Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kartę kredytową? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kartę kredytową? Materiał partnera

04 kwietnia 2019 / Tekst

Niezależnie od tego, o jaki produkt kredytowy wnioskujemy- kredyt gotówkowy, karta kredytowa czy linia kredytowa w koncie, aby nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez bank, musimy spełnić określone warunki. Od naszej zdolności kredytowej zależy nie tylko to, czy bank przyzna nam kartę kredytową, ale również wysokość dostępnego na niej limitu.Niezależnie od tego, o jaki produkt kredytowy wnioskujemy- kredyt gotówkowy, karta kredytowa czy linia kredytowa w koncie, aby nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez bank, musimy spełnić określone warunki. Od naszej zdolności kredytowej zależy nie tylko to, czy bank przyzna nam kartę kredytową, ale również wysokość dostępnego na niej limitu.

Karta kredytowa jest pomocnym i wygodnym narzędziem, za pomocą którego możemy dokonywać płatności bezgotówkowych w sklepach, restauracjach, punktach usługowych oraz online. Korzystanie z niej jest proste i zdecydowanie korzystniejsze niż zaciągnięcie zwykłego kredytu gotówkowego, ze względu na istnienie tak zwanego okresu bez odsetkowego, który de facto oznacza darmowy kredyt na ponad 50 dni. Wspólnie z portalem finansowym Banki24 sprawdzamy jak wnioskować o taką kartę.Karta kredytowa jest pomocnym i wygodnym narzędziem, za pomocą którego możemy dokonywać płatności bezgotówkowych w sklepach, restauracjach, punktach usługowych oraz online. Korzystanie z niej jest proste i zdecydowanie korzystniejsze niż zaciągnięcie zwykłego kredytu gotówkowego, ze względu na istnienie tak zwanego okresu bez odsetkowego, który de facto oznacza darmowy kredyt na ponad 50 dni. Wspólnie z portalem finansowym Banki24 sprawdzamy jak wnioskować o taką kartę.

Kto może ubiegać się o kartę kredytową?

Karta jest produktem kredytowym, co w praktyce oznacza, że aby ją uzyskać musimy spełnić podobne wymagania, jak w przypadku starania się o kredyt czy pożyczkę. Wymagania stawiane przez poszczególne banki mogą się odrobinę różnić, jednak ogólne zasady są podobne. Aby pozytywnie przejść etap weryfikacji naszego wniosku o kartę kredytową, konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej oraz dobrej historii w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Oceniając nasz wniosek kredytowy, bank weźmie pod uwagę następujące elementy:

- wysokość zarobków oraz ich źródło,

- historię kredytową,

- nasze miesięczne koszty utrzymania,

- wysokość obecnych zobowiązań kredytowych.

Jeśli nasza historia w BIK nie jest pozytywna, istnieje duże prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku o kartę kredytową. Z kolei, jeśli mało zarabiamy, bank może zaproponować nam niższy limit na karcie, niż ten, o który pierwotnie wnioskowaliśmy. Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kartę, warto postarać się najpierw zamknąć wszystkie dotychczasowe zobowiązania- spłacić raty pożyczek i raty zakupowe. Zwiększy to znacznie naszą zdolność kredytową.

Jakie są zalety karty kredytowej?

Karty kredytowe cieszą się wśród polaków coraz większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że rozsądnie wykorzystywana karta, to bardzo korzystna forma kredytu. Po pierwsze, jeśli zwrócimy całe zadłużenie do końca trwania tak zwanego okresu bez odsetkowego, który w zależności od banku waha się pomiędzy 50 a 54 dni, to nie poniesiemy żadnych kosztów. Nie zostaną nam naliczone żadne odsetki, prowizja, ani inne opłaty. Uzyskamy więc zupełnie darmową pożyczkę krótkoterminową.

Po drugie, nawet jeśli nie spłacimy całości zadłużenia przed końcem okresu bez odsetek, to naliczone nam oprocentowanie będzie korzystniejsze niż w przypadku większość kredytów gotówkowych dostępnych zarówno na rynku bankowym, jak i pozabankowym. Wyniesie ono bowiem maksymalnie 4- krotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego, czyli obecnie około 10%.

Większość banków pobiera też jednorazową opłatę za samo wydanie karty kredytowej w wysokości kilkudziesięciu złotych. Często zdarzają się jednak promocje zwalniające z tego kosztu. Ponadto banki chcąc zachęcić klientów do skorzystania z karty kredytowej, często oferują korzystne bonusy przykładowo zwrot części kosztów zakupów. Jeżeli interesuje nas ten produkt kredytowy, warto skorzystać z bezpłatnego narzędzia, jakim jest porównywarka kart kredytowych czy strony takie jak https://www.banki24.com.pl/karty-kredytowe/ , które prezentują aktualnie dostępne promocje. Znajdziemy z jej pomocą wszystkie obecnie dostępne na rynku oferty, będziemy mogli je porównać i wybrać tę najkorzystniejszą. Będziemy mogli również przeanalizować potencjalne koszty, jakie będą wiązały się z założeniem i utrzymaniem takiej karty. Znajdziemy również takie karty kredytowe, których atutem jest nie tylko bezpłatne wydanie, ale również brak opłat miesięcznych czy rocznych za utrzymanie karty.

ZOSTAW KOMENTARZ