Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Promocje bankowe - ile można zarobić?

czwartek, 28 maja 2020 14:46 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Banki kuszą swoich klientów różnymi promocjami, chcąc w ten sposób zachęcić ich do swoich usług. Nie działa to tylko w jedną stronę, bo i my możemy z tego korzystać, zarabiając na promocjach bankowych. Co to takiego? Ile można zarobić? Gdzie szukać takich okazji?

Wiele osób reaguje z dużym dystansem na samo słowo “promocja”, bo jawi się im ono jako zwykły chwyt reklamowy, za którym nic korzystnego się nie kryje. Być może wynika to z tego, że na każdym kroku bombardowani jesteśmy niezliczoną ilością komunikatów reklamowych, przez co odczuwamy ogromny przesyt. Tym bardziej że trudno też uwierzyć, że można zarobić - ot tak po prostu, bez wkładania w daną czynność pracy bądź braku ryzyka inwestycyjnego.

Wobec tego na promocje bankowe reagują podobnie, oceniając to jako pustosłowie, niemające pokrycia w rzeczywistości. Jak się jednak okazuje, jest zupełnie inaczej, ponieważ coraz więcej osób na nich zarabia, osiągając regularne i wymierne wpływy.

Czym są promocje bankowe?

Kierowane są przeważnie do osób, które wcześniej nie korzystały z usług danego banku lub aktualnie tego nie robią. Instytucja finansowa kusi takich potencjalnych klientów konkretnymi zaletami w zamian za skorzystanie z produktu i spełnienia dodatkowych wymagań. Przeważnie odnosi się to do konkretnych ofert - kont osobistych, firmowych czy kredytów gotówkowych. Oczywiście dostępne są też inne propozycje, ale wszystko to już zależy od banku. Zdarzają się więc atrakcyjne lokaty dla nowych klientów czy promocje polegające na podarowaniu urządzeń elektronicznych, tj. smartfony czy tablety. 

Na jakich produktach można zarabiać?

Jak wspomnieliśmy powyżej, zarobić można przede wszystkim na kontach osobistych, firmowych czy ofertach dotyczących kredytów gotówkowych. Żeby móc skorzystać z bonifikaty, musimy przede wszystkim otworzyć konto w danym banku, co przeważnie wiąże się z pewnymi czynnościami, np. wykonanie kilku transakcji przez Internet lub przy pomocy karty płatniczej. Nim zdecydujemy się na jakąś opcję, powinniśmy zaznajomić się ze szczegółową ofertą banku, by mieć pewność, że na pewno zyskamy na tej współpracy. Jeśli chodzi o produkty kredytowe (tj. kredyty gotówkowe, ratalne czy kredytowe), to wiele banków zapewnia tu dostęp do ciekawych promocji. Są bardzo różne - mogą po prostu zapewniać kredyty z RRSO 0%, obniżoną marżę, wakacje kredytowe czy nawet loterie luksusowych samochodów. 

Gdzie szukać promocji bankowych?

Pamiętajmy jednak, aby rozważnie korzystać z promocji bankowych, choćby nie wiadomo, jak były atrakcyjne. Łatwo się zapomnieć i wpaść w spiralę długów, co nie tylko odbije się negatywnie np. na naszej zdolności kredytowej, ale i sprawi, że nasza sytuacja finansowa będzie nie do pozazdroszczenia. Zaczyna się niepozornie - brak terminowej spłaty i kredyt 0% nagle zamienia się w produkt oprocentowany po regularnej, dość niekorzystnej stawce.

Nim więc zapragniemy znów skorzystać z promocji bankowej, dowiedzmy się wcześniej, gdzie szukać najlepszych. Takie znajdziemy pod adresem https://www.kontomaniak.pl/promocje-bankowe, gdzie dostępne są wszystkie aktualne promocje każdego banku. Odwiedzając ten serwis, mamy pewność, że na pewno trafimy na godną uwagi propozycję!

Nie ulega wątpliwości, że warto zaznajomić się z promocjami bankowymi, choćby dlatego, aby zobaczyć, ile możemy zyskać na tej współpracy!

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ