Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Kielczanka wśród laureatów Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Kielczanka wśród laureatów Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Warszawa / 01 kwietnia 2019 / Tekst
Kielczanka wśród laureatów Turnieju Wiedzy Psychologicznej Fot. Krzysztof Plebankiewicz

Lidia Kowalska z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Patrycja Ubrańczyk z Krakowa, Tomasz Osenkowski z Sanoka i Alicja Szałańska ze Szczecina to zwycięzcy XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez „Charaktery”.

Finał Turnieju Wiedzy Psychologicznej odbył się 30 marca w Warszawie, ale konkurs, do którego zgłosiło się około 2 tysiące uczniów z całej Polski, rozpoczął się kilka miesięcy wcześniej. Uczestnicy od października studiowali lektury turniejowe, czyli wybrane artykuły publikowane na łamach „Charakterów”, książkę "Ja i inni" oraz zalecane artykuły odwołujące się do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”. Ich wiedza została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się od 25 do 26 lutego.

Do finału zakwalifikowały się 102 osoby z najwyższymi wynikami. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach - pisemnym w formie tekstu oraz ustnym z pytaniami z dwóch bloków tematycznych: „Co odbiera nam wolność – klasyczne eksperymenty” oraz „Psychologia i życie”.

Zwyciężyli Lidia Kowalska z Kielc, Patrycja Urbańczyk z Krakowa oraz Tomasz Osenkowski z Sanoka. Laureaci otrzymają roczne stypendia ufundowane przez „Charaktery” w wysokości 3 tysiące złotych oraz dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiellońskim indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ.

Ze względu na niezwykle wysoki poziom przygotowania finalistów, Komisja Turnieju przyznała dodatkowe wyróżnienie, jakim była Nagroda Specjalna Redaktora Naczelnego. Otrzymała ją Alicja Szałańska ze Szczecina.

Ponadto wszystkie osoby zakwalifikowane do ustnej części finału otrzymały pakiety książek ufundowane przez Wydawnictwo Difin i Copernicus Center Press.

ZOSTAW KOMENTARZ