Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Coraz mniej... bankomatów

Kraj / 21 listopada 2017 /

Po raz pierwszy od lat statystyki banku centralnego wykazały... spadek liczby bankomatów. Na tę ciekawą tendencję zwrócił uwagę główny analityk Expandera Jarosław Sadowski.

Jeszcze kilka lat temu wiele osób na tyle obawiało się płatności zbliżeniowych, że nacinało swoje karty, aby tą funkcję wyłączyć. Sytuacja się jednak zmieniła. Z szacunków firmy Expander wynika, że właśnie dokonuje się historyczny moment, gdy wartość takich płatności zaczyna przewyższać te dokonywane w tradycyjny sposób. Nie jesteśmy jednak aż tak nowocześni jak może się to wydawać. Królową wciąż jest gotówka, ale jej  panowanie skończy się według prognoz za około 4 lata.

Bezrobocie nadal spada

Świętokrzyskie / 09 listopada 2017 /

8,6 procent – tyle, według wstępnych danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, pracy i polityki Społecznej, wyniosła w październiku stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim. To historycznie najniższy wynik po 1989 roku. Dla porównania, we wrześniu bezrobocie rejestrowane wyniosło w naszym województwie 8,9 procent. Dla całej Polski w październiku wskaźnik szacunkowy wyniósł 6,6 procent.

Stopy procentowe NBP bez zmian

Warszawa / 08 listopada 2017 /

Rada Polityki Pieniężnej podczas zakończonego w środę dwudniowego posiedzenia zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian – poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Władze Kielc nie rezygnują z przebudowy Placu Wolności. Choć nie ma szans na rewitalizacje i budowę parkingu podziemnego z funduszy unijnych, to urzędnicy szukają prywatnego inwestora, który sfinansuje przedsięwzięcie.

Dlaczego określone produkty przyciągają konsumentów? O tym między innymi rozmawiać będą specjaliści z branży budowania świadomości marki podczas Targów Marek Własnych. Debaty odbędą się 25 i 26 października w Targach Kielce w ramach projektu Forum Dobrych Praktyk. Jego współorganizatorem jest Instytut Dizajnu.

Lafarge i małe społeczności

Małogoszcz / 17 października 2017 /

Dialog Społeczny Lafarge w Polsce” - pod takim tytułem Lafarge wydało raport podsumowujący dwuetapową sesję dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz oraz Kopalni Radkowice.

Nowy lokal będący połączeniem restauracji z czynnym warsztatem motocyklowym pojawił przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Garaż, bo tak nazwane zostało to miejsce, oferuje dania mięsne i wegetariańskie a także… pokazy odnawiania jednośladów. - To wyjątkowe miejsce zarówno na skalę Kielc jak i całej Polski. Taki lokal w kraju jeszcze nie powstał – chwali Karol Jakubiuk, właściciel i jednocześnie menadżer Garażu.

O tym, gdzie szukać funduszy dla innowacyjnego biznesu podzielą się specjaliści podczas kieleckiego spotkania Startup Poland Camp. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 11 października o godzinie 18 w Instytucie Dizajnu. To część ogólnopolskiego cyklu wydarzeń o tematyce startupowej, który ma integrować lokalne społeczności ludzi z pomysłami. Kielce są jednym z sześciu miast, gdzie odbywają się podobne spotkania z udziałem osób, które świat startupów znają jak własną kieszeń.

Politechnika i energetyka

Kielce / 09 października 2017 /

Tworzenie inteligentnych sieci energetycznych, rozwój odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności – to główne cele współpracy Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Grupy Energetycznej. Strony podpisały dziś w tej sprawie porozumienie.

W Polsce rośnie liczba mikroprzedsiębiorstw i osiągają one coraz lepsze wyniki finansowe – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. A jak na tym polu reprezentuje się województwo świętokrzyskie?

„Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność” to temat konferencji naukowej, która odbyła się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie zorganizowano z okazji 115-lecia Banku Spółdzielczego  oraz 65-lecia Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Kielcach.

Strona 7 z 8

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna