kielce / 05 września 2019 / Tekst

Szóstego i siódmego września 2019 r. Magazyn Kulturalny „Projektor” i Stowarzyszenie Twórcze „Zenit” zapraszają wydawców, wystawców, twórców, kolekcjonerów i prelegentów do „Bazy Zbożowej” na „Kieleckie Prezentacje Komiksowe”. 

Kieleckie Prezentacje Komiksowe odbędą się w nietypowej i ciekawej przestrzeni, bo Baza Zbożowa została założona w halach postindustrialnych. W programie festiwalu znalazły się m.in. 

  • warsztaty komiksowe dla młodzieży i studentów, warsztaty rysunku dla dzieci z wadami słuchu (organizator zapewnia obecność tłumaczy języka migowego)
  • pięć wystaw (komiks brazylijski wydany w Polsce, „Możesz być kim chcesz” – prezentacja komiksów twórców z Polski, Włoch, Hiszpanii, Korei Płd., trzy wystawy kieleckich twórców komiksu)
  • stoiska kilkunastu wystawców
  • spotkania m.in. z Wojciechem Birkiem, autorem książki „Henryk Sienkiewicz w obrazkach” o adaptacjach komiksu sienkiewiczowskiego na świecie; Wojciechem Jamą, kolekcjonerem, autorem wystawy „Teraz komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie; Jerzym Ozgą, czołowym twórcą komiksu w Polsce
  • performance - pokaz „rysowania komiksu na żywo” z muzyką jazzmana Rafcoxa (Rafała Gęborka)

ZOSTAW KOMENTARZ