Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Aplikacja Family Locator od GPSWOX. Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Aplikacja Family Locator od GPSWOX. Materiał partnera

13 maja 2019 / Tekst

W dzisiejszym świecie smartfony są oraz nowocześniejsze. Posiadają tak dużo funkcji, jak żadne inne urządzenia kiedykolwiek wcześniej, a dzięki coraz to nowszym aplikacjom, zakres ich funkcjonalności stale się rozszerza.

Jedną z ciekawszych i pożytecznych kategorii aplikacji są te, które potrafią zlokalizować drugą osobę, a dokładniej jej telefon. Najczęściej wybieranymi aplikacjami tego typu są: Family Locator – propozycja od GPSWOX i Life 360. Funkcjonują one na rynku od kilku lat, ale niezmiennie utrzymują swoją wysoką pozycję w rankingach darmowych aplikacji lokalizujących. Aplikacje te, chociaż służą jednemu celowi, różnią się między sobą zakresem oferowanych opcji. Według wielu recenzentów, zdecydowanie najbardziej wiarygodna i najdokładniejsza jest Family Locator, pozwalająca na lokalizowanie członków rodziny oraz znajomych, a nawet na przeglądanie historii lokalizacji z ostatnich 30 dni.

Programy umożliwiające lokalizację telefonów, to krok milowy w podniesieniu komfortu życia i bezpieczeństwa prywatnego - czy to w obrębie własnej rodziny, czy firmy. Aplikacje takie mają bowiem szerokie zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Jedna z najbardziej podstawowych to ta, gdy nasz telefon zostanie skradziony lub gdy go zgubimy. Dzięki GPS znajdziemy go szybko bez względu na to, czy znajduje się w torbie w innym pokoju, czy też w innym mieście.

Zainstalowanie aplikacji lokalizującej pozwala na stały kontakt między wybranymi telefonami, bez potrzeby połączeń telefonicznych czy wysyłania wiadomości SMS. Dzięki programowi, możemy w każdej chwili zobaczyć na mapie, gdzie znajduje się dana osoba. Coraz częściej aplikacje pozwalają również na tworzenie kilkuosobowych sieci lokalizacyjnych, dzięki czemu możemy być w stałym kontakcie nie tylko ze swoimi dziećmi, bliskimi osobami starszymi, ale też znajomymi, czy pracownikami.

Aplikacje lokalizujące instalowane są najczęściej dla bezpieczeństwa rodzinnego. Nierzadko jako pomoc w opiece nad osobami starszymi (np. w przypadku choroby Alzheimera, osób starszych mieszkających samodzielnie), ale również jako pomoc dla rodziców, których dzieci same chodzą do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Niektóre aplikacje posiadają funkcje, które są kluczowe właśnie dla bezpieczeństwa bliskich. Jedną z takich funkcji jest przycisk bezpieczeństwa, który uruchamia alarm w telefonie lokalizującym. Osoba znajdująca się w niebezpieczeństwie może kliknąć przycisk w swojej aplikacji, a alarm taki otrzymają wszystkie telefony znajdujące się w połączonej sieci lokalizującej (tzw. krąg bezpieczeństwa). Drugą funkcjonalnością, która pojawia się w niektórych aplikacjach, jest opcja doradcy na żywo, dostępnego 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Doradca pomaga np. dziecku lub osobie starszej, gdy rodzic, czy opiekun nie jest aktualnie dostępny.

Wiedza rodziców o miejscu przebywania dziecka o danej porze, zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa – ma ono świadomość, że w każdej sytuacji może liczyć na pomoc i mimo tego, że podróżuje czy przebywa gdzieś bez opieki rodziców, to jest z nimi w bliskim kontakcie. Rodzice natomiast nie muszą martwić się o to, czy ich pociechy dotarły już do szkoły lub czy wróciły bezpiecznie do domu. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, niektóre firmy wzbogaciły swoje programy o dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Przykładem aplikacji posiadającej rozszerzony zakres możliwości lokalizacyjno - komunikacyjnych, jest Family Locator firmy GPSWOX. Ta popularna aplikacja, oprócz podstawowej funkcji wyświetlania położenia danego aparatu na mapie w czasie rzeczywistym, wyposażona jest w kilka dodatkowych, innowacyjnych opcji. Jedną z nich jest przycisk awaryjny - pomocny, gdy utracimy kontakt z wybranym numerem. Pozwala on na natychmiastowe przesłanie na nasz telefon dokładnej lokalizacji wybranego telefonu, znajdującego się w sieci lokalizacyjnej. Kolejną, niezwykle przydatną opcją, jest możliwość uzyskania wskazówek, w jaki sposób szybko dotrzeć do wybranego miejsca. Jest to szczególnie potrzebne w nagłych, zwłaszcza niebezpiecznych sytuacjach. Ukłonem w stronę rodziców chcących zapewnić maksimum bezpieczeństwa swoim dzieciom, jest funkcja wysyłania powiadomień, gdy dziecko dociera w wybrane miejsce, np. do szkoły lub do domu. Dzieci również mogą otrzymywać takie powiadomienia dotyczące rodziców - na przykład w sytuacji, gdy wychodzą oni z pracy.

Możliwości zastosowań dla aplikacji lokalizujących wykraczają poza kontakt z rodziną, bliskimi. Miejscami, gdzie lokalizator jest niezwykle przydatny, są różnego rodzaju firmy, np. transportowe, ale nie tylko. Właściciele firm, którzy zatrudniają kierowców i pracowników terenowych, dzięki aplikacji mogą mieć z nimi stały kontakt. Umożliwia to lepszą kontrolę i koordynację biznesu, poprzez sprawdzanie położenia samochodów znajdujących się we flocie firmy, długości i przebiegu tras pokonywanych przez zatrudnionych kierowców, a także prędkości, z jaką się poruszają. Wszystkie te funkcje pozwalają na kompleksową ocenę efektywności ich pracy, ale też mogą być przydatne dla sprawdzenia, czy pracownicy podróżujący służbowo nie wykorzystują samochodów do celów prywatnych.

Dobrym przykładem innej sytuacji, w której aplikacja lokalizująca może okazać się niezbędna, to podejrzenie zdrady w związku. Z pomocą przychodzi nie tylko podstawowa funkcja śledzenia miejsc pobytu danej osoby, ale też dostęp do połączeń i wiadomości SMS, znajdujących się w skrzynce osoby śledzonej.

ZOSTAW KOMENTARZ