online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

W miejscu dawnej restauracji Royal przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach pojawił się nowy lokal. PSS „Społem” otworzyła tam Centralny Bar Mleczny, gdzie zjemy dania według tradycyjnych receptur za naprawdę niewielką cenę.

Zamek Królewski w Chęcinach to jedno z tych miejsc w województwie świętokrzyskim, które z pewnością warto odwiedzić w wolnej chwili. W odrestaurowanych ruinach średniowiecznej twierdzy jest co oglądać. Turyści mogą zajrzeć do skarbca, starej studni czy do pozostałości po części mieszkalnej twierdzy. Dostępne do zwiedzania są także baszty, z których szczytów rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Chęciny i spory kawałek Kielecczyzny. Stąd widać także fragment stolicy województwa. Ponadto, przy sprzyjającej pogodzie z zamku można dojrzeć nawet… Tatry.

Korona Kielce w poniedziałek o 18.00 w meczu 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy na Kolporter Arenie zmierzy się z Cracovią Kraków.  Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 1, 5, 10, 15 i 20 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Magiczne Ogrody w Janowcu to wyjątkowy Park Tematyczny. Walorem tego miejsca jest piękne położenie ale też ogrom ciekawych atrakcji. Park wypełnia atmosfera baśni, która urzeka nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych, którym przypominają się dziecięce lata. Można spędzić tu cały dzień, korzystać z atrakcji czy też wypoczywać w otoczeniu zieleni i ochładzać się w mini sadzawkach.

Konkurs „1 ze 100" - kupon do MK Bowling w Galerii Echo! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru kuponu. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz kupon upoważniającego do godzinnej gry w kręgle w MK Bowling w Kielcach, proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o godzinny kupon na grę w kręgle w MK Bowling w Galerii Echo! Powodzenia!

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy najpóźniej w czwartek przed 10.00 (ale postaramy się jak najszybciej). Udostępniajcie post konkursowy!

Konkurs „1 ze 100" - 2x bilety do kina Helios! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz 2 biletów do kina Helios w Kielcach, proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o podwójne bilety do kina Helios (bilety obowiązują od poniedziałku do czwartku, na dowolny seans)! Powodzenia!

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy najpóźniej we wtorek przed 11.00 (ale postaramy się jak najszybciej). Udostępniajcie post konkursowy!

Korona Kielce w poniedziałek o 18.00 domowym meczem z Zagłębiem Lubin zainaugruuje nowy sezon LOTTO Ekstraklasy.  Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie. Podwójne wejściówki zgarnie 1, 4, 8, 12 i 14 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Miłośnicy starych aut z Kielc i okolic na dziedzińcu przy Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej pokazali jakie skarby trzymają w swoich garażach. Na płycie placu zaparkowały takie auta jak nysa, polonez, skoda, fiaty 125p, 126p i 127. To pojazdy, które budzą wspomnienia i wciąż potrafią zachwycać, są sprawne technicznie, mimo że mają po kilkadziesiąt lat.

52 amerykańskie Fordy Mustangi zaprezentowały się przed Binkowski Resort. Najmocniejszy z nich miał blisko 700 koni mechanicznych. Były też klasyki, jak chociażby kultowy Ford Bullitt. Takim samym modelem jeździł Steve McQueen ścigając przestępców po ulicach San Francisco w filmie Bullitt z 1968 roku.

Konkurs „1 ze 100" - Stand-up comedy Wojciecha Cejrowskiego! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz 2 biletów na występ Wojciecha Cejrowskiego proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o podwójne bilety na występ Wojciecha Cejrowskiego w KCK (środa, 14 czerwca, godz. 19.00)! Wartość nagród 130 zł! Powodzenia!

Więcej na temat spektaklu - TUTAJ

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy przed 22.00 :)

Ekipa Radia eM Kielce odwiedziła świeżo upieczone mamy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Z naszym studiem łączyła się Ola Niemczyk, która do lecznicy na Czarnowie zabrała nie tylko mikrofon. Młode mamy zostały obdarowane kwiatami z Kwiatowej Pasji i słodkimi rogalikami od Świata Słodyczy. Tę miłą niespodziankę zorganizowaliśmy w związku z Dniem Mamy.

Konkurs „1 ze 100" - „Bilety na mecz o mistrzostwo Polski”! W komentarzu pod konkursowym postem na fanpage'u  eM Kielce SPORT wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, które jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz podwójnej wejściówki na spotkanie Vive - Wisła proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Konkurs „1 ze 100" - „Bilety na mecz o mistrzostwo Polski”! W komentarzu pod konkursowym postem na fanpage'u  Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz podwójnej wejściówki na spotkanie Vive - Wisła proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

W maju obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych w Związku z AIDS (International AIDS Candlelight Memorial). Z tej okazji kieleccy studenci medycyny  zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA – Poland oddział Kielce organizują spotkanie edukacyjne ze specjalistką HIV/AIDS dr Agnieszką Walendzik-Ostrowską!

Strona 1 z 27

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay