Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Dzieci ucieszyły się z zabawek i spotkania z wolontariuszami

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Dzieci ucieszyły się z zabawek i spotkania z wolontariuszami

Kielce / 07 grudnia 2018 / Tekst
Dzieci ucieszyły się z zabawek i spotkania z wolontariuszami Fot. Fundacja Mam Marzenie

Pluszowe maskotki, gry, zabawki oraz materiały plastyczne trafiły do najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologicznego w Kielcach.  Prezenty dostarczyli wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, która była głównym organizatorem akcji Dnia Pluszowego Misia.

- Ten czas był niezwykły. Po świetlicy latały zielone fundacyjne balony, w tle rozbrzmiewał radosny dźwięk gitary, był śpiew i zabawy, w których brali udział goście specjalni, czyli dwie wielkie zielone żaby i gwiazda wieczoru, jaką był łoś, który wymyślał co chwile inne atrakcje i opowiadał o dalekim kraju jakim jest Madagaskar - relacjonuje Wioletta Kłys, wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie.

O swojej niezwykłej pracy dzieciakom opowiedzieli również strażacy. Dzieci były pod wrażeniem ich odwagi i ze zdumieniem słuchały opowiadań o gaszeniu ognia. Wiedziały również, jak należy wzywać ich w razie gdyby pomoc była potrzebna.

Kolejna atrakcją były dwa zwierzątka. W ich role wcieliły się uczennice kieleckiej szkoły plastycznej, które malowany dzieciom twarze. Radości dopełniły bańki mydlane i tort, ale przede wszystkim podarunki w postaci gier, zabawek i pluszowych misiów, które będą mogły służyć dzieciom w każdej chwili, gdy zechcą się do nich mocno przytulic.

Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji.

ZOSTAW KOMENTARZ