Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»EKO PATROL z misją dla środowiska

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

EKO PATROL z misją dla środowiska

20 sierpnia 2019 / Tekst

W 13 – 5 Hufcu Pracy w Końskich uczestnicy OHP od kwietnia bieżącego roku  realizują projekt pod nazwą ,,EKO PATROL” , finansowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Fascynacja ekologią i środowiskiem naturalnym okolic Końskich, przyczyniła się do utworzenia grupy nieformalnej pod nazwą  EKO DRUŻYNA 2, która podjęła się na rzecz środowiska lokalnego zadań  polegających na  poprawie warunków bytowych i lęgowych ptaków z obszaru Rzeki Czarnej Koneckiej.

Po zajęciach warsztatowych z ekologii  w dniach 6-7 sierpnia  uczestnicy przystąpili do budowy pierwszych budek lęgowych dla nietoperzy.

Pod opieką wspierających młodych ekologów wiedzą i doświadczeniem coucha i Pana Zbigniewa Fijewskiego - przedstawiciela Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego - w zaprzyjaźnionej stolarni przy pomocy różnych narzędzi młodzież montowała budki  dla nietoperzy.

 Po skończonej pracy uczestnicy OHP zapakowali  sprzęt i budki do samochodu. Przewieziono je do miejscowości Gatniki i  Wincentów oraz Sielpi Wielkiej w rejonie obszaru Rzeki Czarnej Koneckiej. Przy pomocy  drabiny zamontowano je  na odpowiednich drzewach wyszukanych podczas zajęć warsztatowych w plenerze.

Kolejnym wyzwaniem dla uczestników projektu będzie wykonanie gniazd i platform lęgowych  dla orlika krzykliwego, orlika białego i bociana.

 

ZOSTAW KOMENTARZ