Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Import samochodów z USA - co powinieneś wiedzieć? Materiał partnera

wtorek, 10 września 2019 10:15 / Autor: Radio eM
Radio eM

Wiedza na temat nabywanego towaru stanowi istotny czynnik udanej transakcji. Świadomość naszych potrzeb oraz kosztów związanych z późniejszą eksploatacją stanowi dobry fundament udanego zakupu, a także otwiera drogę na przyszłe transakcje z przedstawicielami danej firmy.

Zalety amerykańskich samochodów

Kiedy zdecydujemy się na zakup samochodu importowanego z USA, mamy pewność, że nabywamy auto o realistycznym przebiegu. Co więcej, przepisy w Stanach Zjednoczonych Ameryki są na tyle rygorystyczne, że mamy gwarancję, iż auto, które uchodzi za bezwypadkowe, rzeczywiście takie jest.

Import samochodów z USA cieszy się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na wizualne aspekty pojazdów, które bez wątpienia prezentują się efektownie, zwłaszcza z perspektywy Europejczyków, którzy nie mają z nimi do czynienia zbyt często.

Nie da się ukryć, że Amerykanie zmieniają samochody dużo częściej, niż przeciętny Polak. Warto więc zrobić gruntowne rozeznanie, nawet jeśli nie braliśmy wcześniej pod uwagę takiej opcji, jak import samochodu z USA. Co więcej, niektóre auta dostępne w Stanach są aż połowę tańsze niż w krajach europejskich. Ponadto niektóre modele na owym rynku są wypuszczane dużo wcześniej niż w Europie.

Wady samochodów z USA

Oczywiście, jak każde auto, samochód sprowadzony ze Stanów ma swoje wady. W pierwszej kolejności warto skupić się na kwestiach mechanicznych. Nie chodzi tutaj tylko o kwestie ewentualnych usterek, które nie zostały przez nas wykryte w chwili zakupu, ale o dostępność części. Nie zawsze będą one łatwe do nabycia na lokalnym rynku. W takich przypadkach jesteśmy zmuszeni importować konkretne produkty również z USA, co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz wydłużonym czasem oczekiwania na dostawę.

Niemniej jednak firmy spedycyjne są już na tyle zorganizowane, że przesyłki międzynarodowe mogą dotrzeć do nas nawet w tygodniu składania zamówienia - zależy to jednak od tego, z jakimi przewoźnikami współpracuje dany sprzedawca w Stanach Zjednoczonych.

Zdarza się również tak, że lokalni mechanicy nie chcą się podejmować rutynowych napraw w samochodach, przy których wcześniej nie pracowali. W takim wypadku musimy szukać specjalistycznego zakładu mechanicznego poza naszym miejscem zamieszkania. Warto więc, jeśli mamy zaprzyjaźniony zakład mechaniczny, skonsultować się w kwestii przyszłych napraw.

Drugą dość istotną kwestią dotycząca importu samochodów z USA, są sprawy formalne. Przy próbie nabycia samochodu z USA będzie czekała nas droga urzędniczych procedur. Jednak o ile zlecimy tę czynność AMER-AUTO, możemy mieć pewność, że tzw. papierologia nie będzie dla nas abstrakcją, która spędzi nam sen z powiek.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ