Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Dlaczego warto dbać o wygląd strony internetowej? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Dlaczego warto dbać o wygląd strony internetowej? Materiał partnera

26 listopada 2019 / Tekst

Obecnie internet to potęga, jeżeli chodzi o biznes. Praktycznie każda firma prędzej czy później skłania się ku zaistnieniu w sieci. Aby móc to zrobić skutecznie i zachęcić użytkowników do skorzystania z naszych usług musimy dobrze się zaprezentować. W świecie cyfrowym rolę wizytówki pełni firmowa strona internetowa. Dlaczego warto o nią dbać?

Strona www jest jak wizytówka

Każda firma, która decyduje się w jakimś stopniu pozyskiwać klientów przez internet, prędzej czy później musi zainwestować w stworzenie własnej strony internetowej. Im wcześniej się za to zabierzemy, tym lepiej - szanse, że interesująca nas domena jest wolna będą większe, będziemy mieć więcej czasu na testy i projektowanie całości. Powinniśmy przywiązać do stworzenia strony odpowiednio dużo uwagi i troski, ponieważ będzie ona naszą wizytówką w sieci. Każdy, kto zetknie się z naszym przedsiębiorstwem przez internet, w pierwszej kolejności będzie oceniał swoje wrażenia z korzystania z witryny. Z tego powodu powinniśmy zrobić wszystko, aby wypadła ona jak najlepiej. Dokładnie na tej samej zasadzie, jak dbamy o dobre przyjęcie nowego, potencjalnego klienta podczas spotkania twarzą w twarz.

 

Liczy się nie tylko wygląd, ale i działanie

To, co klient widzi, gdy wchodzi na naszą stronę ma ogromne znaczenie. Powinniśmy zadbać, aby wszystko było jasne, czytelne, a poruszanie się po witrynie nie sprawiało problemów. Najlepszym anty-przykładem mogą być tutaj strony wielu gmin i urzędów w naszym kraju. Jeżeli choć raz musieliśmy znaleźć jakąś informację pod takim adresem, najpewniej zajęło nam to sporo czasu i nerwów. Jeżeli chcemy więc, żeby potencjalni klienci nie wyłączali zakładki z naszym adresem po kilku sekundach od włączenia, musimy zrobić wszystko, aby korzystanie ze strony było szybkie, przyjemne i nie nastręczało problemów. Dotyczy to także - a wręcz szczególnie - sklepów internetowych, gdzie oczekujemy, że odwiedzający zostawią u nas swoje pieniądze w bezpośrednich zakupach. Więcej na ten temat profesjonalnego tworzenia stron internetowych znajdziesz na stronie https://coolbrand.pl/uslugi/sklepy-internetowe/.

Wybierając nieszablonowy design wybijamy się na tle innych

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz projekt był unikalny i pozytywnie wyróżniał się spośród morza konkurencji, będziemy musieli poświęcić na niego więcej czasu, niż wymaga tego podstawienie naszych danych do gotowego szablonu. Najlepsze agencje kreatywne projektują witryny szyte na miarę, dopasowywane projektem pod konkretnego klienta. Dzięki temu nie ryzykujemy wpadki, gdy odkryjemy że nasz konkurent używa tego samego szablonu WordPressa lub innej platformy. Będzie także trudniej nas skopiować, a odwiedzający zaczną kojarzyć nas nie tylko po nazwie. O tym, jak działa magia projektu indywidualnego dla strony internetowej dowiesz się na https://coolbrand.pl/uslugi/strony-internetowe-warszawa/.

Warto pamiętać o wsparciu technicznym

Wsparcie po wykonaniu projektu to szczególnie ważna rzecz, jeżeli jesteśmy "zieloni" w temacie i jeszcze nie do końca umiemy się poruszać w świecie internetu od kuchni. Dobra agencja kreatywna pomoże nam wdrożyć się w obsługę naszej nowej strony i przez pierwsze dni będzie służyła radą w sytuacji, gdy napotkamy jakiś problem. Pod tym względem warto również zadbać o dobry hosting, gdzie będziemy w stanie uzyskać wsparcie, gdy przypadkiem coś pozmieniamy nie w taki sposób, jaki byśmy chcieli.

ZOSTAW KOMENTARZ