Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES»Gazownicy wrócą do Ostrowca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


BIZNES

Gazownicy wrócą do Ostrowca

Ostrowiec Świętokrzyski / 06 lutego 2018 / Tekst
Materiały prasowe PSG Materiały prasowe PSG

W drugiej połowie 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie działalność Placówka Gazownicza Polskiej Spółki Gazownictwa. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosław Słoniewski. Placówka będzie podlegać Gazowni w Starachowicach, a jej utworzenie jest zgodne z założeniami Strategii PSG na lata 2016-2022 oraz Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG w obszarze dystrybucji na lata 2017-2022.

Dyrektor OZG Kielce Radosław Słoniewski podkreślił, że utworzenie Placówki Gazowniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim to przede wszystkim zapewnienie większego bezpieczeństwa eksploatacji sieci. To także kolejny krok Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach, który intensywnie pracuje na rzecz gazyfikacji nowych gmin w województwie świętokrzyskim, zgazyfikowanym obecnie w 60%.

Obecny na konferencji poseł Andrzej Kryj podziękował Zarządowi Polskiej Spółki Gazownictwa za zgodę na reaktywację jednostki PSG w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak podkreślił jest to niezwykle istotne dla rozwoju całego regionu i znakomicie wpisuje się w rządową politykę zrównoważonego rozwoju. Poseł dodał również, że bardzo dobrze, iż miasto tej wielkości powoli zaczyna odzyskiwać likwidowane we wcześniejszych latach instytucje.

Placówka gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie kolejną reaktywowaną po uprzedniej likwidacji jednostką PSG. Działający wcześniej w Ostrowcu Rejon Dystrybucji Gazu, który obejmował zasięgiem działania Ostrowiec Świętokrzyski oraz ościenne gminy Kunów i Bodzechów, został zamknięty w 2013 roku. Placówka Gazownicza ma obsługiwać cały obszar powiatu ostrowieckiego, w tym gminy zgazyfikowane Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów i Bodzechów oraz gminy niezgazyfikowane Waśniów i Bałtów. Proponowana nowa placówka gazownicza eksploatowałaby ok. 560 km sieci gazowej średniego ciśnienia oraz ok. 8,8 tys. sztuk przyłączy. Dzięki jej utworzeniu mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli na miejscu uzyskać informacje o ofercie Polskiej Spółki Gazownictwa, zdecydowanie skróci się także czas interwencji Pogotowia Gazowego. Liczący ponad 70 tysięcy mieszkańców Ostrowiec Świętokrzyski to drugie co do wielkości miasto w województwie świętokrzyskim. Natomiast w całym powiecie ostrowieckim mieszka łącznie 115 000 osób.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna