Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz? Materiał partnera

30 lipca 2019 / Tekst

Nowy dom trzeba jakoś urządzić. Wydaje się to prostym zadaniem, prawda? I tak jest do momentu, w którym przyjdzie udać się do sklepu, by wybrać meble i elementy wykończenia. Już na wstępnym etapie planowania mogą się zresztą pojawić wątpliwości. Na szczęście każdy może się zwrócić do specjalisty. Co zyskujemy na współpracy z projektantem wnętrz?

Projektant wnętrz na ratunek

Najpierw wypada zastanowić się chwilę nad tym, czemu aranżacja wnętrz w praktyce jest taka trudna. I tu jest kilka powodów.

Po pierwsze, nie każdy jest do tego stworzony. Aranżacja pomieszczeń wymaga trochę wiedzy i doświadczenia. Nawet coś tak trywialnego jak liczba i umiejscowienie źródeł światła czy dobór farby na ścianę może stanowić dylemat. Do tego dochodzi kwestia talentu – jak ze wszystkim, jedni mają do tego smykałkę, inni się z tym męczą. Jedni to lubią, inni tego nie znoszą.

Profesjonalny projektant wnętrz będzie wiedział, co gdzie rozmieścić, aby służyło w optymalny sposób i do siebie pasowało. Co więcej, zrobi to szybko i sprawnie.

I to właśnie kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Samodzielne projektowanie wnętrz osobie bez odpowiedniej znajomości tematu zajmie dużo czasu. Będzie pracochłonne, bo na wyszukanie odpowiednich elementów aranżacji, opracowanie koncepcji, trzeba będzie poświęcić sporo uwagi. Już przy samym przeglądaniu zdjęć z inspiracjami można utknąć na wiele godzin.

Dobry projektant wnętrz po krótkiej rozmowie przedstawi najlepsze dla klienta rozwiązania. Zasugeruje odpowiednią stylistykę. Podpowie i wskaże, co najlepiej wybrać. Zrobi to, rzecz jasna, z uwzględnieniem potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta.

Oczywiście, mając już ogólny plan i koncepcję aranżacji wnętrza i tak możemy mieć problem w czasie zakupów i wyboru odpowiednich elementów, zwłaszcza jeśli cena i jakość materiałów ma znaczenie. Laik często nie wie, co się sprawdzi, a co nie. Ponadto, plan ktoś musi wdrożyć. Trzeba poszukać fachowców, którzy będą w stanie podołać projektowi. To zaś nie jest łatwe choćby ze względu na ogromny popyt na rynku na usługi budowlano-remontowe. Na wykwalifikowaną ekipę często trzeba dziś czekać nawet rok czasu.

Tymczasem projektant wnętrz doskonale będzie wiedział, na które produkty i materiały postawić. Wybierze najlepsze opcje, a do tego trzeba podkreślić jedną rzecz: często współpracuje on z producentami, dzięki czemu klient ma możliwość zakupu urządzeń, elementów wyposażenia czy wykończenia w cenie niższej niż normalna cena rynkowa. Dodatkowo warto zaznaczyć, że równie często projektanci współpracują z podwykonawcami i ekipami remontowymi, sprawdzonymi i solidnymi, realizując projekty pod klucz. I dodajmy tu zarazem, że doświadczony projektant wnętrz nie popełni amatorskich błędów, przygotowując projekt dla klienta. Dopilnuje, aby aranżacja była spójna, stylowa i funkcjonalna.

Jakiego projektanta wnętrz wybrać?

Dobrego projektanta wnętrz niełatwo jednak znaleźć. Na rynku funkcjonuje wielu przedstawicieli tego zawodu. Przede wszystkim trzeba więc szukać takich osób i firm, których portfolio robi na nas wrażenie. Warunkiem koniecznym jest również miła atmosfera i dobry kontakt z fachowcem. Musi on przeprowadzić dokładny, profesjonalny wywiad, a potem przedstawić kilka różnych konceptów, z których to klient będzie wybierał. Dobry projektant wnętrz słucha swojego klienta i odpowiada na jego potrzeby, prezentuje przed nim cały wachlarz możliwości. Jest też otwarty na zmiany i wątpliwości oraz odznacza się wysoką kulturą osobistą i umiejętnością odczytywania oczekiwań klienta.

Powinien również być na bieżąco z aktualnymi trendami, znać normy prawne, które ewentualnie mogą mieć wpływ na aranżację wnętrza (np. w kontekście podłączania niektórych urządzeń AGD) oraz wiedzieć, jakie materiały wykończeniowe, rozwiązania aranżacyjne i metody stosowane w budownictwie będą najlepsze dla danego wnętrza.

Warto zatem wybrać tego projektanta wnętrz, z którym udało nam się nawiązać dobry kontakt i którego prace nam się podobają. Tacy właśnie mogą okazać się projektanci wnętrz z SOHO Studio. To kieleckie studio projektowania wnętrz, wyróżniające się atrakcyjnym portfolio i warunkami współpracy, z ofertą skierowaną zarówno do firm, jak i prywatnych zleceniodawców, w kraju i zagranicą. Bogate doświadczenie pozwala pracownikom studia na tworzenie harmonijnych, przemyślanych wnętrz, w których piękno łączy się z funkcjonalnością.

Jakie są więc zalety korzystania z usług projektanta wnętrz?

Podsumowując, współpraca z projektantem wnętrz to:

- oszczędność czasu

- oszczędność pieniędzy, zwłaszcza w efekcie współpracy projektanta z producentami np. sprzętów AGD czy doboru tańszych materiałów

- możliwość skorzystania z fachowej wiedzy i doświadczenia

- gwarancja spójnej i estetycznej, a zarazem funkcjonalnej aranżacji

- możliwość skorzystania z opcji kompleksowej realizacji projektu

Pomoc projektanta wnętrz będzie wręcz nieoceniona, gdy mamy mało czasu i nie mamy warunków czy predyspozycji do tego, aby zaaranżować wnętrze w wymarzony sposób. Konsultacje z nim przydadzą się także w wypadku braku znajomości aktualnych rozwiązań i trendów. Projektant wnętrz stworzy efektowne, a jednocześnie funkcjonalne i zgodne z oczekiwaniami klienta aranżacje. Co więcej, zrobi to szybciej i sprawniej niż gdyby robić to samemu.

ZOSTAW KOMENTARZ