Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES»Gazownicy wrócą do Ostrowca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


BIZNES

Gazownicy wrócą do Ostrowca

Ostrowiec Świętokrzyski / 06 lutego 2018 / Tekst
Materiały prasowe PSG Materiały prasowe PSG

W drugiej połowie 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie działalność Placówka Gazownicza Polskiej Spółki Gazownictwa. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosław Słoniewski. Placówka będzie podlegać Gazowni w Starachowicach, a jej utworzenie jest zgodne z założeniami Strategii PSG na lata 2016-2022 oraz Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG w obszarze dystrybucji na lata 2017-2022.

Dyrektor OZG Kielce Radosław Słoniewski podkreślił, że utworzenie Placówki Gazowniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim to przede wszystkim zapewnienie większego bezpieczeństwa eksploatacji sieci. To także kolejny krok Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach, który intensywnie pracuje na rzecz gazyfikacji nowych gmin w województwie świętokrzyskim, zgazyfikowanym obecnie w 60%.

Obecny na konferencji poseł Andrzej Kryj podziękował Zarządowi Polskiej Spółki Gazownictwa za zgodę na reaktywację jednostki PSG w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak podkreślił jest to niezwykle istotne dla rozwoju całego regionu i znakomicie wpisuje się w rządową politykę zrównoważonego rozwoju. Poseł dodał również, że bardzo dobrze, iż miasto tej wielkości powoli zaczyna odzyskiwać likwidowane we wcześniejszych latach instytucje.

Placówka gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie kolejną reaktywowaną po uprzedniej likwidacji jednostką PSG. Działający wcześniej w Ostrowcu Rejon Dystrybucji Gazu, który obejmował zasięgiem działania Ostrowiec Świętokrzyski oraz ościenne gminy Kunów i Bodzechów, został zamknięty w 2013 roku. Placówka Gazownicza ma obsługiwać cały obszar powiatu ostrowieckiego, w tym gminy zgazyfikowane Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów i Bodzechów oraz gminy niezgazyfikowane Waśniów i Bałtów. Proponowana nowa placówka gazownicza eksploatowałaby ok. 560 km sieci gazowej średniego ciśnienia oraz ok. 8,8 tys. sztuk przyłączy. Dzięki jej utworzeniu mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli na miejscu uzyskać informacje o ofercie Polskiej Spółki Gazownictwa, zdecydowanie skróci się także czas interwencji Pogotowia Gazowego. Liczący ponad 70 tysięcy mieszkańców Ostrowiec Świętokrzyski to drugie co do wielkości miasto w województwie świętokrzyskim. Natomiast w całym powiecie ostrowieckim mieszka łącznie 115 000 osób.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna