Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Dlaczego określone produkty przyciągają konsumentów? O tym między innymi rozmawiać będą specjaliści z branży budowania świadomości marki podczas Targów Marek Własnych. Debaty odbędą się 25 i 26 października w Targach Kielce w ramach projektu Forum Dobrych Praktyk. Jego współorganizatorem jest Instytut Dizajnu.

Lafarge i małe społeczności

Małogoszcz / 17 października 2017 /

Dialog Społeczny Lafarge w Polsce” - pod takim tytułem Lafarge wydało raport podsumowujący dwuetapową sesję dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz oraz Kopalni Radkowice.

Nowy lokal będący połączeniem restauracji z czynnym warsztatem motocyklowym pojawił przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Garaż, bo tak nazwane zostało to miejsce, oferuje dania mięsne i wegetariańskie a także… pokazy odnawiania jednośladów. - To wyjątkowe miejsce zarówno na skalę Kielc jak i całej Polski. Taki lokal w kraju jeszcze nie powstał – chwali Karol Jakubiuk, właściciel i jednocześnie menadżer Garażu.

O tym, gdzie szukać funduszy dla innowacyjnego biznesu podzielą się specjaliści podczas kieleckiego spotkania Startup Poland Camp. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 11 października o godzinie 18 w Instytucie Dizajnu. To część ogólnopolskiego cyklu wydarzeń o tematyce startupowej, który ma integrować lokalne społeczności ludzi z pomysłami. Kielce są jednym z sześciu miast, gdzie odbywają się podobne spotkania z udziałem osób, które świat startupów znają jak własną kieszeń.

Politechnika i energetyka

Kielce / 09 października 2017 /

Tworzenie inteligentnych sieci energetycznych, rozwój odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności – to główne cele współpracy Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Grupy Energetycznej. Strony podpisały dziś w tej sprawie porozumienie.

W Polsce rośnie liczba mikroprzedsiębiorstw i osiągają one coraz lepsze wyniki finansowe – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. A jak na tym polu reprezentuje się województwo świętokrzyskie?

„Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność” to temat konferencji naukowej, która odbyła się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie zorganizowano z okazji 115-lecia Banku Spółdzielczego  oraz 65-lecia Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Kielcach.

Świętokrzyscy biznesmeni i urzędnicy marszałka mają za sobą udział w kilku międzynarodowych imprezach targowych. W tym roku walory inwestycyjne Polski i naszego regionu prezentowane były na targach Hannover Messe, SIAL Szanghaj a ostatnio także na Astana EXPO 2017. Nasi przedsiębiorcy mówią, że warto było uczestniczyć w tych spotkaniach i zapraszają zagranicznych biznesmenów na ziemię świętokrzyską.

W gronie wystawców jubileuszowego, 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nie zabrakło świętokrzyskich akcentów. Najsilniejszym z nich było stoisko skarżyskiego Mesko wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrobjeniowej.

Strona 4 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna