Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Zegarki Casio i ich najpopularniejsze serie. Oto, co powinno znaleźć się w kolekcji fana marki

środa, 25 marca 2020 15:10 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Założona w połowie ubiegłego wieku przez Tadao Kashio firma z branży elektronicznej jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych brandów, wyspecjalizowanych w produkcji nowoczesnych zegarków. Casio zachwyca nas innowacyjnym podejściem do projektowania czasomierzy oraz jakością, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Prezentujemy zestawienie najważniejszych serii japońskiego producenta. Tych zegarków z pewnością nie powinno zabraknąć w kolekcji fana firmy Casio!Założona w połowie ubiegłego wieku przez Tadao Kashio firma z branży elektronicznej jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych brandów, wyspecjalizowanych w produkcji nowoczesnych zegarków. Casio zachwyca nas innowacyjnym podejściem do projektowania czasomierzy oraz jakością, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Prezentujemy zestawienie najważniejszych serii japońskiego producenta. Tych zegarków z pewnością nie powinno zabraknąć w kolekcji fana firmy Casio!

Zegarki Casio G-Shock oraz Casio Baby-G, czyli oczko w głowie fanów sportowych akcesoriów Pierwsza zauważalna gołym okiem rysa na kopercie zegarka bądź całkowicie roztrzaskana szybka zabezpieczająca tarczę czasomierza to bardzo nieprzyjemne uczucie, które z pewnością przeżył fan tego typu akcesoriów. Z właśnie takimi doświadczeniami zmagał się Kikou Ibe – inżynier i główny pomysłodawca utworzenia kultowej już serii zegarków Casio G-Shock. Wstrząsoodporne akcesoria reklamowane były jako świetna alternatywa dla krążka hokejowego. O ich pierwszorzędnej klasie wytrzymałości świadczy fakt, że premierowy model, czyli DW-5000C ręcznie testowano kilkaset razy przed wypuszczeniem do sprzedaży. Pierwszy G-Shock ujrzał światło dzienne w 1983 roku. Zegarek z miejsca stał się prawdziwym hitem, a jego popularność trwa do dziś dzień. Aktualnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się modele z serii G-Shock Orginal. W 1995 roku Casio zaprezentowało damską wersję czasomierza do zadań specjalnych, którą nazwano Baby-G.

Ukłon w stronę klasyki. Zegarki Casio Vintage nadal cieszą się ogromną popularnością

Firma Casio słynie z projektowania oryginalnych zegarków, których wzornictwo potrafi przetrwać w kanonach mody nawet do kilkudziesięciu lat. W dzisiejszych czasach to spory wyczyn. Idealnym przykładem takich czasomierzy jest seria Vintage. Cechuje się ona kwadratowym kształtem tarczy, stalową konstrukcją oraz minimalistycznym cyfrowym wyświetlaczem. Tego typu zegarki Casio  szczyt swojej popularności osiągnęły już kilkanaście lat temu, jednak aktualnie nietypowe konstrukcję kopert powoli wracają do mody! W asortymencie sklepu Novotime można znaleźć również szereg czasomierzy z kolekcji Retro. To właśnie taka linia prezentuje wyłącznie proste rozwiązania, które cechują się pierwszorzędną klasą wykonania. Tarcza o minimalistycznym zdobieniu oraz stalowe bądź skórzane paski nie wyjdą z mody przez kilkanaście najbliższych lat. Casio Retro charakteryzują się również atrakcyjną ceną. Takimi czynnikami japońska marka zdobyła uznanie wśród wielu fanów zegarmistrzowskiej sztuki.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO