Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Jaki samochód dla rodziny - Van czy SUV? Materiał partnera

wtorek, 31 marca 2020 12:33 / Autor: Radio eM
Radio eM

Wybór samochodu rodzinnego wcale nie musi należeć d najłatwiejszych. Należy bowiem zmieścić się w określonym budżecie, ale trzeba także pamiętać o wszystkich osobach, które będą miały nim podróżować. Ważne jest także zwrócenie uwagi na takie aspekty jak bezpieczeństwo, koszty eksploatacji, funkcjonalność, czy niezawodność. Jak widać, decyzja nie musi być wcale taka łatwa. Zarówno Van, jak i SUV ma swoje wady i zalety. W poniższym artykule pomożemy ci wybrać odpowiedni samochód dla twojej rodziny.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Wybór odpowiedniego samochodu dla całej rodziny, gdy ma się do dyspozycji Vana lub SUVa nie jest tak prosty. Należy jednak w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, które jest wyznacznikiem tego, czy pojazd będzie wart wydania pieniędzy. Nowoczesne samochody posiadają liczne systemy wspomagające jazdę, a także dodatkowe poduszki powietrzne, które mają chronić przed nieprzyjemnymi skutkami kolizji. 

 

Warto jednak spojrzeć na oba auta z nieco szerszej perspektywy. SUVy są znacznie bardziej masywne, ciężkie, ale mają za to mniej miejsca w środku. Oznacza to, że przy kolizji istnieje duże ryzyko uderzenia o elementy znajdujące się wewnątrz auta. Natomiast Vany są lżejsze, ale za to bardziej przestrzenne. 

 

Koszty eksploatacji i naprawy

Koszty eksploatacji i naprawy są bardzo istotne. W zależności od wieku pojazdu oraz zastosowanych w nich technologii koszty mogą znacznie rosnąć w przypadku wystąpienia awarii. Ponadto wiele części niekiedy trzeba sprowadzać z zagranicy. W przypadku Vanów części są raczej ogólnodostępne i to w atrakcyjnych cenach. Jeśli chodzi o eksploatację to znacznie mniej palą Vany i tu znów one górują nad SUVami. Wystarczy zresztą spojrzeć na jeden i drugi samochód i od razu widać, który jest większym paliwożercą.

 

Funkcjonalność

Ostatnią kwestią do przeanalizowania jest funkcjonalność obu pojazdów. Zarówno Van, jak i SUV świetnie sprawdzą się na wiejskich drogach. W mieście sytuacja wygląda nieco inaczej. SUV z racji swoich dużych gabarytów może mieć problem w poruszaniu się na ciasnych uliczkach, czy też w zaparkowaniu. Vany okazują się więc praktyczniejszym rozwiązaniem, choć w przypadku parkowania sytuacja może być podobna. Plusem tych drugich jest to, że świetnie poradzą sobie na większości nawierzchni, spalanie nadal będzie małe. Ponadto niektóre modele Vanów mają więcej miejsc siedzących, gdyż ich liczba sięga nawet dziewięciu. Dokładny raport z porównania obu pojazdów dostępny jest na stronie https://moto.wp.pl/samochod-dla-rodziny-minivan-czy-suv-wybieramy-najlepszy-duzy-samochod-rodzinny-6490268372358785a

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ