Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Brak pewności siebie w pracy. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Brak pewności siebie w pracy. Artykuł sponsorowany

06 kwietnia 2018 / Tekst

Brak pewności siebie nie ułatwia nam pracy, wręcz przeciwnie – skutecznie ją utrudnia. Marzymy o tym, aby osiągnąć upragniony sukces, ale nie wierzymy w to, że jesteśmy w stanie to spełnić. Źle znosimy krytykę, odnosimy wrażenie, że ktoś nas obserwuje. Chcemy zmienić zawód, przeglądamy wiele ofert pracy, ale ostatecznie nie wysyłamy swoich aplikacji, ponieważ myślimy sobie, że nie damy rady, nie nadajemy się do tego. Wiarę w siebie i swoje możliwości można zbudować, przecież chcieć – to móc!

Kim jesteś? Co czujesz?

Pierwsze zadanie, jakie przed tobą stoi to odkrycie swojego ‘ja’. Zastanów się nad tym, kim jesteś, kim chcesz się stać? Jakie emocje kierują tobą i twoimi działaniami?

Zaakceptuj siebie! Takiego, jakim jesteś

Trudno jest osiągnąć pewność siebie, kiedy nie tolerujesz własnych zachowań. Co jest takiego w tobie, czego nie jesteś w stanie zaakceptować? Co aż tak ci przeszkadza? Być może to ty wyolbrzymiasz problem, którego tak naprawdę nie ma. Pamiętaj, że jeśli nie zaakceptujesz samego siebie, inni ludzie też cię nie zaakceptują.

„Do sukcesu nie ma windy, trzeba użyć schodów”

Tak mówi stare i dawne przysłowie. Jest w nim wiele prawdy. Pamiętaj, że sukcesy nie rodzą się ot tak, z dnia na dzień. Wymagają czasu, długiej i intensywnej pracy. Postaraj się skoncentrować na tym, co chcesz osiągnąć, do czego dążysz, na czym ci zależy i realizuj to za pomocą metody małych kroków. Nie zastanawiaj się nad tym, ile czasu minęło, nie spiesz się, ponieważ pośpiech może ci jedynie zaszkodzić.

Sukcesy, sukcesy…

Ważne, abyś nie zapominał o wszystkich sukcesach, które osiągnąłeś do tej pory. Na pewno trochę tego było. Dobrym pomysłem może być stworzenie listy swoich zawodowych sukcesów. Pomoże ci ona w chwilach zwątpienia. Co może być twoim sukcesem? Choćby wzorowo wykonany projekt, pochwała od szefa, uznanie kolegów z branży, znalezienie pracy takiej, o jakiej zawsze marzyłeś.

Postaw na rozwój

Nigdy nie rezygnuj ze swojego rozwoju! Uczęszczaj na szkolenia, bierz udział w różnych kursach. Nie stój w miejscu. Z pewnością takie aktywności znacząco przyczynią się do podniesienia twojej pewności siebie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna