Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Czy ubezpieczenie turystyczne z biura podroży wystarczy? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Czy ubezpieczenie turystyczne z biura podroży wystarczy? Materiał partnera

16 kwietnia 2019 / Tekst

Wyjazd z biurem podróży? Dlaczego nie! W okresie wakacyjnym takie wycieczki cieszą się sporym zainteresowaniem, a touroperatorzy mają mnóstwo bardzo atrakcyjnych propozycji. Warto jednak pamiętać o pewnej ważnej sprawie – nie ma co liczyć na to, że ubezpieczenie z biura podróży zapewni nam odpowiednią ochronę. O ten aspekt musimy zadbać sami.

Ubezpieczenie uczestników imprezy turystycznej w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków jest obowiązkiem każdego touroperatora wynikającym z ustawowych zapisów. Z tego względu wielu mieszkańców Kielc wybierających się na wakacje z biurem podróży wychodzi z założenia, że to załatwia temat ubezpieczenia – mało kto ma ochotę zapoznaćsię z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), a szkoda, gdyż można się wówczas szybko przekonać, iż polisa wliczona w cenę wycieczki nie zapewnia kompleksowej ochrony.

Ubezpieczenie z biura podróży – dlaczego to za mało?

Są trzy podstawowe powody, dla których ubezpieczenie z biura podróży nie gwarantuje tak dobrej ochrony, jak ubezpieczenie podróżne online na www.polisaturystyczna.pl.Po pierwsze: ma ograniczony zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dostajemy niezbędne minimum i nic ponad to. Sumy gwarantowane ubezpieczeń kosztów leczenia i NNW są niskie – w związku z czym do rachunku za leczenie za granicą będziemy musieli się dorzucić, a odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku nie będzie tak wysokie, jak byśmy się tego spodziewali.

Po drugie: ubezpieczenie z biura podróży nie zawiera najważniejszych elementów. Nie znajdziemy w nim ubezpieczenia bagażu, OC w życiu prywatnym ani wielu przydatnych dodatków takich jak np. ubezpieczenie sprzętu sportowego i elektronicznego, chorób przewlekłych,ciąży, sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, nurkowania itp. Na ogół polisę u touroperatora da się poszerzyć o powyższe opcje, ale za bardzo wysoką dopłatą.

Po trzecie: polisa z biura podróży to brak możliwości wyboru. Mamy z góry narzuconego ubezpieczyciela i warunki ubezpieczenia, bez możliwości dopasowania ich do własnych potrzeb. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradniku: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-itaka-czy-wystarczy-na-wycieczke.

Indywidualne ubezpieczenie – co daje?

 Ubezpieczenie, które kupimy samodzielnie, gwarantuje nam przede wszystkim taką ochronę, jakiej rzeczywiście potrzebujemy. Sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń wybieramy we własnym zakresie, co daje nam pewność, że w razie czego nie będziemy dopłacać z własnej kieszeni. Im są one wyższe, tym korzystniej dla nas.

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakres ochrony ubezpieczeniowej poszerzyć o dowolne warianty – w tej materii są spore możliwości, więc warto z nich skorzystać. Do wyboru mamy rozmaite pakiety, dzięki czemu dopasowujemy ubezpieczenie do konkretnych preferencji, charakteru wyjazdu i naszych możliwości finansowych.

Czy takie polisy są drogie? Nie – ochronę ubezpieczeniową dostaniemy już za kilka złotych za jeden dzień. Przykładowo polisa na 10-dniowy pobyt w Egipcie (wypoczynek, zwiedzanie i nurkowanie) kosztuje od ok. 43 zł do ok. 280 zł. W cenie 90-150 zł można znaleźć sporo atrakcyjnych ofert. W porównaniu z kosztami wyjazdu nie jest to duży wydatek.

Bezpieczeństwo to podstawa – na tym nie oszczędzaj

Trzeba mieć świadomość, iż finansowe (i nie tylko) następstwa różnych niefortunnych zdarzeń mogą się okazać dla nas bardzo dotkliwe. Nie potrafimy przewidzieć wszystkiego, co się wydarzy podczas wakacji, ale jesteśmy w stanie chronić się przed skutkami przykrych niespodzianek.

ZOSTAW KOMENTARZ