Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Fotel do biura - jak wybrać odpowiedni? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Fotel do biura - jak wybrać odpowiedni? Materiał partnera

13 maja 2019 / Tekst

Codzienna praca siedząca przy komputerze stanowi poważne wyzwanie dla naszego organizmu. W głównej mierze męczy się wzrok, ale i plecy. Brak ruchu to jeden z najczęstszych powodów bólu kręgosłupa. Wśród innych przyczyn wymienia się także przyjmowanie złej postawy. Warto o nią zadbać, co wiąże się po części z odpowiednim przygotowaniem miejsca pracy. Podstawa to wygodny fotel, który odciąży kręgosłup. Jak wybrać model spełniający to kryterium?

Możliwość regulacji

Poszczególne modele foteli biurowych różnią się zarówno wielkością, rodzajem zastosowanych materiałów, designem, jak i stopniem regulacji. Ten ostatni czynnik ma duże znaczenie dla komfortu użytkowania. Nie wystarczy jednak sama regulacja oparcia. Warto wybierać fotele z możliwością regulacji głębokości siedziska, a także zmiany położenia podłokietników czy zagłówka. Wówczas bez problemu uda się nam dostosować fotel do indywidualnych potrzeb, ale i preferencji. Odpowiednio wyprofilowane oparcia zapewniają stabilne podparcie pleców, zwłaszcza na odcinku lędźwiowym, dzięki czemu ból pleców nie występuje. Osoby najbardziej wymagające powinny wybrać fotel z mechanizmem synchronicznym, znajdziemy go m.in. na stronie https://www.ergoexpert.pl/fotel-ergohuman-enjoy-r-hrma

Materiał wykonania

Fotele biurowe są zazwyczaj wykonane z dwóch wiodących materiałów: skóry naturalnej lub materiału syntetycznego. Oba mają swoje wady i zalety. Alternatywę stanowi także skóra ekologiczna, która będzie wyborem tańszym od jej naturalnego odpowiednika. Skórzane fotele uchodzą za bardziej luksusowe, jednak nie każdemu przypadną do gustu. Latem powodować mogą pewien dyskomfort, gdyż skóra szybka się nagrzewa. Przy zakupie fotela dobrze zwrócić uwagę również na jego konstrukcję. Najlepsza pod tym względem będzie stal, ponieważ zapewnia wysoką wytrzymałość.

Co jeszcze ma znaczenie?

Dla wielu osób to cena jest głównym wyznacznikiem zakupowym. Musimy jednak pamiętać, że najtańsze fotele wykonane są z materiałów słabej jakości, przez co okażą się niewygodne i nietrwałe. Taki zakup to często bezsensowny wydatek. O wiele bardziej opłaci nam się porządna inwestycja. Na rynku znajdziemy różne modele foteli do biura, których ceny zaczynają się zazwyczaj od kilkuset złotych, a sięgać mogą nawet 1500 zł. Warto przy tym sprawdzić czy dany model nam odpowiada. Czasami pomimo świetnych parametrów, fotel nie spełnia warunku wygody, wtedy lepiej zdecydować się na inny model. 

ZOSTAW KOMENTARZ