Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Biegacze znów ruszyli w „Pogoń za Mikołajem”

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Biegacze znów ruszyli w „Pogoń za Mikołajem”

Daleszyce / 11 grudnia 2018 / Tekst

Szlifujący formę Mikołaje i rozbiegane elfy wpisały się już w przedświąteczne tradycje gminy Daleszyce. 8 grudnia odbył się tu drugi bieg pod hasłem „W pogoni za Mikołajem”. W tegorocznym wydarzeniu sportowym wzięło udział niemal  pół tysiąca osób!

Grudniowa plucha nie zniechęciła entuzjastów zdrowego stylu życia i dobrej zabawy: na starcie wyścigu stanęli biegacze z terenu gminy Daleszyce i nie tylko. Wyzwanie podjęli amatorzy, zaawansowani sportowcy i całe rodziny. Nikomu nie brakowało optymizmu i zaangażowania, a odświętny charakter biegu podkreślały wyjątkowe czerwone „dresy” i czapeczki z pomponami.

Choć oprawa wydarzenia była barwna i wesoła, uczestnicy musieli zmierzyć się z poważnym wyzwaniem: dorośli mieli do pokonania trasę o długości 10km, natomiast w „biegu elfów” maluchy ścigały się przez 400m. Do najszybszych powędrowały pamiątkowe statuetki, ale każdy, kto zameldował się na mecie, otrzymał również medal. A z workiem dodatkowych prezentów pojawił się w Daleszycach sam święty Mikołaj.

Inicjatorem wydarzenia było stowarzyszenie Urodzony Biegacz, które w organizacji wsparł Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Pyszny poczęstunek dla sportowców przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Sukowianki znad Lubrzanki.

ZOSTAW KOMENTARZ