Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES»Tłumaczyli jak inwestować na giełdzie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

BIZNES

Tłumaczyli jak inwestować na giełdzie

21 marca 2018 / Tekst

Przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych oraz Domu Maklerskiego Noble Securitas dawali wskazówki mieszkańców regionu jak rozpocząć swoją przygodę na rynku finansowym.

#InwestStory, bo tak nazwano cykl spotkań o biznesie odbył się w kieleckim Grand Hotel Best Western. Prelegenci dawali wskazówki osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę na rynku finansowym. - Chcemy przybliżać potencjalnym inwestorom rynek kapitałowy. Przyjeżdżamy opowiadać co się dzieje na giełdzie i rynku finansowym. Jak można podchodzić do inwestycji czy do doboru spółek - mówi Grzegorz Zawada, prezes firmy Noble Securities.

Spotkania są prowadzone przez praktyków, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat inwestowania. Jednym z prelegentów w Kielcach był Filip Duszczyk mający za sobą pracę dla trzech giełd w Chicago. Co ciekawe, Duszczyk do 10 roku życia mieszkał w stolicy regionu świętokrzyskiego. Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych. - Jednym z elementów mojego wystąpienia było pokazanie kontrast między giełdą warszawską, gdzie handel jest elektroniczny, a giełdą w USA, gdzie nadal w pewnym miejscach jest jeszcze handel papierowy. Jest rzucanie papierkami i wiele krzyku - opowiada Filip Duszczyk.

Kolejne spotkanie z cyklu #InwestStory odbędzie się w październiku.

ZOSTAW KOMENTARZ