Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Jakie zabawki wybrać dla psa - cztery porady dotyczące wyboru akcesoriów dla czworonogów. Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Jakie zabawki wybrać dla psa - cztery porady dotyczące wyboru akcesoriów dla czworonogów. Materiał partnera

27 listopada 2019 / Tekst

Jeśli tak jak ja jesteś miłośnikiem zwierząt i posiadasz przyjaciela-czworonoga, pewnie zdarzało Ci się głowić, jakie wybrać zabawki dla niego, aby sprawiały mu one radość. Pozwól mi zatem zapoznać Cię z kilkoma prostymi i skutecznymi metodami ułatwiającymi wybór akcesoriów dla zwierząt.

Wielkość psa- istotny aspekt wpływający na to, jakie wybrać zabawki dla psa

Podejmując decyzję o posiadaniu zwierzątka na pewno szukałeś informacji o tym, jak zaopiekować się czworonogiem, czym go karmić, a także jak się z nim bawić. O ile wybór karmy jest dosyć łatwy- w końcu na rynku jest ogrom znanych firm, to wybór akcesoriów nie jest już tak oczywisty. Jeśli chcesz, aby Twój pies z przyjemnością bawił się zabawką od Ciebie przede wszystkim weź pod uwagę wielkość swojego czworonoga. Wiadomo, duży pies z łatwością jest w stanie podnieść i przynieść większą zabawkę. Natomiast dla małego kundelka sprawa może nie być już tak prosta. W końcu zabawka może ważyć nieproporcjonalnie więcej niż on sam jest w stanie unieść.

Wiek i aktywność ruchowa ma znaczenie

Okey, wiesz już, że w zależności od wielkości powinieneś decydować o tym, jakie wybrać zabawki dla psa. Czy to wystarczy? Nie do końca. W kolejnym kroku zastanów się nad wiekiem i aktywnością ruchową Twojego czworonoga. Często zdarza się, że wraz z wiekiem zwierzęta stają się nieco bardziej ospałe i mniej chętne do ruchu. Jednak nie jest to reguła. Dlatego też podczas wyboru akcesoriów weź pod uwagę to, czy Twój pies lubi się ruszać, jaki rodzaj aktywności preferuje? Woli aportować? A może większą radość sprawia mu bieganie razem z piłką?

Zabawki nie tylko do zabawy

Zabawki kojarzą się najczęściej z rozrywką i przyjemnością. Oczywiście, jest to bardzo ważna sprawa. Posiadając psa musisz zdawać sobie sprawę, że za jego zdrowie i szczęście w dużej mierze jesteś odpowiedzialny Ty sam, a nie nikt inny. Tym samym, chcąc, aby Twój czworonóg był zdrowy, na pewno karmisz go dobrą karmą. Na pewno zależy Ci także, aby jego wszystkie potrzeby były zaspokajane. W przypadku zabawek, dobrze, żebyś zwracał uwagę na takie, które sprawiają radość i zapewniają rozrywkę Twojemu psu. Nie zapominaj jednak, że istnieją także zabawki, które mają pomagać rozwijać się Twojemu psu. Takie zabawki, to zabawki edukacyjne, których wybór na rynku jest coraz większy.

Co kto lubi- preferencje psa

Psy, podobnie jak ludzie, niektóre rzeczy lubią, a innych wręcz nie znoszą. Nie ma reguły. Specjalistą od Twojego psa jesteś Ty, dlatego na pewno doskonale wiesz, jakie wybrać zabawki dla psa ze względu na jego preferencje. Jedne psy wolą gryźć, inne biegać, a jeszcze inne preferują nieco bardziej statyczne metody zabawy. Niektóre lubią bawić się pachnącymi, zapachowymi akcesoriami, a z kolei inne są bardzo wrażliwe na zapachy. Podobnie z kształtami czy strukturami. Nie ma określonej zasady. Najlepszy sposób to obserwacja zwierzątka oraz metoda prób i błędów.

Choć decyzja o tym, jakie wybrać zabawki dla psa, wydaje się być dziecinnie prosta, rzeczywistość może być nieco trudniejsza. Ty sam na pewno doskonale wiesz, jak wymagające i wybredne potrafią być zwierzęta. Mam nadzieję, że ten mini- przewodnik nieco ułatwi Ci wybór zabawek w przyszłości, a Ty i Twój pies będziecie zadowoleni i szczęśliwi.

ZOSTAW KOMENTARZ