Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Poznaj VPN

czwartek, 02 lipca 2020 12:10 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Prywatność to rzecz ważna - nikt w końcu nie lubi być śledzony. A jeśli nie lubi być śledzony w życiu realnym i wcale nie musi się na to godzić, dlaczego godzić się na bycie śledzonym w świecie wirtualnym? Nie każdy może sobie życzyć, by jego poczynania były obserwowane i śledzone. Wtedy należy się ukryć, a w świecie wirtualnym doskonale pomoże w tym VPN - nie pozwoli on sprawdzić, z jakiej lokalizacji dokładnie pisze i przebywa w Internecie dana osoba. To doskonale pomaga nie tylko się ukryć, ale też obejść blokady regionalne. Takie blokady są często nakładane, choć nie stoi za tym żaden konkretny biznes czy interes firmowy - czasami w grę wchodzą kwestie związane z cenzurą i ograniczeniem szeroko pojętej wolności i niezależności, także tej internetowej. Wtedy VPN pozwoli obejść ten niesprawiedliwy system i cieszyć się Internetem, który jest dostępny wszędzie indziej. Dla niektórych to jedyna szansa na kontakt z innym światem. Jak wybrać ten najlepszy VPN i dlaczego warto jest się tym zainteresować?

  1. Prywatność w Sieci
  2. Poznaj VPN
  3. Ranking VPN
  4. Korzyści z VPN

Chroń swoją prywatność

Każdemu zależy na swojej prywatności. Nawet jeśli nie ma nic do ukrycia - w końcu prywatność jest prawem każdego człowieka. Od czasu upowszechnienia się Internetu coraz poważniejszą kwestią jest inwigilacja, która jest bez przerwy prowadzona w świecie wirtualnym. Oczywiście, można się na taki stan rzeczy zgodzić, jednak wcale nie trzeba. W końcu każdy ma prawo samodzielnie decydować, czy chce zachować swoją prywatność, czy może woli ją oddać, bo uważa, że i tak nic ciekawego nie robi, dlatego jego działania same w sobie są już niezauważone, bo nieistotne. A żeby zachować swoją prywatność, najlepiej jest się ukryć. W tym zadaniu pomoże VPN.

Czym jest VPN?

Co to jest VPN? W dużym skrócie, jest to program do zmiany adresu IP. Dlaczego jest to takie istotne dla naszej prywatności? Bo IP to nic innego jak nasz adres internetowy i wizytówka. To ono wskazuje na to, z jakiego miejsca korzystamy z Internetu. Innymi słowy: zdradza ono naszą lokalizację. Szyfrowanie VPN pozwala na wprowadzenie tam zmian, dlatego każdy, kto będzie próbował nas wytropić po naszym adresie IP zostanie przekierowany w inne, losowe miejsce na świecie. Przykładowo - będziesz pisać z Polski, ale ktoś, kto będzie próbował cię wyśledzić, będzie cię widział, jakbyś pisał ze Stanów Zjednoczonych czy Australii. To duże ułatwienie dla nas i możliwość, na przykład, obchodzenia blokad regionalnych, które czasami obowiązują, na przykład na serwerach w danej grze.

Ranking VPN - postaw na najlepszych

Nie jest łatwo wybrać ten najlepszy VPN. Jednak w tym zadaniu może pomóc Ranking VPNES.com. To miejsce, w którym możesz bez obaw szukać najlepszego rankingu - bez pośpiechu i problemów. Znajdziesz tam wszystkie najbardziej interesujące opcje, które będą bardzo dokładnie opisane. To pomoże ci nie tylko zorientować się w temacie. Ranking VPN pozwoli ci na wybór najlepszej dla ciebie opcji, a przy tym - jeśli nadal się wahasz lub dopiero zaczynasz interesować się tym tematem - szybko, łatwo i bez problemów pozwoli ci na to, by porównać wszystkie opcje, które wydają ci się interesujące z dowolnego powodu.

Dlaczego warto?

Warto zainteresować się tym, co może ci dać VPN, bo tu chodzi o kwestie twojej prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Warto też zdecydować się na ranking VPN jako narzędzie, które umożliwi ci jak najlepszy wybór, bo to najszybszy sposób na to, by wybrać najlepszy dla siebie VPN i nie zdawać się na los.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO