Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»5 zalet korzystania z lokalizacji GPS. Poradnik dla kierowców. Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

5 zalet korzystania z lokalizacji GPS. Poradnik dla kierowców. Materiał partnera

04 kwietnia 2019 / Tekst

Lokalizacja GPS to rozwiązanie, które coraz częściej jest montowane w samochodach. Zastanawiasz się, czy warto w nią zainwestować? Poznaj kluczowe zalety systemu monitoringu pojazdów i podejmij odpowiednią dla siebie decyzję.

Co zyskasz dzięki lokalizacji GPS? Poniżej lista korzyści.

Zwiększysz bezpieczeństwo pojazdu

Kradzieże samochodów to nadal poważny problem w naszym kraju. W 2018 roku policja otrzymała 9 215 tego typu zgłoszeń – oznacza to, że każdego dnia znika średnio 25 pojazdów. Standardowe, fabrycznie zamontowane w pojeździe systemy zabezpieczeń mogą nie wystarczyć – złodzieje dawno je rozpracowali. Dlatego zewnętrzne wsparcie, takie jak lokalizacja GPS, wzmacnia ochronę pojazdu.

System monitoringu GPS powiadamia właściciela o próbie nieautoryzowanego uruchomienia samochodu, a także umożliwia jego błyskawiczne zlokalizowanie. Jeśli wybierzesz system monitorowania z dodatkowym modułem radiowym, masz pewność, że auto zostanie namierzone nawet wówczas, gdy złodzieje umieszczą je na podziemnym, czy w metalowym kontenerze. Takie rozwiązanie oferuje, np. firma Konsalnet.

Zyskasz kontrolę nad sposobem korzystania z samochodu przez inne osoby

Z Twojego samochodu korzysta również inna osoba, np. nastolatek, który dopiero otrzymał prawo jazdy? Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twoje auto – pomoże Ci właśnie monitoring pojazdu. Dostarczy informacji o jego położeniu w czasie rzeczywistym, a także przedstawi historię jego przemieszczania się. Te dane sprawdzisz również przy pomocy aplikacji na smartfona – dzięki niej zawsze będziesz mieć samochód pod kontrolą.

Zaczniesz jeździć bardziej ekonomicznie

Twój pojazd zużywa dużo paliwa i martwisz się rosnącymi kosztami jego eksploatacji? Oszczędności przyniesie Ci jazda zgodna z zasadami eco-drivingu. Dobry system monitoringu GPS dostarczy wskazówki, które pomogą wypracować właściwe nawyki. To wszystko przełoży się na mniejsze straty paliwa.

Prześledzisz trasy, którymi się poruszasz

Często wyruszasz autem w dłuższą drogę, np. na weekendowe wypady za miasto, czy wakacje zagraniczne? Lokalizacja GPS pozwoli Ci przyjrzeć się pokonanym trasom, a także parametrom jazdy – średniej prędkości, zużyciu paliwa itp. Możesz się nimi podzielić z bliskimi albo… samodzielnie przeanalizować i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Obniżysz koszt ubezpieczenia AC

Na wysokość składki ubezpieczeniowej z tytułu autocasco wpływa wiele czynników – w tym szacunkowe ryzyko kradzieży pojazdu. Montaż lokalizatora GPS oznacza większą szansę na odnalezienie skradzionego auta. Dzięki temu możesz liczyć na dodatkową zniżkę u ubezpieczyciela.

Więcej bezpieczeństwa, spore oszczędności i lepsza kontrola nad sposobem użytkowania pojazdu – oto główne korzyści, które czekają na właścicieli aut z zamontowanym monitoringiem GPS. Czy to rozwiązanie także dla Ciebie? Aby się o tym przekonać, porozmawiaj z doradcą firmy zajmującej się montażem i obsługą takich rozwiązań. Pomoże to w podjęciu słusznej decyzji.

ZOSTAW KOMENTARZ