Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Gala MMA w Mniowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Gala MMA w Mniowie

04 marca 2019 / Tekst
Gala MMA w Mniowie WLC

Gala sportów walki "WLC 6 Judgment Day" odbędzie się 9 marca w Hali Sportowej ZS im. Jana Pawła II w Mniowie. W walce wieczoru wystąpi miejscowy radny Mateusz Firek, który zmierzy się z Pawłem Kiecaną.

W ramach gali MMA zaplanowano 11 pojedynków zawodowych i półzawodowych. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie sportowe Europejskie Centrum Karate. – Wystąpią znani w Kielcach zawodnicy: Ireneusz Dachowski i Bartłomiej Czarnecki, którzy zadebiutują zawodowo w formule MMA. Zobaczymy także Michała Rogulę, który skrzyżuje rękawice z Michałem Cichoniem z  Bytomia w formule półzawodowej – wymienia Grzegorz Prokop, promotor federacji WLC.

Walką wieczoru będzie pojedynek, który stoczą miedzy sobą Mateusz Firek, miejscowy radny z Mniowa, mający na swoim koncie jeden zawodowy pojedynek i szereg sukcesów amatorskich zarówno w formule BJJ, jak i parterowej oraz Paweł Kiecana, mający za sobą pięć walk na galach zawodowych. – Publiczność może spodziewać się dobrego widowiska. Z tego co wiem mój przeciwnik, podobnie jak ja, jest dobrze przygotowany. Do pojedynku przygotowywałem się pod okiem Lecha Szabelnego, Damiana Bakalarza i Bartka Czarneckiego. Myślę, że widzowie nie zawiodą się podczas naszej walki – tłumaczy Mateusz Firek.

W Mniowie wystąpi także Kamil Bazelak, walczący dla największych organizacji w Europie jak: KSW, BAMMA, czy King of the Kings oraz Łukasz Kaśniewski i Marian Strus. – Oprócz tego zaprezentuje się szereg zawodników z całej Polski. Na gali w Mniowie szykuje się więc prawdziwe święto dla fanów sportu walki z Kielc, Mniowa i okolic, których serdecznie zapraszam na nasze wydarzenie. Kończy ono „posuchę” w tej dyscyplinie sportowej na Ziemi Świętokrzyskiej – dodaje Grzegorz Prokop.

Bilety do zakupu w dniu gali w cenie 35 złotych. Początek wydarzenia, które połączone będzie z występami muzycznymi, o godzinie 19. Honorowym patronatem objął je Piotr Wilczak, wójt Mniowa.

GalaMniów

ZOSTAW KOMENTARZ