Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Jak wybrać szczoteczkę elektryczną do zębów? Artykuł sponsorowany.

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną do zębów? Artykuł sponsorowany.

22 czerwca 2018 / Tekst

Na rynku znaleźć możemy mnóstwo modeli szczoteczek elektrycznych. Pomimo tego wiele osób w dalszym ciągu preferuje tanie szczoteczki manualne. Warto jest więc zastanowić się czy może nie nadszedł już czas na zmianę. Urządzenia elektryczne przewyższają swoje tradycyjne odpowiedniki pod każdym względem, gwarantując nam znaczną poprawę stanu naszych zębów, co przełoży się na mniejszą liczbę kosztownych wizyt u stomatologa.

Sama mnogość rodzajów szczoteczek elektrycznych stanowi tu niewątpliwy plus, ponieważ każdy będzie w stanie znaleźć idealny model dla siebie, zaś manualne szczotkowanie stanie się dla nas archaicznym reliktem przeszłości. Na początek powinniśmy jednak wiedzieć kilka rzeczy, co pozwoli nam na wybór idealnej szczoteczki elektrycznej, dobranej specjalnie pod katem naszych potrzeb.

Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej?

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, kto będzie korzystał ze szczoteczki w naszym domu. Czy będziemy to tylko my? A może z jednej szczoteczki korzystać będzie cała rodzina? Jest to ważny wybór, ponieważ w przypadku szczoteczki rodzinnej powinniśmy rozejrzeć się za modelem wyposażonym w kilka końcówek, najlepiej z kolorowymi pierścieniami. Pozwoli nam to na przypisanie każdego koloru do innego członka rodziny, tak, aby każdy miał swoją własną końcówkę. Jeżeli ze szczoteczki mają też korzystać dzieci, warto rozejrzeć się za końcówką z delikatniejszym włosiem. Drugą kwestią są przestrzenie międzyzębowe. Jeśli mamy problem z ich doczyszczeniem, zakup zestawu składającego się ze szczoteczki i irygatora stacjonarnego będzie bardzo dobrym pomysłem. Warto jest też skorzystać z porad doświadczonego sprzedawcy. Jeden z najpopularniejszych sklepów ze szczoteczkami to https://denthelp.pl Powinniśmy też wziąć pod uwagę to, czy nasze dziąsła krwawią lub są skłonne do zapaleń. Tutaj konieczna będzie szczoteczka z programem masującym dziąsła i główką o delikatnym włosiu. Ostatnią kwestią jest cena. Im droższa szczoteczka tym lepsza, lecz zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę to, ile jesteśmy gotowi wydać na takie urządzenie oraz jego końcówki, które należy wymieniać regularnie co trzy miesiące. 

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki obrotowe – jest to najbardziej podstawowy typ szczoteczek elektrycznych. Myśląc o urządzeniach tego typu, do głowy przychodzi nam zapewne właśnie szczoteczka obrotowa. Okrągła główka tych urządzeń wykonuje ruchy w prawo i lewo, z prędkością około 8000 ruchów na minutę. W przypadku tych szczoteczek, najlepszym wyborem są modele firmy Oral-B.

Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne – udoskonalona wersja tradycyjnej szczoteczki obrotowej, która oprócz zwykłych ruchów rotacyjnych wykonuje kilkadziesiąt tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę. Pozwala to na lepsze dociśnięcie się włosia do powierzchni zębów, usuwając więcej zanieczyszczeń. Tutaj również przoduje Oral-B, dzięki nowatorskim szczoteczkom pokroju Oral-B Genius.

Szczoteczki soniczne – główki tych szczoteczek są podłużne, przypominające nieco modele manualne. Mycie zębów z ich udziałem jest bardzo proste – wystarczy przyłożyć szczoteczkę do zębów i włączyć ją. Urządzenie będzie wówczas wykonywać około 31000-42000 ruchów wymiatających na minutę, zależnie od trybu pracy i modelu. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim szczoteczki Sonicare wykorzystujące efekt DPC, czyli Dynamicznego Przepływu Cieczy. Energia drgania przechodzi w nich na płyn, który przedostaje się do szczelin międzyzębowych, doczyszczając je. Pozwala to na usuwanie bakterii znajdujących się nawet do 4 mm od końca włosia szczoteczki.

Szczoteczki ultradźwiękowe – jedyną marką oferującą tego typu rozwiązanie jest Megasonex. Szczoteczki te wytwarzają fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które umożliwiają urządzeniu na wykonanie nawet 96 000 000 pulsacji na minutę. W efekcie pozwala nam to na rozbicie łańcuchów bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Same fale mają też właściwości terapeutyczne, dzięki czemu wykorzystuje się je podczas rehabilitacji dziąseł.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczki te charakteryzują się nie tylko kolorowym, bajkowym designem, ale także znacznie delikatniejszą pracą. Ich włosie jest miękkie, zaś ilość obrotów – mniejsza. Niektóre modele posiadają nawet funkcje odtwarzania melodyjek lub przyznawania gwiazdek za prawidłowe szczotkowanie. Pozwala to na zachęcenie dziecka do dbania o higienę jamy ustnej. Najlepszymi producentami szczoteczek tego typu są Oral-B i Philips Sonicare.

Szczoteczki na baterie

Tego typu urządzenia znajdziemy głównie na najniższej półce cenowej w asortymencie Oral-B. Nie są one najlepszym wyborem z powodu bardzo słabej wodoszczelności oraz konieczności zakupu baterii, sprawdzając się jedynie jako tanie rozwiązanie tymczasowe na czas wyjazdu.

Jaka szczoteczka najlepsza?

Jeżeli szukamy najtańszej spośród przyzwoitych opcji, szczoteczka rotacyjna Oral-B Vitality będzie tu dobrym wyborem. Pamiętajmy jednak, że jest to wybór tak samo najtańszy, co najprostszy, jako, że szczoteczka ta oferuje nam tylko jeden tryb pracy. Nieco lepszym rozwiązaniem jest Oral-B PRO 2500, który idealnie nadaje się zarówno dla dzieci, jak i osób cierpiących na nadwrażliwość dziąseł, ze względu na obecność trybu Gum Care. Z kolei dla rodziny z dzieckiem, dobrym i niezbyt drogim wyborem będzie zestaw rodzinny Oral-B Professional Care 500 + Advanced Power 950TX. W przypadku średniej półki cenowej, powinniśmy skupić się już na szczoteczkach sonicznych. Podobnie jak w przypadku Oral-B Vitality, także i tutaj najtańszą opcją jest szczoteczka o jednym trybie pracy. W tym wypadku jest to Philips SonicareEasyClean, dostępny już od 200 złotych. Jeżeli szukamy czegoś bardziej zaawansowanego, dobrym wyborem będzie tu SonicareHealthyWhite+ HX8911/01 lub SonicareFlexCare Platinum White HX9142/32. W obu wypadkach mamy możliwość dostosowania mocy pracy do naszych potrzeb, wybierając jedno z trzech dostępnych ustawień.

A jeśli szukamy absolutnie topowego modelu? Jeśli szukamy czegoś stylowego, SonicareDiamondClean HXHX9332/04 będzie tu bardzo dobrym wyborem ze względu na swój design oraz efektowne etui, wyposażone dodatkowo w ładowarkę USB. Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex M8 również jest tu świetnym wyborem, ze względu na nowatorską technologię mycia zębów i terapeutyczne właściwości fal ultradźwiękowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna