Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»[VIDEO] Świętokrzyski NFZ wdraża dwa pilotażowe programy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

[VIDEO] Świętokrzyski NFZ wdraża dwa pilotażowe programy

Kielce / 22 stycznia 2019 / Tekst

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wdrażał, ale również finansował pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej, który prowadzony będzie w województwach świętokrzyskim i dolnośląskim. Projekt, zakładający przyspieszenie procedur medycznych, ma przyczynić się do lepszej opieki nad pacjentami.

Program pilotażowy ma na celu przede wszystkim ocenę organizacji i jakości efektów opieki onkologicznej, która funkcjonuje u nas już od kilku lat. Rozwiązania organizacyjne wprowadzone do pilotażu wprowadzone zostały przez zespół ekspertów powołany przez Ministra Zdrowia, w którym uczestniczył i odegrał główną rolę prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. W naszym regionie ośrodkiem koordynującym jest właśnie ŚCO, które będzie współpracować ze szpitalami specjalistycznymi w Czerwonej Górze i Końskich oraz powiatowym w Starachowicach - mówiła Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dyrektor świętokrzyskiego NFZ przypomniała, że drugim wdrażanym pilotażem jest program e-recept. - W tej chwili większość aptek jest przygotowana do wdrażania e-recept. Mamy również placówki medyczne, które już wystawiają elektroniczne recepty. W Kielcach jest to przychodnia Arti-Med.

W najbliższa sobotę w Narodowym Funduszu Zdrowia w Kielcach będzie dzień otwarty. - Pacjenci, którzy nie mogą przyjść do nas na co dzień będą mogli załatwić swoje sprawy w sobotę, np. wyrobić kartę E-kuz - dodała Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Posłuchaj całej rozmowy:ZOSTAW KOMENTARZ