Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES»Prywatny inwestor przebuduje Plac Wolności?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


BIZNES

Prywatny inwestor przebuduje Plac Wolności?

31 października 2017 / Tekst

Władze Kielc nie rezygnują z przebudowy Placu Wolności. Choć nie ma szans na rewitalizacje i budowę parkingu podziemnego z funduszy unijnych, to urzędnicy szukają prywatnego inwestora, który sfinansuje przedsięwzięcie.

W tym celu udali się do Ministerstwa Rozwoju, gdzie powstał departament wspierający samorządy w inwestowaniu metodą partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to współpraca pomiędzy miastem a podmiotem prywatnym. -  Od dłuższego czasu nachodzą  nas kancelarie prawne, które specjalizują się w tym temacie, ale one przede wszystkim myślą, żeby zarobić. Taka pomoc kosztuje nas około 200 tys. zł. bez gwarancji końcowego sukcesu. Dlatego ucieszyło nas, że powstał taki departament w Ministerstwie Rozwoju, który ma pieniądze na udzielenie wsparcia. To oni wynajmują kancelarię prawną, która bada sens projektu. Wyszukuje zainteresowanych partnerów prywatnych. Wszystko dzieje się pod ich nadzorem - mówi zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Kielecki ratusz w najbliższych dniach złoży wniosek aplikacyjny o taką pomoc. - Chcemy, żeby inwestor wyłożył fundusze na modernizację placu oraz budowę parkingu podziemnego - dodaje Sayor.

Przypomnijmy, że projekt, który był już konsultowany i ma wszystkie niezbędne dokumenty do rozpoczęcia przebudowy zakłada budowę amfiteatru geologicznego z elementami małej architektury od strony ul. Ewangelickiej, natomiast we wschodniej części placu urbaniści zaplanowali plac zabaw, zaś po drugiej stronie sadzawkę. W parkingu podziemnym ma być 260 miejsc postojowych. Koszt całej inwestycji szacowany jest na blisko 40 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna