STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»W czwartek premiera filmu o ks. Biskupie Kaczmarku
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W czwartek premiera filmu o ks. Biskupie Kaczmarku

28 listopada 2017 / Tekst

We wtorkowej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce gośćmi Katarzyny Bernat byli Rafał Nowak – dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach oraz Sławomir Mazur – dziennikarz TVP3 Kielce. Z ich inicjatywy powstał film fabularny o biskupie Kaczmarku.

Posłuchaj całej audycji:

W najbliższy czwartek w kinie Moskwa na dużym ekranie zobaczymy film o „Czesławie Kaczmarku – Biskupie Niezłomnym” okresu stalinowskiego.

Film, dokument fabularyzowany, którego premiera wyznaczona jest na czwartek o godz. 17:00 przedstawia okres życia biskupa od jego aresztowania aż do jego śmierci.

 - Sceny przesłuchania kręcone były w podziemiach Wojewódzkiego Domu Kultury.  Pomieszczenia które tak naprawdę służą wentylacji - sprzyjają oddaniu mrocznego, przygnębiającego klimatu panującego w filmie - mówił Sławomir Mazur. Pozostałe sceny zostały nakręcone na Wzgórzu Zamkowym oraz w Seminarium Duchownym.

Producentem filmu w reżyserii Sławomira Mazura jest Wzgórze Zamkowe w Kielcach i Diecezja kielecka. Produkcja jeszcze w tym roku ma trafić do świętokrzyskich szkół.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)