Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Czy łatwo jest znaleźć nocleg na wakacje w Polsce? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Czy łatwo jest znaleźć nocleg na wakacje w Polsce? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

26 lipca 2018 / Tekst

Chociaż wielu Polaków deklaruje się, że co roku wyjeżdża na wakacje za granicę, to duże grono wybiera jednak polskie kurorty. W okresie letnim, szczególnie nad Bałtykiem, trwa tzw. sezon wysoki, w którym ceny w hotelach, domach wczasowych i pensjonatach są najwyższe, a miejsca te notują jednocześnie największe obłożenie gośćmi. Zatem, czy znalezienie noclegu na wakacje w Polsce jest łatwe?

Noclegi nad morzem

W lecie, kiedy panują w Polsce najwyższe temperatury, placówki edukacyjne mają wakacyjną przerwę od zajęć, a duża część pracowników wykorzystuje urlopy wypoczynkowe, znalezienie noclegu nad morzem może okazać się trudne. Hotele i inne miejsca oferujące noclegi, które posiadają renomę przyjaznych dla gości, rezerwację terminów wakacyjnych rozpoczynają na kilka miesięcy przed początkiem sezonu. Nie oznacza to jednak, że brak rezerwacji na długo przed planowanym terminem wyjazdu oznacza, że pozbawiono cię możliwości znalezienia dobrego hotelu.

 

Polski rynek turystyczny bardzo się rozwija. Z roku na rok powstaje więcej ośrodków wczasowych i małych hoteli, które oferują komfortowe i nowoczesne pokoje w nadmorskich kurortach. Niekiedy brak wcześniejszej rezerwacji jest twoją szansą na znalezienie bardzo dobrego noclegu za stosunkowo niewielkie pieniądze. W nadmorskich miejscowościach pokój możesz wynająć nawet u mieszkańców danego miasta lub wsi, którzy na czas wakacji udostępniają swoje domy turystom. Popularnie nazywana "sezonowa agroturystyka" cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie teraz, kiedy nowa Konstytucja Biznesu i Prawo Przedsiębiorców pozwalają świadczyć tego typu usługi bez konieczności zakładania działalności gospodarczej.

 

Przejeżdżając przez nadmorskie miejscowości niemal na każdym kroku możesz spotkać billboardy i ogłoszenia wywieszone na ogrodzeniach mówiące o możliwości wynajęcia wolnego pokoju. Miejscami dysponują również hotele ze znanych sieci hotelarskich. W dużych i popularnych miastach, jak Mielno, Kołobrzeg, Trójmiasto, Łeba czy Władysławowo, problem ze znalezieniem noclegu bez wcześniejszej rezerwacji może być większy, jednak szeroka oferta sprawia, że i tam znajdziesz coś dla siebie.

 

Góry, Mazury i inne rejony Polski

 

Wybierając komfortowy nocleg na wakacje w Polsce warto wyjść poza schemat wyjazdu nad morze i pomyśleć o odwiedzeniu innych regionów kraju. Dużym powodzeniem cieszą się również miejscowości górskie, do których licznie przyjeżdżają miłośnicy obcowania z naturą. Chodzenie po górskich szlakach w lecie jest zdecydowanie łatwiejsze niż w zimie, a mniejsza liczba turystów sprawia, że łatwiej znajdziesz idealne miejsce na nocleg. Jednak jeżeli wybierasz się do popularnych miejsc, jak np. Zakopane, warto pomyśleć o zarezerwowaniu noclegu na chociaż jeden dzień przed wyjazdem. Zwiększysz w ten sposób prawdopodobieństwo, że znajdziesz hotel lub apartament o wysokim standardzie.

 

Gorące lato sprzyja spędzaniu czasu nad wodą, dlatego Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają również nad jeziora. Ze względu na obecność licznych akwenów wodnych, Mazury to jeden z najchętniej wybieranych kierunków. Rozbudowana infrastruktura turystyczna zachęca amatorów wędkowania i sportów wodnych. Na Mazurach możesz liczyć na noclegi w każdym standardzie, począwszy od miejsca na polu namiotowym, przez wynajęcie przyczepy kempingowej i domku letniskowego, a na luksusowych hotelach skończywszy. Dostępność noclegów jest duża, a ceny przystępne, co sprawia, że na Mazury chętnie wyjeżdżają młodzi ludzie, na czele ze studentami, oraz rodziny z dziećmi.

Te regiony Polski, w których występują jeziora, zapraszają turystów nie tylko w okresie wakacji. Od wielu lat polskie morze jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów co sprawia, że nad jeziorami w całej Polsce stosunkowo łatwo jest znaleźć dobry nocleg na wakacje.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna