Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Biegacze znów ruszyli w „Pogoń za Mikołajem”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Biegacze znów ruszyli w „Pogoń za Mikołajem”

Daleszyce / 11 grudnia 2018 / Tekst

Szlifujący formę Mikołaje i rozbiegane elfy wpisały się już w przedświąteczne tradycje gminy Daleszyce. 8 grudnia odbył się tu drugi bieg pod hasłem „W pogoni za Mikołajem”. W tegorocznym wydarzeniu sportowym wzięło udział niemal  pół tysiąca osób!

Grudniowa plucha nie zniechęciła entuzjastów zdrowego stylu życia i dobrej zabawy: na starcie wyścigu stanęli biegacze z terenu gminy Daleszyce i nie tylko. Wyzwanie podjęli amatorzy, zaawansowani sportowcy i całe rodziny. Nikomu nie brakowało optymizmu i zaangażowania, a odświętny charakter biegu podkreślały wyjątkowe czerwone „dresy” i czapeczki z pomponami.

Choć oprawa wydarzenia była barwna i wesoła, uczestnicy musieli zmierzyć się z poważnym wyzwaniem: dorośli mieli do pokonania trasę o długości 10km, natomiast w „biegu elfów” maluchy ścigały się przez 400m. Do najszybszych powędrowały pamiątkowe statuetki, ale każdy, kto zameldował się na mecie, otrzymał również medal. A z workiem dodatkowych prezentów pojawił się w Daleszycach sam święty Mikołaj.

Inicjatorem wydarzenia było stowarzyszenie Urodzony Biegacz, które w organizacji wsparł Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Pyszny poczęstunek dla sportowców przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Sukowianki znad Lubrzanki.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna