Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Książki, które nie dadzą Ci zasnąć. Materiał partnera

piątek, 06 września 2019 08:48 / Autor: Radio eM
Radio eM

6Ciekawa lektura potrafi wciągnąć na dobrych parę godzin. Jeżeli jesteś fanem czytania i szukasz pozycji, które odetną cię od rzeczywistości sprawdź poniższe książki, które zebraliśmy specjalnie dla tych, którzy szukają nowych wrażeń literackich. Gwarantujemy, że nie dadzą one wam zasnąć bez dobrnięcia do ostatniej strony! Więcej podobnych pozycji znajdziecie na tej stronie https://litres.pl/serie-ksiazek/harry-potter.

1. J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny"

harry potter and the philosophers stone polish

Seria książek z cyklu Harry Potter, początkowo napisana jako cykl dla dzieci, należy do światowej sławy bestsellerów, kochanych i docenianych w każdym kraju. Niezwykłe przygody Harrego, Rona i Hermiony, a także wielu innych fantastycznych bohaterów zabiorą was w świat magii i czarodziejskich stworzeń. Każda z książek przedstawia kolejny okres w życiu młodego czarodzieja i nowe, czasami niebezpieczne przygody w szkole magii i czarodziejstwa – Hogwarcie.

2. Leszek Dybowski "Gra w dorosłych"

gra

Do nadmorskiego kurortu przyjeżdża dorobić młody student. Nastawiony na przygodę chłopak wplątuje się w skomplikowany miłosny trójkąt wraz z Izą i Kasią. Stanie przed trudną decyzją pomiędzy dwoma, zupełnie innymi dziewczynami. Jak skończy się ten dylemat? Utrzymana w klimacie lat 70 XX wieku opowieść o miłosnych uniesieniach i emocjach na pewno nie da wam zasnąć bez doczytania zakończenia!

3. Arthur Conan Doyle "Sherlock Holmes i pożegnalny ukłon"

sherlock holmes pozegnaln

Słynny duet detektywistyczny – Sherlock Holmes oraz Winston, od wielu lat, niezmiennie zabierają czytelnika w świat przestępczości i zagadek kryminalnych. Przyjaciele po raz kolejny będą na tropie morderstw, tym razem - w ośmiu opowiadaniach. Pełne humoru i zagadek przygody dwójki bohaterów na tropie prawdy i sprawiedliwości.

4. Brian Tracy "Potęga pewności siebie"

potega

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego niektórzy odnoszą większy sukces w życiu od innych? Zdaniem autora „Potęgi pewności siebie” poziom własnego zdania o sobie samym gra w tej kwestii kluczową rolę. Książka wyjaśnia jak poprawić swoją pewność siebie i odpowiednio ją wykorzystać aby osiągnąć sukces.

5. Dariusz Jaroń "Polscy himalaiści"

polscy himalaisci

Emocjonująca opowieść o grupie polskich wspinaczy, którzy przed wybuchem drugiej Wojny Światowej dokonali jednego z najbardziej spektakularnych wyczynów w historii himalaizmu. Po napadzie Niemiec na Polskę mężczyźni układają swoje życie w nowych realiach. Nagle znikają w tajemniczych okolicznościach…

6. Małgorzata Mroczkowska "Dziennik singielki"

dziennik singielki

Trzydziestoletnia Julia ma pecha w miłości. Każdy mężczyzna, którego bliżej poznaje po czasie okazuje się żonaty lub zwykłym podrywaczem. Dziewczyna traci powoli nadzieję, że istnieje dla niej odpowiedni mężczyzna. Czy z pomocą przyjdą jej współczesne aplikacje randkowe?

7. Haruki Murakami "Kronika ptaka nakręcacza"

kronika

Życie japońskiego salarymana po stracie pracy przestaje mieć dla niego sens. Wraz z żoną udaje mu się w końcu osiągnąć harmonijne życie. Jednakże Toru i jego żona dostają kolejny cios od losu kiedy znika ich ukochany kot. Mężczyzna wyrusza na poszukiwania zwierzęcia i w ten sposób początkuje swoje spotkania z różnymi osobami, prowadzące do całkowitej przemiany duchowej mężczyzny.

Nowy numer!
26/2020 26/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ